Oblíbené zájezdy

Krakov, Vělička, Zakopane

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123
Nejzajímavější místa:GubalówkaKrakówWieliczkaZakopane
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 3 dny / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 8007
Cena zájezdu 3 200 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: KRAKOV - WAWEL, RYNEK GLÓWNY Na zájezd vyjedeme od budovy školy v časných ranních hodinách. Autobusem pojedeme směrem na Olomouc a Ostravu a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Kolem poledne přijedeme do Krakova - hlavního města Malopolska, druhého největšího města Polska a dřívějšího královského města, kde se nejvíce ze všech polských měst zachovaly cenné historické památky. Prohlédneme si centrum města - královský hrad Wawel s královskou katedrálou a palácem (71 komnat, sbírky obrazů a nábytku), Rynek Glówny - hlavní náměstí se svéráznou tržnicí Sukiennicí a Mariánským kostelem. V podvečer budeme mít volný čas, který můžeme využít k občerstvení nebo nákupu suvenýrů. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: ZAKOPANE - KRUPÓWKI, GUBALÓWKA Po snídani přejedeme do polských Tater, kde nás čeká prohlídka městečka Zakopane, které je přezdívané zimním hlavním městem Polska a také je nejvýše položeným městem v zemi. Projdeme se po hlavní třídě Krupówki a okolí, kde je možné obdivovat typické goralské domy. Vyjedeme lanovkou na horu Gubalówka, odkud se ve výšce 1 129 m n.m. nabízí krásný výhled na město i okolní vrcholy Tater. Odpoledne budeme mít volný čas, který budeme moci využít k občerstvení v některé z horských kolib nebo třeba k procházce ke skokanskému můstku Wielka Krokiew, kde se každoročně konají závody světového poháru ve skocích na lyžích. (Jako alternativu ke Gubalówce je možné zařadit výjezd na hraniční horu Kasprowy Wierch s nadmořskou výškou 1 987 m n.m.). Večer se vrátíme na ubytování jako minulou noc.
3. DEN: VĚLIČKA, KRAKOV - KAZIMIERZ, FABRYKA SCHINDLERA Po snídani odjedeme do nedaleké Věličky, kde se nachází jeden z nejstarších solných dolů v Evropě. Projdeme si turistický okruh dlouhý 2,5 km, který vede až do hloubky 135 m a kde jsou k vidění mimo jiné i ze soli tesané místnosti a předměty (např. podzemní kaple s oltářem). Vělička byla v roce 1978 zařazena do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Kolem poledne se vrátíme do Krakova, prohlédneme si židovskou čtvrť Kazimierz a v případě časové rezervy budeme mít možnost navštívit továrnu a dům Oskara Schindlera, tzv. Fabryka Schindlera. Oskar Schindler byl německý obchodník, který za 2. světové války zachránil přes 1 000 Židů před smrtí v koncentračních táborech. Součástí muzea je expozice Krakov v čase okupace 1939-1945. V odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • 2x ubytování v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích se sociálním zařízením na patře, 2x snídaně
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí: cca 150-200 PLN pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
  • lanovku na Kasprowy Wierch je nutno zarezervovat v předstihu
Cena zájezdu 3 200 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Kontakt Richard Melichar 775 303 008
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY