Oblíbené zájezdy

Krásy hor a jezer Korutan

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123
Nejzajímavější místa:Gmünd in KärntenKlagenfurt am WörtherseeMillstatt am SeeMillstätter SeeMinimundusPyramidenkogelVillacher AlpenstraßeWörthersee
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 3 dny / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 6040
Cena zájezdu 4 300 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: GMÜND IN KÄRNTEN Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Rakouska a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. První zastávkou bude městečko Gmünd in Kärnten, kde navštívíme automobilové muzeum vozů Porsche (věnované vývoji vozů Porsche od počátku po současnost včetně sportovních a závodních vozů) a projdeme se pěkným centrem tohoto městečka situovaného v krásné krajině. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: WÖRTHERSEE, PYRAMIDENKOGEL, KLAGENFURT Po snídani odjedeme do oblasti „Rakouské riviéry“ (tento název oblast získala díky velmi příjemnému klimatu a vodě v jezerech až o teplotě kolem 24-28 stupňů), k jezeru Wörthersee. Projdeme se po poloostrově, kde se nachází mimo jiné dva malebné kostelíky - pozdně gotický farní kostel se vzácným sousoším Madony s dítětem z r. 1460 a kostel Rosenkranzkirche s původními románskými freskami. Krátce přejedeme na nejkrásnější rozhlednu Korutan - Pyramidenkogel, která se tyčí ve výšce několika set metrů nad jezerem a z které se nabízí nezapomenutelný výhled na Wörthersee, na hlavní město Korutan Klagenfurt a na další jezera a hřebeny hor. Z rozhledny sjedeme dolů po skluzavce dlouhé více než 50 metrů. V odpoledních hodinách přejedeme podél jižního břehu jezera Wörthersee do města Klagenfurt. Navštívíme tematický park Minimundus (více než 170 modelů nejslavnějších budov, lodí a vlaků provedených v měřítku 1:25 - např. Eiffelova věž, Taj Mahal, Čínská zeď) nebo bude možnost projít se městem s výstupem na věž farního kostela. Večer se vrátíme na ubytování jako minulou noc.
3. DEN: LANDSKRON, DOBRATSCH, MILLSTATT Po snídani vyjedeme na hrad Landskron z 11. století, který se monumentálně vypíná na západním okraji jezera Ossiacher See a který byl skoro 300 let v rukou rodu Šternberků. Z hradu se nabízejí krásné výhledy na okolí. Pak pojedeme vyhlídkovou mýtnou silnicí (16,5 km dlouhou) Villacher Alpenstraße až do výše 1732 m n. m. do blízkosti známého vrcholu Dobratsch. Zastavíme se na vyhlídkových místech silnice s nejkrásnějšími výhledy na Julské Alpy, Karavanky a hřebeny Karnischen Alpen. Projdeme se z vyhlídkového stanoviště. Posledním zastavením bude další krásné jezero Millstätter See a městečko Millstatt, kde bylo již v roce 1070 založeno benediktinské opatství. Čeká nás prohlídka komplexu farního kostela s krásným portálem a vzácnými freskami. Městečko je i známé letovisko, odkud je možno realizovat projížďku parníkem či procházku podél jezera. V odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • poplatky za vjezd na vyhlídkovou silnici Villacher Straße
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů: cca 25-35 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 4 300 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Kontakt Richard Melichar 775 303 008
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY