Adventní Londýn

Nejzajímavější místa:Buckingham PalaceGreenwichTower of LondonTrafalgar SquareWestminster Abbey
Délka zájezdu 5 dnů / 2 noclehy
Ubytování hostitelské rodiny
Strava plná penze
Číslo zájezdu 2077
Cena zájezdu dle regionu 5 800 Kč Rezervovat

1. DEN: CESTA DO VELKÉ BRITÁNIE Náš zájezd zahájíme odjezdem od školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: LONDÝN - GREENWICH, CITY Během noci projedeme Belgií a brzy ráno dorazíme do Francie, abychom se přeplavili trajektem do Velké Británie. Po vylodění v Doveru se vydáme severozápadním směrem do Londýna, kde se nejprve projdeme parkem ve čtvrti Greenwich. V parku se nalézá známá královská observatoř a prochází tudy nultý poledník, který společně překročíme. Poté se svezeme lodí po řece Temži kolem Isle of Dogs až k slavnému zvedacímu mostu Tower Bridge vedle kterého se nachází hrad Tower of London. Prohlédneme si vánočně vyzdobený londýnský hrad, který za svou téměř tisíciletou historii sloužil jako královský hrad, pevnost, vězení, místo poprav a nyní je domovem korunovačních klenotů. U jeho staletých hradeb si můžeme zabruslit na speciálním ledovém kluzišti. Poté se vydáme na procházku po jižním břehu řeky Temže kolem vánočních stánků vonících praženými mandlemi a horkou čokoládou. Cestou uvidíme Shakespearovo divadlo The Globe, galerii moderního umění Tate Modern a přes most Millennium Bridge dojdeme k monumentální St Paul´s Cathedral. Během prohlídky vystoupáme na kopuli katedrály, odkud se naskýtá překrásný pohled na Londýn, a prohlédneme si i kryptu, ve které jsou pohřbeni mj. admirál Nelson nebo stavitel katedrály Christopher Wren. V kryptě se nachází také obchůdek, kde si můžeme vybrat z mnoha krásných vánočních suvenýrů. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, kde se navečeříme a odpočineme si.
3. DEN: LONDÝN - SOUTH KENSINGTON, WESTMINSTER Po snídani přejedeme do čtvrti South Kensington, kde si prohlédneme některé z báječných muzeí - Natural History Museum (kostry dinosaurů, sbírky meteoritů, místnost se zemětřesením, živé exponáty aj.), Science Museum (vědecko-technické muzeum, fantastické ukázky z oborů lékařství, kinematografie, letectví a kosmonautiky, strojů, elektrotechniky aj.), nebo Victoria and Albert Museum (muzeum užitého umění). Poté se podíváme do největšího londýnského parku - Hyde Park. Tam nás čeká kouzelný vánoční svět Winter Wonderland. Zde nasajeme pravou vánoční atmosféru, ať už u stánků s řemeslnými výrobky či dobrotami, kde budeme moci ochutnat např. mince pies a další tradiční anglické vánoční speciality, při návštěvě Santovy vesničky a dílny, v ledovém začarovaném lese nebo při pohledu na vánoční Londýn z 60 m vysokého ruského kola. Tento den zakončíme procházkou a nákupy na jedné z nejkrásněji nasvícených ulic Londýna - Oxford Street. Večer se vrátíme na ubytování do stejných hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
4. DEN: LONDÝN - WESTMINSTER Po snídani vyrazíme do centra Londýna, kde navštívíme slavné muzeum voskových figurín Madame Tussauds. Nesmíme zapomenout fotoaparát, abychom se mohli vyfotit se svými idoly. Metrem přejedeme do oblasti Westminsteru. Čeká nás procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Westminster Palace, Whitehall, Piccadilly Circus, Leicester Square, čínskou čtvrť Soho aj. Prohlédneme si slavný londýnský vánoční strom na Trafalgar Square, který každoročně věnuje Londýnu norské hlavní město Oslo a nenecháme si ujít ani vánoční stromek a výzdobu v Covent Garden. Odpoledne si nakoupíme suvenýry a v podvečer se s Londýnem rozloučíme, abychom odjeli do přístavu Dover a nalodili se na noční trajekt zpět na kontinent.
5. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

• 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 2x ubytování v anglických rodinách, 2x snídaně, 2x večeře, 2x oběd formou balíčku
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

• vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 75,- GBP / studenti a 60,- GBP / děti do 15 let vč.)

• cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
Cena zájezdu dle regionu 5 800 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 731 474 044