Pasov, Linec a Stezka v korunách stromů

Nejzajímavější místa:LinecArs Electronica CenterNeuer DomBaumwipfelpfadPasovDom St. StephanVeste Oberhaus
Délka zájezdu 2 dny / 1 nocleh
Ubytování hostel

1. DEN: BAUMWIPFELPFAD, PASOV Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Německa a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Dopoledne přijedeme k vesnici Neuschönau, kde navštívíme nejdelší stezku na světě vybudovanou v korunách stromů, tzv. Baumwipfelpfad. Nachází se zde lávka dlouhá 1300 m zakončená 44 m vysokou vyhlídkovou věží, ze které se naskýtá fantastický výhled na okolní krajinu. Kolem poledne přejedeme do historického sídla biskupů - bavorského města Pasov, přezdívaného též jako „město tří řek“. Zde absolvujeme procházku uličkami historického jádra města: např. Dóm sv. Štěpána, biskupská rezidence Neue Bischofsresidenz, Stará radnice, pozůstatky gotických městských hradeb, náměstí Römerplatz, vyhlídková terasa u soutoku potemnělé řeky Dunaj, mléčně zakalené řeky Inn a horské říčky Ilz. Budeme mít možnost výstupu na severní vyhlídku Veste Oberhaus - horní hrad knížat-biskupů, odkud se otevírají nádherné výhledy na město, nebo na jižní vyhlídku Mariahilfberg v blízkosti stejnojmenného kapucínského kláštera, uznávaného jako oblíbené poutní místo Bavorska. Odpoledne budeme mít volný čas na individuální zájmy v blízkosti nákupní zóny Bahnhofstraβe, zájemci budou moci absolvovat plavbu lodí, během které uvidí soutok všech tří řek (Dunaj, Inn a Ilz). Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: LINEC Po snídani přejedeme do centra města Linec - správního střediska Horních Rakous. Nejprve vyjedeme na kopec Pöstlingberg, který se vypíná nad městem a odkud se naskýtá krásný výhled na Linec a okolí. Poté sjedeme místní speciálně upravenou tramvají do centra města. Zde nejprve navštívíme oblíbené interaktivní Muzeum technologie a budoucího vývoje Ars Electronica Center, kde nás čeká prohlídka muzea s výkladem v českém jazyce. Poté se projdeme městem kolem nejvýznamnějších památek - farní kostel Stadtpfarrkirche, ve kterém je uloženo srdce císaře Friedricha III., hlavní náměstí Hauptplatz se sloupem Nejsvětější Trojice, renesanční radnice Altes Rathaus, jezuitský kostel Alter Dom, náměstíčko Alter Markt, krásný pohled na město z vyhlídkové terasy galerie Schlossmuseum, budova Landhaus ve stylu italské renesance, katedrála Neuer Dom a další. Odpoledne budeme mít volno na nákupy suvenýrů a občerstvení. V pozdních odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

• doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 1x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích

• vstupné do navštívených objektů: cca 30 EUR pro studenty do 18 let

Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Naďa Frousová 603 475 239