Berlín s jazykovým kurzem

Nejzajímavější místa:AlexanderplatzBerlínBerliner FernsehturmBrandenburger TorGedächtniskircheKurfürstendammPostupimReichstag
Délka zájezdu 4 dny / 3 noclehy
Ubytování hostitelské rodiny
Strava plná penze

1. DEN: BERLÍN - NEUES MUSEUM, ALEXANDER PLATZ Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Německa a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Kolem poledne přijedeme do Berlína - hlavního města SRN. Projedeme se oblastí bývalého východního Berlína až ke katedrále Berliner Dom na ostrově Museuminsel. Navštívíme tu jedinečné muzeum Neues Museum, které nás zavede do časů starého Egypta, Řecka a Říma. Přes nejstarší čtvrť Berlína Nikolaiviertel s dominantou kostela Nikolaikirche dojdeme na Alexanderplatz s gotickým kostelem Marienkirche. Na závěr dne vyjedeme výtahem na 365 m vysokou televizní věž Berliner Fernsehturm s výhledem na působivé dominanty podvečerního Berlína. Večer odjedeme na ubytování do rodin.
2. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, POSTUPIM - SANSSOUCI, CECILIENHOF Po snídani absolvujeme dopolední výuku němčiny v místní škole. Odpoledne vyrazíme do města Postupim. Navštívíme parkový komplex honosného barokního zámku Sanssouci zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Projdeme se parkem a kolem zámku, který byl letním sídlem Bedřicha Velikého. Pak přejedeme k nedalekému zámečku Schloß Cecilienhof a s místním průvodcem si prohlédneme prostory, kde se po 2. světové válce konala Postupimská konference o poválečném dělení Německa a rekonstrukci válkou poničené Evropy. Večer se vrátíme na ubytování do rodin.
3. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, REICHSTAG, UNTER DEN LINDEN Po snídani nás opět čeká dopolední výuka němčiny v místní škole. Odpoledne přejedeme autobusem do Berlína do oblasti Mitte, kde si prohlédneme nejznámější památky Berlína. Od budovy Říšského sněmu Reichstag půjdeme ke slavné bráně Brandenburger Tor, nedalekému Památníku holocaustu a nevynecháme ani procházku po známé třídě Unter den Linden. Na závěr dne strávíme volný čas v moderní čtvrti na náměstí Potsdamer Platz. Večer se vrátíme na ubytování do rodin.
4. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, BERNAUER STRASSE, SCHLOSS CHARLOTTENBURG, KU´ DAMM Po snídani nás naposledy čeká výuka němčiny v místní škole. Odpoledne se zastavíme u památníku na Bernauer Strasse, který je zaměřen na historii Berlínské zdi. Poté přejedeme k zámku Schloss Charlottenburg (letní rezidence pruských králů, později císařů) a projdeme se v zámeckém parku. Na závěr se přesuneme na Kurfürstendamm - nejživější bulvár města se symbolickou ruinou kostela Gedächtniskirche a množstvím obchodů, kin a restaurací. Dojde i na volný čas, ale pak už se s Berlínem rozloučíme a odpoledne odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

• doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 3x ubytování v hostitelských rodinách
  • 3x plná penze (oběd formou balíčku)
  • 12 vyučovacích hodin (po 45 min) s místním lektorem v jazykové škole