Krakov, Vělička, Zakopane

Nejzajímavější místa:WieliczkaKrakówZakopaneGubalówka
Délka zájezdu 3 dny / 2 noclehy
Ubytování hostel

1. DEN: KRAKOV - WAWEL, RYNEK GLÓWNY Na zájezd vyjedeme od budovy školy v časných ranních hodinách. Autobusem pojedeme směrem na Olomouc a Ostravu a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Kolem poledne přijedeme do Krakova - hlavního města Malopolska, druhého největšího města Polska a dřívějšího královského města, kde se nejvíce ze všech polských měst zachovaly cenné historické památky. Prohlédneme si centrum města - královský hrad Wawel s královskou katedrálou a palácem (71 komnat, sbírky obrazů a nábytku), Rynek Glówny - hlavní náměstí se svéráznou tržnicí Sukiennicí a Mariánským kostelem. V podvečer budeme mít volný čas, který můžeme využít k občerstvení nebo nákupu suvenýrů. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: ZAKOPANE - KRUPÓWKI, GUBALÓWKA Po snídani přejedeme do polských Tater, kde nás čeká prohlídka městečka Zakopane, které je přezdívané zimním hlavním městem Polska a také je nejvýše položeným městem v zemi. Projdeme se po hlavní třídě Krupówki a okolí, kde je možné obdivovat typické goralské domy. Vyjedeme lanovkou na horu Gubalówka, odkud se ve výšce 1 129 m n.m. nabízí krásný výhled na město i okolní vrcholy Tater. Odpoledne budeme mít volný čas, který budeme moci využít k občerstvení v některé z horských kolib nebo třeba k procházce ke skokanskému můstku Wielka Krokiew, kde se každoročně konají závody světového poháru ve skocích na lyžích. (Jako alternativu ke Gubalówce je možné zařadit výjezd na hraniční horu Kasprowy Wierch s nadmořskou výškou 1 987 m n.m.). Večer se vrátíme na ubytování jako minulou noc.
3. DEN: VĚLIČKA, KRAKOV - KAZIMIERZ, FABRYKA SCHINDLERA Po snídani odjedeme do nedaleké Věličky, kde se nachází jeden z nejstarších solných dolů v Evropě. Projdeme si turistický okruh dlouhý 2,5 km, který vede až do hloubky 135 m a kde jsou k vidění mimo jiné i ze soli tesané místnosti a předměty (např. podzemní kaple s oltářem). Vělička byla v roce 1978 zařazena do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Kolem poledne se vrátíme do Krakova, prohlédneme si židovskou čtvrť Kazimierz a v případě časové rezervy budeme mít možnost navštívit továrnu a dům Oskara Schindlera, tzv. Fabryka Schindlera. Oskar Schindler byl německý obchodník, který za 2. světové války zachránil přes 1 000 Židů před smrtí v koncentračních táborech. Součástí muzea je expozice Krakov v čase okupace 1939-1945. V odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

• 2x ubytování v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích se sociálním zařízením na patře, 2x snídaně
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

• vstupy do navštívených objektů a atrakcí: cca 150-200 PLN pro studenty do 18 let

• lanovku na Kasprowy Wierch je nutno zarezervovat v předstihu