Oblíbené zájezdy

Adventní Vídeň

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12
Nejzajímavější místa:DonauturmHundertwasserhausKärntner StraßeSchönbrunnStephansdomTime TravelUNO-CityWiener Rathaus
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 2 dny / 1 nocleh
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 6077
Cena zájezdu 2 300 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: VÍDEŇ - SCHÖNBRUNN, HUNDERTWASSERHAUS, UNO CITY, DONAUTURM Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Rakouska a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Dopoledne přijedeme do Vídně, hlavního města Rakouska. Jako první navštívíme komplex zámku Schönbrunn (exteriéry zámku, zámecký park, procházka k vyhlídkovému pavilónu Gloriette). Poté se krátce zastavíme u jedinečné stavby Hundertwasserhaus. Prohlédneme si exteriéry městského obytného domu, který v r. 1985 postavil architekt Hundertwasser, a jehož cílem bylo zasadit úder podle jeho názoru bezduché moderní architektuře. V podvečer se autobusem přesuneme kolem zábavního parku Prater s historickou dominantou Obřího kola Riesenrad do kongresového a administrativního centra UNO-City. Projdeme se UNO-City kolem kongresového centra OSN, vyjedeme výtahem na televizní věž Donauturm s výhledem na osvícenou vánoční Vídeň. Poté odjedeme na ubytování, podle domluvy bude možnost absolvovat procházku vánočním centrem Vídně.
2. DEN: VÍDEŇ - TIME TRAVEL, STEPHANSDOM, VÁNOČNÍ TRHY Po snídani se přesuneme do centra Vídně. Navštívíme interaktivní expozici Time Travel skýtající unikátní příležitost prožít magickou jízdu časem vídeňské historie - projížďka středověkým kočárem, přežití tureckého obležení, osobní setkání s Wolfgangem Amadeem, úkryt před bombovým náletem II. sv. války, zhlédnutí Vídně z ptačí perspektivy. To vše za pomoci speciálních efektů, dobových kulis a 5D kina. Poté nás čeká prohlídka historického centra města - Hofburg, kostel sv. Petra, Graben, Stephansdom, Kärntner Straße, Opera, Parlament, Burgtheater, Radnice a další zajímavosti či památky. Odpoledne budeme mít volný čas na návštěvu adventních trhů s jejich neopakovatelnou předvánoční atmosférou (Christkindlmarkt) v parku u radnice (Rathauspark), kde bude postaveno více než 100 vánočních stánků. V podvečerních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 1x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve Vídni v pěším dosahu centra ve vícelůžkových pokojích se společným sociálním zařízením
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do historických a jiných objektů: 10-15 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Kontakt Richard Melichar 775 303 008
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY