Oblíbené zájezdy

Berlín - hlavní město SRN

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123
Nejzajímavější místa:AlexanderplatzBerlínská ZOOCheckpoint CharlieKurfürstendammMuzejní ostrovPotsdamer PlatzReichstagStory of BerlinUnter den Linden
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 3 dny / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 5008
Cena zájezdu 4 200 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: BERLÍN - BRANDENBURGER TOR, NEUES MUSEUM, ALEXANDERPLATZ Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Německa a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Nejprve přijedeme k slavné bráně Brandenburger Tor a nedalekému Památníku holocaustu. Procházkou po třídě Unter den Linden a okolí (Dóm, Opera, Akademické náměstí) budeme pokračovat směrem k Museuminsel - Muzejnímu ostrovu, na kterém se nachází pět významných muzeí. My navštívíme jedinečné Neues Museum s rozsáhlými sbírkami egyptského umění. Dále dojdeme procházkou na náměstí Alexanderplatz, vyjedeme na 368 m vysokou televizní věž Fernsehturm a podíváme se na Berlín z ptačí perspektivy. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: BERLÍN - REICHSTAG, CHECKPOINT CHARLIE, POTSDAMER PLATZ, SCHLOSS CHARLOTTENBURG Po snídani nás čeká příjemná projížďka lodí po řece Sprévě historickou částí města. Pak navštívíme budovu bývalého Říšského sněmu - Reichstag a uvnitř prosklené kupole vystoupíme na nejvyšší bod budovy s krásným výhledem na Berlín. Pokračovat budeme procházkou k Checkpoint Charlie - dřívějšímu přechodu mezi východním a západním Berlínem. Odtud půjdeme kolem zbytků berlínské zdi na náměstí Potsdamer Platz, které se stalo přehlídkou nejmodernější architektury v Berlíně a užijeme si zde volný čas. Na závěr dne se autobusem přesuneme k zámku Schloß Charlottenburg (letní rezidence pruských králů, později císařů) a projdeme se v pěkném zámeckém parku. Večer odjedeme na ubytování jako minulou noc.
3. DEN: BERLÍNDDR MUSEUM, ZOO, KU´DAMM Po snídani odjedeme do centra Berlína a navštívíme interaktivní muzeum DDR Museum, kde uvidíme a na vlastní kůži si vyzkoušíme, jak vypadal život ve 2. polovině 20. století v Německé demokratické republice, tzv. východním Německu. Pak popojedeme autobusem a prohlédneme si jednu z nejrozsáhlejších a nejnavštěvovanějších zoologických zahrad na světě - ZOO Berlin. Žije zde i Fatou, nejstarší gorila v Evropě (59 let). Na závěr se projdeme po nejživějším bulváru města - Kurfürstendamm se symbolickou ruinou kostela Gedächtniskirche a množstvím obchodů, kin a restaurací. Závěrečný volný čas využijeme na nákupy a jiné zájmy. V odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v hotelu ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů a projížďka lodí: 35-40 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
  • návštěva budovy Reichstagu je s ohledem na bezpečnostní opatření a omezenou kapacitu na vyžádání
Cena zájezdu 4 200 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY