Oblíbené zájezdy

Severní Wales

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234567
Nejzajímavější místa:Caernarfon CastleConwyChesterLiverpoolOxfordStratford upon AvonWorcester
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 7 dnů / 4 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostitelské rodiny, hotel
Strava plná penze
Číslo zájezdu 2054
Cena zájezdu 9 600 Kč Rezervovat
Termíny AKCE 30
09.04.2022 - 15.04.2022 Rezervovat
21.05.2022 - 27.05.2022 Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Odjíždět budeme od budovy školy ve večerních hodinách.
2. DEN: CESTA DO BELGIE, BRUSEL, BRUGGY Ráno přijedeme do Belgie. Dopoledne se zastavíme v Bruselu u Atomia, kde si prohlédneme 102 m vysoký model jádra atomu železa postavený u příležitosti světové výstavy Expo 58. Odpoledne navštívíme půvabné historické město Bruggy, které si díky četným vodním kanálům, křivolakým uličkám a malebným zákoutím získalo přezdívku „Benátky severu“. Projdeme se kolem velkého tržiště, zvonice Belfort a také si prohlédneme krásné Hradní náměstí. V případě zájmu podnikneme úžasnou vyhlídkovou jízdu na lodičkách po kanálech. V podvečer přejedeme do Francie, kde se na jednu noc ubytujeme v hotelu v blízkosti francouzského přístavu Calais.
3. DEN: STRATFORD UPON AVON, WORCESTER Brzy ráno se přeplavíme trajektem do Velké Británie do přístavu Dover. Po připlutí do Anglie přejedeme do půvabného a turisty velmi vyhledávaného města Stratford upon Avon, rodiště spisovatele Williama Shakespeara. Projdeme se kolem dramatikova rodného domu a podíváme se do kostela Holy Trinity, kde je pohřben. Odpoledne přejedeme do města Worcester, kde se projdeme kolem řeky a navštívíme velkou gotickou katedrálu, kde je pohřben král Jan Bezzemek. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a odpočineme si.
4. DEN: LIVERPOOL, CHESTER Po snídani si prohlédneme slavné přístavní město Liverpool. Projdeme se nově restaurovanými Albertovými doky a navštívíme muzeum The Beatles story, které připomíná kariéru nejslavnější rockové kapely. Poté půjdeme na prohlídku fotbalového stadionu Liverpool FC. Odpoledne se vrátíme do historického města Chester, kde se projdeme malebnými uličkami s hrázděnými domy a prozkoumáme zdejší gotickou katedrálu. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
5. DEN: CONWY, SNOWDONIA NATIONAL PARK, CAERNARFON CASTLE Po snídani vyrazíme na výlet do severozápadního Walesu. Navštívíme hrad Conwy, který se řadí mezi jeden z pevných hradů tzv. Železného prstence anglického krále Edwarda I. Projedeme národním parkem Snowdonia National Park a po cestě zastavíme v turistickém centru Betws-y-Coed. Podnikneme krátkou procházku v průsmyku Penn-y-pass, odkud se skýtají nádherné výhledy na nejvyšší horu Walesu - Snowdon. Odpoledne si prohlédneme královský hrad Caernarfon Castle, kde jsou tradičně již od 13. století korunováni princové z Walesu. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.
6. DEN: OXFORD Po snídani se vydáme do centra slavného univerzitního města Oxford. Projdeme se ulicí High Street, kolem kostela St. Mary the Virgin, slavné knihovny Bodleian Library, pozoruhodné knihovny Radcliffe Camera, divadla Sheldonian Theatre, kolem mnoha kolejí a jiných zajímavostí. Dojdeme až ke koleji Christ Church College, kterou navštívíme a podíváme se do míst, kde se také filmovaly scény pro filmy o Harry Potterovi. Také navštívíme univerzitní muzeum (kostry dinosaurů, vyhynulý pták Dodo aj.) nebo Ashmolean Museum (přezdívané „malé Britské muzeum“). Odpoledne si zahrajeme velkou zábavnou hru na poznání města a budeme mít čas na nákup suvenýrů. V podvečer se s Oxfordem rozloučíme a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt a odplujeme do Francie.
7. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 1x ubytování v hotelu typu F1 ve třílůžkových pokojích
  • 3x ubytování v anglických rodinách, 3x snídaně, 3x večeře, 3x oběd formou balíčku
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 20,- EUR a 60,- GBP / studenti a 20,- EUR a 55,- GBP / děti do 15 let vč.)

Poznámky

  • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 9 600 Kč Rezervovat
Termíny AKCE 30
09.04.2022 - 15.04.2022 Rezervovat
21.05.2022 - 27.05.2022 Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 731 474 044
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY