Berlín, Postupim, Drážďany

Nejzajímavější místa:BerlínCecilienhofDrážďanyFrauenkirche DresdenHofkirchePillnitzPostupimReichstagSanssouciZwinger
Délka zájezdu 3 dny / 2 noclehy
Ubytování hotel
Strava snídaně

1. DEN: BERLÍN - REICHSTAG, BRANDENBURGER TOR, CHECKPOINT CHARLIE, POTSDAMER PLATZ Na zájezd vyjedeme od školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Německa a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Po příjezdu do Berlína si ještě během jízdy autobusem prohlédneme oblast bývalého východního Berlína - náměstí Alexanderplatz, 368 m vysokou televizní věž Fernsehturm, gotický kostel Marienkirche, katedrálu Berliner Dom, třídu Unter den Linden a přijedeme k budově bývalého Říšského sněmu - Reichstag. Při jeho návštěvě vystoupáme uvnitř prosklené kupole na nejvyšší bod budovy s krásným výhledem na Berlín. Pěšky pak půjdeme kolem světoznámé brány Brandenburger Tor k Checkpoint Charlie - bývalému přechodu mezi východním a západním Berlínem a procházkou kolem zbytků berlínské zdi dojdeme až na náměstí Potsdamer Platz, které se stalo přehlídkou nejmodernější architektury v Berlíně. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: POSTUPIM, CECILIENHOF, BERLÍNDDR MUSEUM, ALEXANDERPLATZ Po snídani odjedeme k městu Postupim. Navštívíme zde nejprve komplex honosného barokního zámku Sanssouci s krásným parkem a dalšími pavilony. Projdeme se parkem a kolem zámku, který byl letním sídlem Bedřicha Velikého. Pak přejedeme k nedalekému zámečku Schloß Cecilienhof a s místním průvodcem si prohlédneme prostory, kde se po 2. světové válce konala Postupimská konference. Zbytek dne strávíme v centru Berlína. Navštívíme interaktivní muzeum DDR Museum, kde uvidíme a na vlastní kůži si vyzkoušíme, jak vypadal život ve 2. polovině 20. století v Německé demokratické republice, tzv. východním Německu. Poté se přesuneme na Alexanderplatz s 368m vysokou televizní věží Fernsehturm. Užijeme si zde trochu volného času, nakoupíme v Primarku a večer se vrátíme na ubytování jako minulou noc.
3. DEN: DRÁŽĎANY, PILLNITZ Po snídani nás po přejezdu autobusem čekají Drážďany, půvabné město na Labi. Projdeme se historickým centrem města a prohlédneme si jeho nejzajímavější pamětihodnosti: Brühlsche Terrasse - terasu nabízející krásnou podívanou na Labe a okolí, významný barokní kostel Frauenkirche Dresden - symbol Drážďan, Fürstenzug - 102 m dlouhý vlys znázorňující průvod saských panovníků, Hofkirche - monumentální barokní královský kostel, Semperoper - impozantní neorenesanční budovu Saské státní opery, Zwinger - nejslavnější komplex v Drážďanech, ve kterém sídlí kromě několika muzeí i slavná Gemäldegalerie Alte Meister, jedna z nejlepších obrazových galerií v Evropě. Odpoledne budeme mít volný čas na individuální zájmy. Před návratem se krátce zastavíme v zámecké zahradě půvabného zámku Pillnitz na břehu řeky Labe. V podvečer odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

• doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v hotelu ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích

• vstupné do navštívených objektů: cca 20 - 25 EUR pro studenty do 18 let

• návštěva budovy Reichstagu je s ohledem na bezpečnostní opatření a omezenou kapacitu na vyžádání