Oblíbené zájezdy

Za technikou do Berlína a Braniborska

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123
Nejzajímavější místa:BerlínEuroSpeedway LausitzF60 BesucherbergwerkFilmpark BabelsbergOlympiastadionReichstagTempelhofWünsdorf
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 3 dny / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 5009
Cena zájezdu dle regionu 3 500 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: F60 FINSTERWALDE, EUROSPEEDWAY LAUSITZ, BUNKR WÜNSDORF Na zájezd vyjedeme od budovy školy v časných ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Německa a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Dopoledne navštívíme gigantický skrývkový most F60 Besucherbergwerk u Finsterwalde, který dnes slouží zároveň i jako 500 m dlouhá vyhlídková plošina s působivými výhledy do okolní krajiny. Čeká nás tu prohlídka s místním průvodcem. Po poledni se přesuneme k EuroSpeedway Lausitz, nejmodernější závodní dráze v Německu vytvořené k jubileu milénia, na které se konají prestižní soutěže závodní vozů a motocyklů. Zde absolvujeme prohlídku areálu a návštěvnického centra s výkladem průvodce. Na závěr přejedeme do města knih - Wünsdorfu, též proslaveného permanentním osazením armádních posádek mezi lety 1910-1994 - pěchotní škola, tábor pro válečné zajatce, vrchní velení wehrmachtu, štáb sovětských vojsk. Čeká nás prohlídka areálu pevnůstek a betonového bunkru s výkladem místního průvodce. V podvečer odjedeme na ubytování.
2. DEN: BERLÍN - TEMPELHOF, REICHSTAG, HAUPTBAHNHOF, SPECTRUM, POTSDAMER PLATZ Po snídani odjedeme k bývalému letišti Tempelhof, které při blokádě Berlína sovětskou armádou v roce 1948 zajišťovalo zásobovací letecký most. Během prohlídky areálu letiště se o všem dozvíme od místního průvodce. Kolem poledne přejedeme autobusem do centra Berlína k budově Říšského sněmu - Reichstag, kde uvnitř prosklené kopule vystoupáme na nejvyšší bod budovy s krásným výhledem na Berlín. Pak projdeme parlamentní čtvrtí kolem kancléřství Angely Merkelové až k budově hlavního nádraží Berlin Hauptbahnhof, které se z technického hlediska řadí k významným pozoruhodnostem hlavního města. Odpoledne navštívíme technické muzeum s interaktivním science centrem Spectrum. V podvečer se zastavíme na náměstí Potsdamer Platz, které se stalo přehlídkou nejmodernější architektury v Berlíně. Zde budeme mít krátké osobní volno v blízkosti nákupního centra Arkaden. Večer se vrátíme na ubytování jako minulou noc.
3. DEN: OLYMPIA STADION, FILMSTUDIO BABELSBERG Po snídani odjedeme k Olympia Stadion, domovskému stadionu fotbalového mužstva Bundesligy Hertha BSC Berlin a dějišti mistrovství světa ve fotbale roku 2006. Čeká nás prohlídka tribun, šaten a VIP salónů s místním průvodcem. Kolem poledne se autobusem přesuneme do Postupimi k zábavnímu parku Filmpark Babelsberg, prohlédneme si areál s filmovými kulisami, dle zájmu navštívíme jednotlivé show a atrakce - kaskadérská Stuntshow im Vulkan, nahlédnutí do natáčení zpravodajské relace prostřednictvím Mitmach-Show im Fernsehstudio 1, interaktivní XD-kino v Dome of Babelsberg, dramatické 4D-Actionkino a další. V podvečer odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v hotelu ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů: 45-55 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
  • návštěva budovy Reichstagu je s ohledem na bezpečnostní opatření a omezenou kapacitu na vyžádání
Cena zájezdu dle regionu 3 500 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Jiří Toman 777 584 490 jirka@protravel.cz
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY