Oblíbené zájezdy

Krásy hor a jezer Korutan

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123
Nejzajímavější místa:Gmünd in KärntenKlagenfurt am WörtherseeMillstatt am SeeMillstätter SeeMinimundusPyramidenkogelVillacher AlpenstraßeWörthersee
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 3 dny / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 5540
Cena zájezdu dle regionu 3 800 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: GMÜND IN KÄRNTEN Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Rakouska a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. První zastávkou bude městečko Gmünd in Kärnten, kde navštívíme automobilové muzeum vozů Porsche (věnované vývoji vozů Porsche od počátku po současnost včetně sportovních a závodních vozů) a projdeme se pěkným centrem tohoto městečka situovaného v krásné krajině. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: WÖRTHERSEE, PYRAMIDENKOGEL, KLAGENFURT Po snídani odjedeme do oblasti „Rakouské riviéry“ (tento název oblast získala díky velmi příjemnému klimatu a vodě v jezerech až o teplotě kolem 24-28 stupňů), k jezeru Wörthersee. Projdeme se po poloostrově, kde se nachází mimo jiné dva malebné kostelíky - pozdně gotický farní kostel se vzácným sousoším Madony s dítětem z r. 1460 a kostel Rosenkranzkirche s původními románskými freskami. Krátce přejedeme na nejkrásnější rozhlednu Korutan - Pyramidenkogel, která se tyčí ve výšce několika set metrů nad jezerem a z které se nabízí nezapomenutelný výhled na Wörthersee, na hlavní město Korutan Klagenfurt a na další jezera a hřebeny hor. Z rozhledny sjedeme dolů po skluzavce dlouhé více než 50 metrů. V odpoledních hodinách přejedeme podél jižního břehu jezera Wörthersee do města Klagenfurt. Navštívíme tematický park Minimundus (více než 170 modelů nejslavnějších budov, lodí a vlaků provedených v měřítku 1:25 - např. Eiffelova věž, Taj Mahal, Čínská zeď) nebo bude možnost projít se městem s výstupem na věž farního kostela. Večer se vrátíme na ubytování jako minulou noc.
3. DEN: LANDSKRON, DOBRATSCH, MILLSTATT Po snídani vyjedeme na hrad Landskron z 11. století, který se monumentálně vypíná na západním okraji jezera Ossiacher See a který byl skoro 300 let v rukou rodu Šternberků. Z hradu se nabízejí krásné výhledy na okolí. Pak pojedeme vyhlídkovou mýtnou silnicí (16,5 km dlouhou) Villacher Alpenstraße až do výše 1732 m n. m. do blízkosti známého vrcholu Dobratsch. Zastavíme se na vyhlídkových místech silnice s nejkrásnějšími výhledy na Julské Alpy, Karavanky a hřebeny Karnischen Alpen. Projdeme se z vyhlídkového stanoviště. Posledním zastavením bude další krásné jezero Millstätter See a městečko Millstatt, kde bylo již v roce 1070 založeno benediktinské opatství. Čeká nás prohlídka komplexu farního kostela s krásným portálem a vzácnými freskami. Městečko je i známé letovisko, odkud je možno realizovat projížďku parníkem či procházku podél jezera. V odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • poplatky za vjezd na vyhlídkovou silnici Villacher Straße
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů: cca 25-35 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu dle regionu 3 800 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Jiří Toman 777 584 490 jirka@protravel.cz
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY