Oblíbené zájezdy

Za uměním do Vídně

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12
Nejzajímavější místa:AlbertinaBelvedereHofburgHundertwasserhausKarlskircheKunsthistorisches MuseumMuseumsQuartierPavilon SecessionPraterStephansdom
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 2 dny / 1 nocleh
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 5502
Cena zájezdu dle regionu 2 100 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: VÍDEŇ - KUNSTHISTORISCHES MUSEUM, PAVILON SECESSION, KARLSKIRCHE, HUNDERTWASSERHAUS Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Rakouska a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Dopoledne přijedeme do hlavního města Rakouska - Vídně. Jako první navštívíme muzeum Kunsthistorisches Museum Wien, které obsahuje umělecké artefakty umístěné v několika expozicích - např. Obrazová galerie nebo Umění Egypta a Dálného Východu. Budeme mít možnost prohlédnout si přilehlý kulturní areál MuseumsQuartier Wien, ve kterém se kromě jiného nachází umělecká muzea jako např. Leopold Museum nebo MUMOK-Muzeum moderního umění. Poté si prohlédneme Pavilon Secession navržený jako výstavní prostory pro umělce hnutí secese. Nejvýznamnějším exponátem je secesní Beethovenův vlys od Gustava Klimta, 34 m dlouhá dekorační malba ztvárňující myšlenky Beethovenovy Deváté symfonie. Zájemci si budou moci prohlédnout nedaleký kostel Karlskirche, nejkrásnější barokní kostel ve Vídni. V podvečer přejedeme k jedinečné stavbě Hundertwasserhaus a prohlédneme si exteriéry městského obytného domu, který v r. 1985 postavil architekt Hundertwasser, jehož cílem bylo zasadit úder podle jeho názoru bezduché moderní architektuře. V případě časové rezervy budeme mít volný čas na zábavu v parku Prater nabízejícím mnoho atrakcí pro malé i velké. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: VÍDEŇ - ALBERTINA, BELVEDERE, HOFBURG, STEPHANSDOM Po snídani se vrátíme do centra Vídně, navštívíme známou galerii Albertina a prohlédneme si zdejší expozice. Klenotem sbírek jsou díla A. Dürera, ale k vidění jsou zde také grafické práce Michelangela, Leonarda da Vinci, Raphaela, Rubense ad. Místo galerie Albertina je případně možnost navštívit palác Belvedere, který zahrnuje dva paláce propojené symetrickou zahradou. V Horním paláci je možno zhlédnout umělecké sbírky 19. a 20. století a secese. V Dolním paláci se nachází Muzeum rakouského barokního umění. Odpoledne absolvujeme procházku historickým centrem města - radnice, Burgtheater, Parlament, residence rakouských císařů Hofburg, kostel sv. Petra, Graben, katedrála Stephansdom, Kärntner Straße, Opera a další zajímavosti či památky. V odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 1x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů: cca 15-20 EUR pro osoby do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Jiří Toman 777 584 490 jirka@protravel.cz
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY