Oblíbené zájezdy

Za uměním do Londýna

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12345
Nejzajímavější místa:Big BenGreenwichNational GalleryThe British MuseumTower of LondonWindsor
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 5 dnů / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostitelské rodiny
Strava plná penze
Číslo zájezdu 2004
Cena zájezdu 6 800 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: CESTA DO VELKÉ BRITÁNIE Náš zájezd zahájíme odjezdem od školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: LONDÝN - GREENWICH, CITY Během noci projedeme Belgií a brzy ráno dorazíme do přístavu ve Francii, abychom se přeplavili trajektem do Velké Británie. Po vylodění v Doveru se vydáme severozápadním směrem do Londýna, kde se nejprve projdeme parkem ve čtvrti Greenwich. V parku se nalézá známá královská observatoř a prochází tudy nultý poledník, který společně překročíme. Poté se svezeme lodí po řece Temži kolem Isle of Dogs až k mostu Tower Bridge. Navštívíme londýnský hrad Tower of London, který za svou téměř tisíciletou historii sloužil jako královský hrad, pevnost, vězení, místo poprav a nyní je domovem korunovačních klenotů. Vydáme se také na procházku po finančním centru Londýna - oblasti The City. Podíváme se na památník velkého požáru Londýna a najdeme místo, kde ničivý požár začal. Uvidíme centrální anglickou banku Bank of England, královskou burzu Royal Exchange a burzu cenných papírů Stock Exchange. Po rušných ulicích City dojdeme k druhé největší církevní stavbě Evropy, k monumentální St Paul´s Cathedral. Během prohlídky vystoupáme na kopuli katedrály, odkud se naskýtá překrásný pohled na Londýn, a prohlédneme si i kryptu, ve které jsou pohřbeni mj. admirál Nelson nebo stavitel katedrály Christopher Wren. Po lávce Millennium Footbridge přejdeme na jižní břeh řeky Temže, kde navštívíme galerii Tate Modern. Prozkoumáme sbírky světového umění 20. a 21. století. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, kde si dáme večeři a odpočineme si.
3. DEN: WINDSOR CASTLE, LONDÝN Po snídani vyrazíme na výlet do městečka Windsor, kde navštívíme největší hrad ve Velké Británii, sídlo královské rodiny. Prohlédneme si královské místnosti, pomník prince Alberta, kapli sv. Jiří i zahrady. V královských komnatách jsou jedinečné sbírky obrazů od světoznámých malířů, jako jsou např. Hans Holbein, Petr Pavel Rubens, Anthony Van Dyck, Thomas Gainsborough a další. Společně se podíváme na střídání stráží. Odpoledne přejedeme do centra Londýna a navštívíme Britské muzeum - The British Museum. Prohlédneme si cenné archeologické sbírky a umělecké předměty z Egypta, Řecka, Říma, Blízkého i Dálného východu a mnoho dalších zajímavých exponátů. Mezi nejzajímavější exponáty patří např. Rozetská deska nebo Lindow man. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, kde se navečeříme a pokusíme se o anglickou konverzaci.
4. DEN: LONDÝN - SOUTH KENSINGTON, WESTMINSTER Po snídani se přesuneme do čtvrti South Kensington, kde se nejprve projdeme přes Hyde Park kolem Royal Albert Hall, Albert Memorial a Diana Memorial. Poté si prohlédneme některé z báječných muzeí - Natural History Museum (kostry dinosaurů, sbírky meteoritů, místnost se zemětřesením, živé exponáty aj.), Science Museum (vědecko-technické muzeum, fantastické ukázky z oborů lékařství, kinematografie, letectví a kosmonautiky, strojů, elektrotechniky aj.), nebo Victoria and Albert Museum (muzeum užitého umění). Metrem přejedeme do oblasti Westminsteru. Čeká nás procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Westminster Abbey, Whitehall, Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Leicester Square, čínskou čtvrť Soho aj. Zájemci budou moci prozkoumat významné sbírky světového malířství v National Gallery, kde budou obdivovat světové obrazy od autorů jako např. Rembrandt, Rubens, van Gogh, Monet, Renoir, Turner, Gainsborough aj. Následně se s Londýnem rozloučíme a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt do Francie.
5. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Ke škole se vrátíme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 2x ubytování v anglických rodinách, 2x snídaně, 2x večeře, 2x oběd formou balíčku
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 75,- GBP / studenti a 55,- GBP / děti do 15 let vč.)

Poznámky

  • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
  • program návštěvy Londýna lze na přání upravit, v případě zájmu lze navštívit např. Wallace Collection, Sommerset House, Tate Britain, National Portrait Gallery nebo jiná muzea či galerie
Cena zájezdu 6 800 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 731 474 044
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY