Oblíbené zájezdy

Vídeň pro základní školy

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12
Nejzajímavější místa:HofburgKärntner StraßeMadame TussaudsPraterRiesenradSchönbrunnSpanische HofreitschuleTiergarten SchönbrunnTime Travel
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 2 dny / 1 nocleh
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 5560
Cena zájezdu dle regionu 2 100 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: VÍDEŇ - SCHÖNBRUNN, ZOO, PRATER, MADAME TUSSAUDS Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Rakouska a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Dopoledne přijedeme do Vídně, hlavního města Rakouska. Jako první nás čeká návštěva zámku Schönbrunn, letní rezidence rakouských císařů. Projdeme se zámeckým parkem až k vyhlídkovému pavilónu Gloriette a navštívíme Tiergarten Schönbrunn, nejstarší zoologickou zahradu na světě zapsanou na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Odpoledne přejedeme do zábavního parku Prater a půjdeme se vyfotit s legendami filmového plátna, sportovními hvězdami či historickými postavami habsburské monarchie (Johnny Depp, Lady Gaga, Napoleon, Marie Terezie a další) do proslulého muzea voskových figurín Madame Tussauds. Na závěr dne si užijeme vyhlídkovou jízdu v historických kabinkách známého Obřího kola Riesenrad. Večer přejedeme na ubytování.
2. DEN: VÍDEŇ - HOFREITSCHULE, TIME TRAVEL, STEPHANSDOM Po snídani se autobusem přesuneme do centra Vídně, kde nás čeká procházka centrem města. Uvidíme velkolepou radnici, městské divadlo Burgtheater, budovu Parlamentu, císařskou rezidenci Hofburg, náměstí Michaelerplatz s pozůstatky římské Vindobony. Navštívíme španělskou dvorní jízdárnu Hofreitschule - vysokou školu jezdeckého umění předvádějící jedinečná vystoupení lipicánů, zhlédneme ranní práci lipicánů s hudbou v původních prostorách rezidence Hofburg. Poté dokončíme prohlídku města. Půjdeme ke kostelu sv. Petra, přes pěší zónu Graben k velkolepé katedrále Stephansdom a dále k majestátní budově Opery či světoznámé galerii Albertina. Navštívíme také interaktivní expozici Time Travel skýtající unikátní příležitost prožít magickou jízdu časem vídeňské historie - projedeme se středověkým kočárem, přežijeme turecké obležení, setkáme se s Wolfgangem Amadeem, ukryjeme se před bombovým náletem II. sv. války, uvidíme Vídeň z ptačí perspektivy. To vše za pomoci speciálních efektů, dobových kulis a 5D kina. Odpoledne budeme mít krátké osobní volno na individuální zájmy v blízkosti nákupní třídy a pěší zóny Kärntner Straße. V podvečerních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 1x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do historických a jiných objektů: 30-35 EUR pro žáky do 16 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Jiří Toman 777 584 490 jirka@protravel.cz
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY