Oblíbené zájezdy

Berlín, Postupim, Drážďany

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123
Nejzajímavější místa:BerlínCecilienhofDrážďanyFrauenkirche DresdenHofkirchePillnitzPostupimReichstagSanssouciZwinger
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 3 dny / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 5006
Cena zájezdu dle regionu 3 600 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: BERLÍN - ALEXADERPLATZ, BRANDENBURGER TOR, CHECKPOINT CHARLIE, POTSDAMER PLATZ Na zájezd vyjedeme od školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Německa a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Po příjezdu do Berlína si ještě během jízdy autobusem prohlédneme oblast bývalého východního Berlína - náměstí Alexanderplatz, 368 m vysokou televizní věž Fernsehturm, gotický kostel Marienkirche, katedrálu Berliner Dom, třídu Unter den Linden a okolí. Pěšky pak projdeme kolem světoznámé brány Brandenburger Tor k budově bývalého Říšského sněmu - Reichstag. Při jeho návštěvě vystoupáme uvnitř prosklené kupole na nejvyšší bod budovy s krásným výhledem na Berlín. Pak přejedeme autobusem k Checkpoint Charlie - bývalému přechodu mezi východním a západním Berlínem a procházkou kolem zbytků berlínské zdi dojdeme až na náměstí Potsdamer Platz, které se stalo přehlídkou nejmodernější architektury v Berlíně. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: POSTUPIM, CECILIENHOF, CHARLOTTENBURGER SCHLOSS, BERLÍN - KU´DAMM, STORY OF BERLIN Po snídani odjedeme k městu Postupim. Navštívíme zde nejprve komplex honosného barokního zámku Sanssouci s krásným parkem a dalšími pavilony. Projdeme se parkem a kolem zámku, který byl letním sídlem Bedřicha Velikého. Pak přejedeme k nedalekému zámečku Schloß Cecilienhof a s místním průvodcem si prohlédneme prostory, kde se po 2. světové válce konala Postupimská konference. Zbytek dne strávíme v centru Berlína. Na krátkou procházku v parku zastavíme u zámku Charlottenburger Schloß, letní rezidence pruských králů a později císařů. Dále se přesuneme na Kurfürstendamm - nejživější bulvár města s množstvím obchodů, kin a restaurací. Uvidíme zde i symbolické ruiny kostela Gedächtniskirche. Mnoho zajímavostí o Berlíně se dozvíme na interaktivní výstavě Story of Berlin, jejíž součástí je i prohlídka původního protiatomového krytu. Po prohlídce si užijeme trochu volného času a večer se vrátíme na ubytování jako minulou noc.
3. DEN: DRÁŽĎANY, PILLNITZ Po snídani nás po přejezdu autobusem čekají Drážďany, půvabné město na Labi. Projdeme se historickým centrem města a prohlédneme si jeho nejzajímavější pamětihodnosti: Brühlsche Terrasse - terasu nabízející krásnou podívanou na Labe a okolí, významný barokní kostel Frauenkirche Dresden - symbol Drážďan, Fürstenzug - 102 m dlouhý vlys znázorňující průvod saských panovníků, Hofkirche - monumentální barokní královský kostel, Semperoper - impozantní neorenesanční budovu Saské státní opery, Zwinger - nejslavnější komplex v Drážďanech, ve kterém sídlí kromě několika muzeí i slavná Gemäldegalerie Alte Meister, jedna z nejlepších obrazových galerií v Evropě. Odpoledne budeme mít volný čas na individuální zájmy. Před návratem se krátce zastavíme v zámecké zahradě půvabného zámku Pillnitz na břehu řeky Labe. V podvečer odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v hotelu ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů: cca 20 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
  • návštěva budovy Reichstagu je s ohledem na bezpečnostní opatření a omezenou kapacitu na vyžádání
Cena zájezdu dle regionu 3 600 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Lenka Preisová 607 217 644
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY