Oblíbené zájezdy

Berlín a II. světová válka

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123
Nejzajímavější místa:Brandenburger TorCecilienhofGedächtniskircheHolocaust-MahnmalCheckpoint CharliePostupimReichstagSachsenhausenStory of Berlin
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 3 dny / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 5003
Cena zájezdu 4 200 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: BERLÍN - POTSDAMER PLATZ, SPIONAGEMUSEUM, CHECKPOINT CHARLIE, ALEXANDERPLATZ Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Německa a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Nejprve přijedeme na náměstí Potsdamer Platz, které se stalo přehlídkou nejmodernější architektury v Berlíně. Navštívíme zde Německé muzeum špionáže Deutsches Spionagemuseum, kde zjistíme, jaké špionážní a šifrovací metody se používaly od antiky, přes obě světové války a studenou válku až po současnost. Uvidíme šifrovací stroj Enigma, vyzkoušíme si dekódovat šifrované zprávy, hledat štěnice i projít bludištěm laserových paprsků. Odtud se vydáme kolem zbytků berlínské zdi k Checkpoint Charlie - bývalému přechodu mezi východním a západním Berlínem. Prohlédneme si Mauermuseum se zajímavými exponáty k historii berlínské zdi. Pak budeme pokračovat k Muzejnímu ostrovu, kolem Berlínského dómu a radnice a dojdeme až na náměstí Alexanderplatz s 368 m vysokou televizní věží Fernsehturm. Tady budeme mít chvilku volna na nákupy. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: SACHSENHAUSEN, POTSDAM, CECILIENHOF Po snídani odjedeme autobusem severním směrem do městečka Sachsenhausen, které se neblaze proslavilo existencí koncentračního tábora během 2. světové války. Po prohlídce zbytků tábora přejedeme do města Potsdam a s místním průvodcem si prohlédneme zámek Cecilienhof, kde se v roce 1945 konala Postupimská konference. Projdeme se také kolem honosného barokního zámku Sanssouci s krásnou zahradou a dalšími pavilony. Večer se vrátíme na ubytování jako předchozí noc.
3. DEN: BERLÍN - DDR MUSEUM, UNTER DEN LINDEN, BRANDENBURGER TOR, REICHSTAG Po snídani navštívíme interaktivní DDR Museum, kde uvidíme a na vlastní kůži si vyzkoušíme, jak vypadal život ve 2. polovině 20. století v Německé demokratické republice, tzv. východním Německu. Poté se projdeme po slavné třídě Unter den Linden až k světoznámé bráně - Brandenburger Tor a zastavíme se i u nedalekého Památníku holocaustu. Na závěr naší návštěvy Berlína dojdeme k budově bývalého Říšského sněmu - Reichstag. Vnitřkem prosklené kupole vystoupáme na nejvyšší bod budovy s krásným výhledem na Berlín. V odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v hotelu ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • prohlídka koncentračního tábora s průvodcem v češtině - na vyžádání
  • vstupné do navštívených objektů: cca 35 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
  • návštěva budovy Reichstagu je s ohledem na bezpečnostní opatření a omezenou kapacitu na vyžádání
Cena zájezdu 4 200 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY