Varšava, Lodž

Délka zájezdu 2 dny / 1 nocleh
Ubytování hostel
Strava snídaně

1. DEN: VARŠAVA - LAZIENKI, CENTRUM, STARE MIASTO Na zájezd vyjedeme kolem půlnoci od budovy školy. Autobusem pojedeme směrem do Polska a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Ráno přijedeme do hlavního města Polska - Varšavy. Naší první zastávkou bude královský park Lazienki, který je s rozlohou 76 ha největším parkem ve městě. Poté přejedeme do moderního centra města, kde v poslední době roste řada mrakodrapů s výškou 100 a více metrů. Nás bude čekat výjezd rychlovýtahem do 30. patra Paláce Kultury i Nauki, odkud se naskýtá úchvatný výhled na město. Poté se projdeme starým městem - královská cesta na Krakovském předměstí prezidentský palác, univerzita, Královský hrad, náměstí Rynek Starego Miasta se sochou mořské panny (tzv. Syrenka). Odpoledne budeme mít volný čas, který budeme moci využít k občerstvení nebo nákupu suvenýrů. V případě časové rezervy se projedeme novou linkou metra do čtvrti Praga nacházející se na druhém břehu řeky Visly. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: LODŽ Po snídani se rozloučíme s Varšavou a přesuneme se do třetího největšího polského města Lodže. Zde se projdeme po jedné z nejdelších evropských ulic - Piotrkowska a navštívíme i oblast bývalého druhého největšího židovského ghetta v Polsku (Ghetto Litzmannstadt, kde žilo více než 200 000 židů). Na závěr budeme mít chvilku volna na občerstvení a nákupy v obchodním centru Manufaktura, které bylo vybudováno z bývalé továrny známého místního obchodníka Izraela Poznaňského. Odpoledne odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

• 1x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích se sociálním zařízením na patře
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu a informační materiály
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

• vstupy do navštívených objektů a atrakcí: 70-80 PLN pro studenty do 18 let