Oblíbené zájezdy

KZ Mauthausen a Orlí hnízdo

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12
Nejzajímavější místa:Ars Electronica CenterDokumentation ObersalzbergKehlsteinhausKönigseeKZ MauthausenLinz
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 2 dny / 1 nocleh
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 5510
Cena zájezdu dle regionu 2 300 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: KZ MAUTHAUSEN, LINZ Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Rakouska a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Jako první navštívíme Památník Mauthausen - bývalý koncentrační tábor Mauthausen-Gusen v blízkosti města Linz, který se stal jedním z největších komplexů nacistických pracovních táborů v Evropě. Po prohlídce se přesuneme do města Linz - hlavního města horních Rakous, třetího největšího města Rakouska a jednoho z nejvýznamnějších evropských měst kultury. Navštívíme oblíbené Muzeum technologie a budoucího vývoje Ars Electronica Center, prohlédneme si muzeum s místním průvodcem (na vyžádání v českém jazyce). Poté nás čeká komentovaná prohlídka města - farní kostel Stadtpfarrkirche, ve kterém je uloženo srdce císaře Friedricha III., hlavní náměstí Hauptplatz se sloupem Nejsvětější Trojice, renesanční radnicí Altes Rathaus a jezuitským kostelem Alter Dom, náměstíčko Alter Markt, krásný pohled na město z vyhlídkové terasy galerie Schlossmuseum, budova Landhaus ve stylu italské renesance, katedrála Neuer Dom, nákupní třída Landstraβe a další; budeme mít i krátké osobní volno. Večer odjedeme na ubytování do blízkosti Salzburgu.
2. DEN: OBERSALZBERG, ORLÍ HNÍZDO, KÖNIGSEE Po snídani přejedeme do oblasti Berchtesgadenských Alp do Obersalzbergu a odtud pojedeme místními autobusy pod horu Kehlstein po úzké silnici s překrásnými výhledy na Berchtesgadenské Alpy. Vyjedeme speciálním výtahem ve skále až na nejvyšší bod (1.837 m n. m.), kde stojí tzv. Kehlsteinhaus - horská rezidence, kterou dostal Hitler jako dar ke svým 50. narozeninám. Zde budeme mít možnost procházky s nádherným rozhledem po okolí. Po návratu do Obersalzbergu navštívíme zajímavou expozici „Dokumentation Obersalzberg“ s mnoha dokumenty ze života nacistických pohlavárů (Hitler, Borman, Göring) v Obersalzbergu z období 1933-1945. Pak odjedeme k půvabnému jezeru Königsee připomínající norské fjordy. Čeká nás tu projížďka lodí po jezeře se zastávkou na poloostrově u známého poutního kostelíka St. Bartholomä. Poté odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 1x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů, jízdy lodí a místním autobusem: cca 35-40 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
  • návštěva Orlího hnízda možná při včasné rezervaci v letní sezóně (cca polovina května - polovina října), v ostatních měsících je Orlí hnízdo nepřístupné
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Jiří Toman 777 584 490 jirka@protravel.cz
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY