Oblíbené zájezdy

Adventní Vídeň

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12
Nejzajímavější místa:DonauturmHundertwasserhausKärntner StraßeSchönbrunnStephansdomTime TravelUNO-CityWiener Rathaus
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 2 dny / 1 nocleh
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 5577
Cena zájezdu dle regionu 2 000 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: VÍDEŇ - SCHÖNBRUNN, HUNDERTWASSERHAUS, UNO CITY, DONAUTURM Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Rakouska a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Dopoledne přijedeme do Vídně, hlavního města Rakouska. Jako první navštívíme komplex zámku Schönbrunn (exteriéry zámku, zámecký park, procházka k vyhlídkovému pavilónu Gloriette). Poté se krátce zastavíme u jedinečné stavby Hundertwasserhaus. Prohlédneme si exteriéry městského obytného domu, který v r. 1985 postavil architekt Hundertwasser, a jehož cílem bylo zasadit úder podle jeho názoru bezduché moderní architektuře. V podvečer se autobusem přesuneme kolem zábavního parku Prater s historickou dominantou Obřího kola Riesenrad do kongresového a administrativního centra UNO-City. Projdeme se UNO-City kolem kongresového centra OSN, vyjedeme výtahem na televizní věž Donauturm s výhledem na osvícenou vánoční Vídeň. Poté odjedeme na ubytování, podle domluvy bude možnost absolvovat procházku vánočním centrem Vídně.
2. DEN: VÍDEŇ - TIME TRAVEL, STEPHANSDOM, VÁNOČNÍ TRHY Po snídani se přesuneme do centra Vídně. Navštívíme interaktivní expozici Time Travel skýtající unikátní příležitost prožít magickou jízdu časem vídeňské historie - projížďka středověkým kočárem, přežití tureckého obležení, osobní setkání s Wolfgangem Amadeem, úkryt před bombovým náletem II. sv. války, zhlédnutí Vídně z ptačí perspektivy. To vše za pomoci speciálních efektů, dobových kulis a 5D kina. Poté nás čeká prohlídka historického centra města - Hofburg, kostel sv. Petra, Graben, Stephansdom, Kärntner Straße, Opera, Parlament, Burgtheater, Radnice a další zajímavosti či památky. Odpoledne budeme mít volný čas na návštěvu adventních trhů s jejich neopakovatelnou předvánoční atmosférou (Christkindlmarkt) v parku u radnice (Rathauspark), kde bude postaveno více než 100 vánočních stánků. V podvečerních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 1x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve Vídni v pěším dosahu centra ve vícelůžkových pokojích se společným sociálním zařízením
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do historických a jiných objektů: 10-15 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Jiří Toman 777 584 490 jirka@protravel.cz
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY