Oblíbené zájezdy

Královská města na Dunaji

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123
Nejzajímavější místa:Bazilika sv. ŠtěpánaBratislavaBratislavský hradBudapešťBudínský hradGellértHofburgRybářská baštaSchönbrunnStephansdomVídeň
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 3 dny / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 5545
Cena zájezdu dle regionu 3 600 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: BRATISLAVA Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme na Slovensko a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Dopoledne přijedeme do Bratislavy - hlavního města Slovenské republiky. Navštívíme Bratislavský hrad s výhledy na historické centrum a Most SNP se známou věží „UFO“. Dále nás čeká procházka uličkami starého města - Michalská brána, Stará radnice, Hlavní náměstí, neoklasicistní Primaciálný palác (původně sídlo ostřihomského arcibiskupa), Katedrála sv. Martina a další. Poté budeme mít krátké osobní volno na občerstvení. Odpoledne odjedeme na ubytování do maďarské metropole Budapešti. V případě časové rezervy a zájmu absolvujeme procházku večerním městem.
2. DEN: BUDAPEŠŤ - BUDÍN, PEŠŤ, GELLÉRT Po snídani nás čeká prohlídka Budapešti. Jako první si prohlédneme západní část města - Budín. Uvidíme impozantní kostel sv. Matyáše, orientální Rybářskou baštu s působivým výhledem na město, rázovité uličky a náměstí čtvrti Buda, velkolepé paláce Budínského hradu. Poté se přesuneme do východní části města - Pešti. Nenecháme si ujít turisticky oblíbenou baziliku sv. Štěpána, impozantní budovu parlamentu, Náměstí hrdinů - monumentální prostranství s Památníkem tisíciletí a několika významnými stavbami. Odpoledne budeme mít volný čas v okolí živé obchodní třídy Váci utca. Večer vyjedeme na vrch Gellért s krásným výhledem na panorama města. Poté se vrátíme na ubytování jako předešlou noc.
3. DEN: VÍDEŇ - SCHÖNBRUNN, HOFBURG, STEPHANSDOM Po snídani odjedeme do Vídně - hlavního města Rakouska. Přijedeme k zámku Schönbrunn - letní rezidenci rakouských císařů a císařoven s krásným francouzským parkem. Budeme mít možnost procházky k pavilonu Gloriette nebo prohlídky interiérů zámku. Poté nás čeká projížďka a procházka historickým centrem města: majestátní radnice, měšťanské divadlo Burgtheater, elegantní budova parlamentu, zimní rezidence rakouských císařů Hofburg, kostel sv. Petra, pěší zóna Graben, velkolepý dóm sv. Štěpána, nákupní třída Kärntner Straße, Opera a další zajímavosti města. V podvečerních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů: cca 10-15 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu dle regionu 3 600 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Jiří Toman 777 584 490 jirka@protravel.cz
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY