Berlín pro základní školy

Nejzajímavější místa:Berliner FernsehturmBrandenburger TorCheckpoint CharlieKurfürstendammPotsdamer PlatzReichstagUnter den LindenZOO Berlin
Délka zájezdu 2 dny / 1 nocleh
Ubytování hotel
Strava snídaně
Cena zájezdu dle regionu 2 500 Kč Rezervovat

1. DEN: BERLÍN - BRANDENBURGER TOR, REICHSTAG, MADAME TUSSAUDS, POTSDAMER PLATZ Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Německa a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Kolem poledne přijedeme do Berlína a během jízdy oblastí bývalého východního Berlína uvidíme náměstí Alexanderplatz, gotický kostel Marienkirche, katedrálu Berliner Dom, třídu Unter den Linden a její okolí (Opera, Akademické náměstí). Přijedeme ke slavné bráně Brandenburger Tor - historickému milníku oddělujícímu západní Berlín od východního. Nedaleko odtud navštívíme budovu bývalého Říšského sněmu - Reichstag. Uvnitř prosklené kupole vystoupáme na nejvyšší bod budovy s krásným výhledem na Berlín. Poté nás čeká návštěva známého muzea voskových figurín Madame Tussauds, kde se každý může vyfotografovat s oblíbenými hrdiny filmového plátna, hudebními legendami, historickými osobnostmi či sportovními hvězdami (Rihanna, Johnny Depp, Angela Merkel a další). Na závěr půjdeme procházkou kolem Památníku holocaustu na náměstí Potsdamer Platz, které se stalo přehlídkou nejmodernější architektury v Berlíně. Zde využijeme krátké osobní volno v blízkosti nákupního centra Arkaden na večerní občerstvení a individuální zájmy. Pak už odjedeme na ubytování.
2. DEN: BERLÍN - PROJÍŽĎKA LODÍ, ZOO BERLIN, ALEXANDERPLATZ Po snídani nás autobus doveze k nábřeží Reichstagsufer, odkud vyplujeme na projížďku lodí po řece Sprévě historickou částí města. Po projížďce přejedeme autobusem do centra západního Berlína, kde na nás čeká návštěva jedné z nejrozsáhlejších zoologických zahrad na světě - ZOO Berlin. Žije zde i Fatou, nejstarší gorila v Evropě (59 let). Součástí areálu je také akvárium se žraloky, krokodýly a dalšími vodními živočichy. Náš program zakončíme na náměstí Alexanderplatz s 368 m vysokou televizní věží Fernsehturm. Užijeme si zde trochu volného času, nakoupíme v Primarku a odpoledne odjedeme zpět do České republiky. Domů se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

• doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 1x ubytování se snídaní v hotelu ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích

• vstupné do navštívených objektů: 25-35 EUR pro žáky do 16 let

• návštěva budovy Reichstagu je s ohledem na bezpečnostní opatření a omezenou kapacitu na vyžádání