Flossenbürg a Norimberské procesy

Nejzajímavější místa:NorimberkKaiserburgJustizpalastFlossenbürgBodenmaisSilberbergBaumwipfelpfad
Délka zájezdu 2 dny / 1 nocleh
Ubytování hostel

1. DEN: FLOSSENBÜRG, NORIMBERK Na zájezd vyjedeme od budovy školy v časných ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Německa a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Ráno přijedeme do městečka Flossenbürg, kde si s místním průvodcem prohlédneme areál bývalého koncentračního tábora z 2. světové války. Po poledni přejedeme do známého města Norimberk a navštívíme Justizpalast - Justiční palác, ve kterém se odehrály procesy Mezinárodního vojenského tribunálu s předními válečnými zločinci 2. světové války. Navštívíme tu místní expozici s dobovými audio a videozáznamy. V odpoledních hodinách si prohlédneme centrum města - uvidíme hrad Kaiserburg, Dürerův dům, Radnici, Frauenkirche, St. Lorenz-Kirche, Frauentor, Weisser Turm a další památky a zajímavosti města. V podvečer využijeme trochu volného času na individuální zájmy v blízkosti náměstí Hauptmarkt a nákupní třídy Karolinen Straβe. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: BODENMAIS, SILBERBERG, BAUMWIPFELPFAD Po snídani odjedeme ke sklářskému městečku Bodenmais v blízkosti Železné Rudy. Navštívíme zde místní stříbrné doly Silberberg, prohlédneme si důl s místním průvodcem a po prohlídce sjedeme po letní sáňkařské dráze zpět k parkovišti. Přejedeme k městečku Neuschönau, kde vystoupíme na vyhlídku Baumwipfelpfad - stezku v korunách stromů s krásnými výhledy na Bavorský les. V odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

• doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 1x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • mobilní aplikace plná praktických informací a zábavy pro každého účastníka komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

• vstupné do navštívených objektů: cca 20 EUR pro studenty do 18 let