Oblíbené zájezdy

Krásy pohoří Harz a Durynska

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123
Nejzajímavější místa:GoslarQuedlinburgThaleWartburgWeimarWernigerode
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 3 dny / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 5036
Cena zájezdu dle regionu 3 800 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: WEIMAR, KYFFHÄUSER, TEUFELSMAUER Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Německa a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Dopoledne přijedeme do města Weimar, ve kterém působily tak slavné osobnosti jako Goethe, Schiller, Herder, Wieland, Liszt, Cranach aj. Čeká nás procházka městem, prohlédneme si náměstí Hauptmarkt a Herderplatz, barokní kostel Jakubskirche, náměstí Goetheplatz a Theaterplatz se sousoším Goetha a Schillera, vévodský zámek s přilehlým parkem, v němž se nachází Goethův zahradní dům. Cestou dále se zastavíme u rozsáhlých zřícenin románského hradu Kyffhausen na vrchu Kyffhäuser (457 m n. m), v jejichž blízkosti je i 81 m vysoký pomník s jezdeckou sochou císaře Viléma I. a plastikou císaře Barbarossy. Pokračovat v cestě do pohoří Harz budeme kolem přehradní nádrže Rappbodetalsperre až k městečku Blankenburg, v jehož blízkosti se nachází několik kilometrů dlouhý pískovcový hřeben Teufelsmauer. Vyrazíme tu na příjemnou procházku a po ní odjedeme na ubytování.
2. DEN: GOSLAR, QUEDLINBURG, THALE Po snídani navštívíme Goslar, jedno z nejvýznamnějších říšských měst. V 11. a 12. století bylo oblíbeným sídlem císařů, kteří zde založili mohutnou falc, jejímž pozůstatkem je dnes Císařský dům (od r. 1992 památka UNESCO). V historickém jádru města se zachovaly půvabné středověké stavby, více než 1600 hrázděných domů a významné sakrální stavby. S hlavními památkami se seznámíme při procházce městem a pak se dostane i na volný čas. Odpoledne si pojedeme prohlédnout pěkné městečko Quedlinburg, které se pyšní mnoha hrázděnými domy a především mohutnou románskou bazilikou sv. Serváce a renesančním zámkem. Na závěr dne se přemístíme do nedalekého městečka Thale, kde se řeka Bode zařezává do žulového masivu až do hloubky 200 m (skaliska Roßtrappe a Hexentanzplatz). Vyjedeme lanovkou na výšinu Hexentanzplatz s krásnými výhledy do údolí řeky Bode. Čeká nás procházka s výhledem na výšinu Roßtrappe a na městečko Thale a pro zájemce třeba i jízda na letní sáňkařské dráze. Večer se vrátíme na ubytování jako minulou noc.
3. DEN: WERNIGERODE, WARTBURG Po snídani odjedeme do centra města Wernigerode, které je pro zachovalý soubor hrázděné architektury a půvabné náměstí turistickým magnetem této oblasti. Po procházce městem zamíříme k městu Eisenach a navštívíme legendární hrad Wartburg z konce 11. století, kde se ve středověku odehrávaly slavné zápasy pěvců a kde našel později útočiště Martin Luther, otec německé reformace a překladatel bible do němčiny. Po prohlídce hradu odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů: 15-20 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu dle regionu 3 800 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Jiří Toman 777 584 490 jirka@protravel.cz
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY