Oblíbené zájezdy

Krásy pohoří Harz

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123
Nejzajímavější místa:GoslarQuedlinburgThaleWartburgWeimarWernigerode
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 3 dny / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 5036
Cena zájezdu 4 400 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: WEIMAR, KYFFHÄUSER, TEUFELSMAUER Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Německa a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Dopoledne přijedeme do města Weimar, ve kterém působily tak slavné osobnosti jako Goethe, Schiller, Herder, Wieland, Liszt, Cranach aj. Čeká nás procházka městem, prohlédneme si náměstí Hauptmarkt a Herderplatz, barokní kostel Jakubskirche, náměstí Goetheplatz a Theaterplatz se sousoším Goetha a Schillera, vévodský zámek s přilehlým parkem, v němž se nachází Goethův zahradní dům. Cestou dále se zastavíme u rozsáhlých zřícenin románského hradu Kyffhausen na vrchu Kyffhäuser (457 m n. m), v jejichž blízkosti je i 81 m vysoký pomník s jezdeckou sochou císaře Viléma I. a plastikou císaře Barbarossy. Pokračovat v cestě do pohoří Harz budeme kolem přehradní nádrže Rappbodetalsperre až k městečku Blankenburg, v jehož blízkosti se nachází několik kilometrů dlouhý pískovcový hřeben Teufelsmauer. Vyrazíme tu na příjemnou procházku a po ní odjedeme na ubytování.
2. DEN: GOSLAR, QUEDLINBURG, THALE Po snídani navštívíme Goslar, jedno z nejvýznamnějších říšských měst. V 11. a 12. století bylo oblíbeným sídlem císařů, kteří zde založili mohutnou falc, jejímž pozůstatkem je dnes Císařský dům (od r. 1992 památka UNESCO). V historickém jádru města se zachovaly půvabné středověké stavby, více než 1600 hrázděných domů a významné sakrální stavby. S hlavními památkami se seznámíme při procházce městem a pak se dostane i na volný čas. Odpoledne si pojedeme prohlédnout pěkné městečko Quedlinburg, které se pyšní mnoha hrázděnými domy a především mohutnou románskou bazilikou sv. Serváce a renesančním zámkem. Na závěr dne se přemístíme do nedalekého městečka Thale, kde se řeka Bode zařezává do žulového masivu až do hloubky 200 m (skaliska Roßtrappe a Hexentanzplatz). Vyjedeme lanovkou na výšinu Hexentanzplatz s krásnými výhledy do údolí řeky Bode. Čeká nás procházka s výhledem na výšinu Roßtrappe a na městečko Thale a pro zájemce třeba i jízda na letní sáňkařské dráze. Večer se vrátíme na ubytování jako minulou noc.
3. DEN: WERNIGERODE, WARTBURG Po snídani odjedeme do centra města Wernigerode, které je pro zachovalý soubor hrázděné architektury a půvabné náměstí turistickým magnetem této oblasti. Po procházce městem zamíříme k městu Eisenach a navštívíme legendární hrad Wartburg z konce 11. století, kde se ve středověku odehrávaly slavné zápasy pěvců a kde našel později útočiště Martin Luther, otec německé reformace a překladatel bible do němčiny. Po prohlídce hradu odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů: 15-20 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 4 400 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY