Oblíbené zájezdy

Drážďany, Míšeň

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12
Nejzajímavější místa:AlbrechtsburgFrauenkirche DresdenHofkircheMoritzburgPillnitzPorzellan-Manufaktur MeissenSemperoperZwinger
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 2 dny / 1 nocleh
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 5031
Cena zájezdu dle regionu 2 000 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: MORITZBURG, MÍŠEŇ Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Německa a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Ráno přijedeme k baroknímu loveckému zámečku Moritzburg z 16. století, který je obklopen vodní hladinou rybníka a kde se točila pohádka „Tři oříšky pro Popelku“. S místním průvodcem si prohlédneme interiéry zámečku. Po polední přejedeme do města Míšeň, pěkného panoramatického města, které se proslavilo po celém světě výrobou porcelánu. Čeká nás exkurze v nejstarší evropské porcelánce MEISSEN - navštívíme dvoupatrové muzeum s výstavní halou (tři století výroby porcelánu), zhlédneme krátký dokumentární film v českém jazyce a v moderních předváděcích dílnách se seznámíme s jednotlivými fázemi výrobního procesu. Pak vyrazíme na procházku městem kolem nejvýznamnějších památek - např. pozdně gotická radnice na náměstí Markt, kostel Frauenkirche s nejstarší zvonkohrou na světě a další - a vystoupáme k zámku Albrechtsburg s majestátným gotickým dómem a nádhernými výhledy na údolí řeky Labe. Na závěr budeme mít krátké osobní volno. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: DRÁŽĎANY, PILLNITZ Po snídani se přesuneme do centra Drážďan, kde nás nejprve čeká návštěva galerie Zwinger a prohlídka výstavy Alte Meister (Sixtinská madona). Pak se projdeme historickým centrem Drážďan s jeho nejzajímavějšími pamětihodnostmi: Brühlsche Terrasse - terasa nabízející krásnou podívanou na Labe a okolí, Fürstenzug - 102 m dlouhý vlys znázorňující průvod saských panovníků, Hofkirche - monumentální barokní královský kostel, zámecký komplex Residenzschloss, Semperoper - impozantní neorenesanční budova Saské státní opery a další. Navštívíme také kostela Frauenkirche - významnou barokní stavbu z r. 1743, která svým odvážným architektonickým pojetím velkolepého vnitřního prostoru s ohromnou kopulí dříve vévodila panoramatu Drážďan. Frauenkirche byla zničena bombardováním v únoru r. 1945 a nedávno byla obrovskými náklady nově zrekonstruována a opět otevřena. Na závěr budeme mít volný čas na procházku městem nebo návštěvu některého z muzeí. V odpoledních hodinách odjedeme z Drážďan a zastavíme se u půvabného zámečku Pillnitz, kde se projdeme přilehlými zahradami a podél řeky Labe. Poté odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 1x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů: 15-20 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Jiří Toman 777 584 490 jirka@protravel.cz
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY