Oblíbené zájezdy

Drážďany, Míšeň

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12
Nejzajímavější místa:AlbrechtsburgFrauenkirche DresdenHofkircheMoritzburgPillnitzPorzellan-Manufaktur MeissenSemperoperZwinger
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 2 dny / 1 nocleh
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 5031
Cena zájezdu 2 100 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: MORITZBURG, MÍŠEŇ Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Německa a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Ráno přijedeme k baroknímu loveckému zámečku Moritzburg z 16. století, který je obklopen vodní hladinou rybníka a kde se točila pohádka „Tři oříšky pro Popelku“. S místním průvodcem si prohlédneme interiéry zámečku. Po polední přejedeme do města Míšeň, pěkného panoramatického města, které se proslavilo po celém světě výrobou porcelánu. Čeká nás exkurze v nejstarší evropské porcelánce MEISSEN - navštívíme dvoupatrové muzeum s výstavní halou (tři století výroby porcelánu), zhlédneme krátký dokumentární film v českém jazyce a v moderních předváděcích dílnách se seznámíme s jednotlivými fázemi výrobního procesu. Pak vyrazíme na procházku městem kolem nejvýznamnějších památek - např. pozdně gotická radnice na náměstí Markt, kostel Frauenkirche s nejstarší zvonkohrou na světě a další - a vystoupáme k zámku Albrechtsburg s majestátným gotickým dómem a nádhernými výhledy na údolí řeky Labe. Na závěr budeme mít krátké osobní volno. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: DRÁŽĎANY, PILLNITZ Po snídani se přesuneme do centra Drážďan, kde nás nejprve čeká návštěva galerie Zwinger a prohlídka výstavy Alte Meister (Sixtinská madona). Pak se projdeme historickým centrem Drážďan s jeho nejzajímavějšími pamětihodnostmi: Brühlsche Terrasse - terasa nabízející krásnou podívanou na Labe a okolí, Fürstenzug - 102 m dlouhý vlys znázorňující průvod saských panovníků, Hofkirche - monumentální barokní královský kostel, zámecký komplex Residenzschloss, Semperoper - impozantní neorenesanční budova Saské státní opery a další. Navštívíme také kostela Frauenkirche Dresden - významnou barokní stavbu z r. 1743, která svým odvážným architektonickým pojetím velkolepého vnitřního prostoru s ohromnou kopulí dříve vévodila panoramatu Drážďan. Frauenkirche byla zničena bombardováním v únoru r. 1945 a nedávno byla obrovskými náklady nově zrekonstruována a opět otevřena. Na závěr budeme mít volný čas na procházku městem nebo návštěvu některého z muzeí. V odpoledních hodinách odjedeme z Drážďan a zastavíme se u půvabného zámečku Pillnitz, kde se projdeme přilehlými zahradami a podél řeky Labe. Poté odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 1x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů: 15-20 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Markéta Kostlivá 728 532 444
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
X !!! AKCE 30 !!!

Ve vybraných termínech Vám nabízíme možnost zrušit zájezd zcela bezplatně až 30 dní před zájezdem!

Podívejte se na přehled termínů.

Nabídka platí pro celou skupinu, ne pro jednotlivce. Jiné podmínky nemáme!

Termínů je zatím dost, ale budou ubývat, tak neváhejte. Těšíme se na Vaše dotazy:)