Oblíbené zájezdy

Jazykový kurz ve Stirlingu

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12345678
Nejzajímavější místa:EdinburghHousesteadsStirling CastleThe Trossachs
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 8 dnů / 6 noclehů
Doprava autobus
Ubytování hostitelské rodiny, noční trajekt
Strava plná penze
Číslo zájezdu 1051
Cena zájezdu 12 700 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Odjíždět budeme od školy ve večerních hodinách.
2. DEN: CESTA DO NIZOZEMSKA, AMSTERDAM, TRAJEKT DO VELKÉ BRITÁNIE Autobusem pojedeme přes Německo do Nizozemska. Dopoledne se zastavíme na krátkou procházku v Amsterdamu. Projdeme se centrem města, kolem kostela Oude Kerk a na náměstí Dam. Projedeme se lodičkou po grachtech a odpoledne přejedeme do přístavu Ijmuiden. Nalodíme se na trajekt a přes Severní moře poplujeme do severní Anglie. Noc strávíme ve čtyřlůžkových kajutách.
3. DEN: JEDBURGH, MELROSE ABBEY, FALKIRK WHEEL Dopoledne připlujeme do přístavu Newcastle. Po vylodění vyrazíme severním směrem do Skotska. Krátce se zastavíme ve městečku Jedburgh, kde na útěku ze Skotska přespala Marie Stuartovna. Nedaleko odtud zastavíme u opatství Melrose Abbey, romantické zříceniny kdysi významného kláštera, kde je pochováno srdce skotského krále Roberta Bruce. V podvečer se zastavíme u technické pozoruhodnosti Falkirk Wheel. Jedná se o zdymadlo spojující dva plavební kanály s rozdílnou úrovní hladin. Večer dojedeme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a odpočineme si.
4. DEN: VÝUKA, STIRLING, WALLACE MONUMENT, BANNOCKBURN Po snídani absolvujeme dopolední výuku angličtiny. Odpoledne si prohlédneme pevný královský hrad Stirling Castle, který střeží bránu do Highlands. Poté přejedeme k Wallace Monument, památníku skotského národního hrdiny Williama Wallace. V podvečer se zastavíme na bitevním poli Bannockburn, kde skotský král Robert I. porazil r. 1315 anglické vojsko. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
5. DEN: VÝUKA, LOCH KATRINE, DOUNE, DUNBLANE Po snídani absolvujeme dopolední výuku angličtiny. Odpoledne přejedeme do malebné oblasti The Trossachs, která je krajinou zbojníka Rob „Roye“ MacGregora a spisovatele Waltera Scotta. Podnikneme hodinový výlet stoletým parníkem Sir Walter Scott po překrásném jezeře Loch Katrine. Poté navštívíme hrad Doune, kde se natáčel film „Hledání svatého grálu“ humoristické skupiny Monty Python. V podvečer se krátce zastavíme u gotické katedrály v Dunblane. Večer se unavení vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.
6. DEN: VÝUKA, EDINBURGH Po snídani absolvujeme dopolední výuku angličtiny. Odpoledne si prohlédneme hlavní město Skotska Edinburgh, které údajně patří k nejkrásnějším městům světa. Společně navštívíme královský hrad se skotskými korunovačními klenoty a po prohlídce hradu se projdeme po Royal Mile, kde prozkoumáme chrám St. Giles. Projdeme do parku s nádhernými výhledy na hrad i na nákupní třídu Princes Street a budeme mít možnost nakoupit si suvenýry. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a potrénujeme skotský přízvuk, který jsme během pobytu ve Skotsku získali.
7. DEN: HOUSESTEADS Po snídani odjedeme do Anglie. Projedeme kolem Hadrianovy zdi a prohlédneme si římskou vojenskou pevnost Housesteads. Odpoledne dojedeme do přístavu Newcastle, nalodíme se na trajekt a přeplujeme zpět do Nizozemí. Opět budeme ubytováni v kajutách, kde si odpočineme.
8. DEN: NÁVRAT DO ČR Ráno připlujeme do Amsterdamu a s potřebnými zastávkami na protažení a toalety projedeme přes Německo zpět do České republiky. Zpět ke škole přijedeme ve večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

 • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
 • zpáteční trajekt Ijmuiden - Newcastle
 • 2x ubytování na trajektu ve čtyřlůžkových kajutách s příslušenstvím
 • 4x ubytování v anglických rodinách, 4x snídaně, 4x večeře, 4x oběd formou balíčku
 • 9 hodin výuky (po 45 minutách) ve třídách po 15 studentech s místními lektory v jazykové škole
 • služba průvodce po celou dobu zájezdu
 • pestrý informační materiál pro každého účastníka
 • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

 • vstupy do navštívených objektů a atrakcí

Poznámky

 • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
 • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
 • další varianty s různou délkou programu Vám rádi připravíme na vyžádání
Cena zájezdu 12 700 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Ivana Bouchnerová 603 111 029
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY