Oblíbené zájezdy

Za technikou do Berlína a Braniborska

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123
Nejzajímavější místa:BerlínEuroSpeedway LausitzF60 BesucherbergwerkFilmpark BabelsbergOlympiastadionReichstagTempelhofWünsdorf
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 3 dny / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 5009
Cena zájezdu 4 200 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: F60 FINSTERWALDE, EUROSPEEDWAY LAUSITZ, BUNKR WÜNSDORF Na zájezd vyjedeme od budovy školy v časných ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Německa a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Dopoledne navštívíme gigantický skrývkový most F60 Besucherbergwerk u Finsterwalde, který dnes slouží zároveň i jako 500 m dlouhá vyhlídková plošina s působivými výhledy do okolní krajiny. Čeká nás tu prohlídka s místním průvodcem. Po poledni se přesuneme k EuroSpeedway Lausitz, nejmodernější závodní dráze v Německu vytvořené k jubileu milénia, na které se konají prestižní soutěže závodní vozů a motocyklů. Zde absolvujeme prohlídku areálu a návštěvnického centra s výkladem průvodce. Na závěr přejedeme do města knih - Wünsdorfu, též proslaveného permanentním osazením armádních posádek mezi lety 1910-1994 - pěchotní škola, tábor pro válečné zajatce, vrchní velení wehrmachtu, štáb sovětských vojsk. Čeká nás prohlídka areálu pevnůstek a betonového bunkru s výkladem místního průvodce. V podvečer odjedeme na ubytování.
2. DEN: BERLÍN - TEMPELHOF, REICHSTAG, HAUPTBAHNHOF, SPECTRUM, POTSDAMER PLATZ Po snídani odjedeme k bývalému letišti Tempelhof, které při blokádě Berlína sovětskou armádou v roce 1948 zajišťovalo zásobovací letecký most. Během prohlídky areálu letiště se o všem dozvíme od místního průvodce. Kolem poledne přejedeme autobusem do centra Berlína k budově Říšského sněmu - Reichstag, kde uvnitř prosklené kopule vystoupáme na nejvyšší bod budovy s krásným výhledem na Berlín. Pak projdeme parlamentní čtvrtí kolem kancléřství Angely Merkelové až k budově hlavního nádraží Berlin Hauptbahnhof, které se z technického hlediska řadí k významným pozoruhodnostem hlavního města. Odpoledne navštívíme technické muzeum s interaktivním science centrem Spectrum. V podvečer se zastavíme na náměstí Potsdamer Platz, které se stalo přehlídkou nejmodernější architektury v Berlíně. Zde budeme mít krátké osobní volno v blízkosti nákupního centra Arkaden. Večer se vrátíme na ubytování jako minulou noc.
3. DEN: OLYMPIA STADION, FILMSTUDIO BABELSBERG Po snídani odjedeme k Olympiastadion, domovskému stadionu fotbalového mužstva Bundesligy Hertha BSC Berlin a dějišti mistrovství světa ve fotbale roku 2006. Čeká nás prohlídka tribun, šaten a VIP salónů s místním průvodcem. Kolem poledne se autobusem přesuneme do Postupimi k zábavnímu parku Filmpark Babelsberg, prohlédneme si areál s filmovými kulisami, dle zájmu navštívíme jednotlivé show a atrakce - kaskadérská Stuntshow im Vulkan, nahlédnutí do natáčení zpravodajské relace prostřednictvím Mitmach-Show im Fernsehstudio 1, interaktivní XD-kino v Dome of Babelsberg, dramatické 4D-Actionkino a další. V podvečer odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v hotelu ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů: 45-55 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
  • návštěva budovy Reichstagu je s ohledem na bezpečnostní opatření a omezenou kapacitu na vyžádání
Cena zájezdu 4 200 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY