Oblíbené zájezdy

Bitva o Británii

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456
Nejzajímavější místa:Battle of Britain MemorialCambridgeDover CastleChatham Historic DockyardImperial War MuseumIWM Duxford
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 6 dnů / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostitelské rodiny, hotel
Strava plná penze
Číslo zájezdu 2086
Cena zájezdu dle regionu 7 500 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Odjíždět budeme od školy ve večerních hodinách.
2. DEN: CESTA DO BELGIE, BRUSEL, BRUGGY Ráno přijedeme do Belgie. Dopoledne se zastavíme v Bruselu u Atomia, kde si prohlédneme 102 m vysoký model jádra atomu železa postavený u příležitosti světové výstavy Expo 58. Odpoledne navštívíme půvabné historické město Bruggy, které si díky četným vodním kanálům, křivolakým uličkám a malebným zákoutím získalo přezdívku „Benátky severu“. Projdeme se kolem velkého tržiště, zvonice Belfort a také si prohlédneme krásné Hradní náměstí. V případě zájmu podnikneme úžasnou vyhlídkovou jízdu na lodičkách po kanálech. V podvečer přejedeme do Francie, kde se na jednu noc ubytujeme v hotelu v blízkosti francouzského přístavu Calais.
3. DEN: BATTLE OF BRITAIN MUSEUM AND MEMORIAL, DOVER CASTLE, CHATHAM DOCKYARD Brzy ráno se přeplavíme trajektem do Velké Británie do přístavu Dover. Nejprve navštívíme památník Battle of Britain Memorial a Battle of Britain Museum Kent, kde jsou vystaveny některé ze slavných letadel, účastnících se r. 1940 bitvy o Británii. Přejedeme zpět do Doveru a prohlédneme si mohutný Dover Castle, kde je mj. maják z doby římské, normanský hrad a také tunely, v nichž byla za II. světové války nemocnice a také řídící středisko RAF. Poté se vydáme do Chathamu a navštívíme Chatham Historic Dockyard. Prozkoumáme zajímavé námořní muzeum a některou ze tří lodí - např. HMS Cavalier (1944). Večer se odjedeme ubytovat do hostitelských rodin, navečeříme se a odpočineme si.
4. DEN: DUXFORD, MADINGLEY, CAMBRIDGE Po snídani navštívíme známé letecké muzeum IWM Duxford. Prohlédneme si slavná letadla historie - Spitfire, Concorde aj. Po prohlídce muzea přejedeme do Madingley, kde se zastavíme na americkém vojenském hřbitově Cambridge American Cemetery and Memorial. Odpoledne si strávíme v univerzitním městě Cambridge. Projdeme se mezi kolejemi a některou z nich budeme mít možnost navštívit (např. King´s College). Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
5. DEN: LONDÝN - HMS BELFAST, IWM, WESTMINSTER Poslední den v Anglii vyrazíme do Londýna. Projdeme se kolem královského hradu Tower of London na břehu Temže a přejdeme přes slavný most Tower Bridge. Prohlédneme si bitevní loď z II. světové války HMS Belfast. Poté se přesuneme k nejvýznamnějšímu vojenskému muzeu v Británii, Imperial War Museum, které i navštívíme. V muzeu prozkoumáme nově restaurované okruhy a podíváme se na vystavené exponáty. Metrem se přesuneme do centra, kde si uděláme procházku místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Piccadilly Circus, Trafalgar Square, Whitehall, Westminster Abbey (možnost prohlídky a zastavení u pomníku československých pilotů) aj. Poté budeme mít možnost si nakoupit suvenýry. V podvečer si případní zájemci budou moci prohlédnout Londýn z výšky během jízdy na London Eye. Následně se s Londýnem rozloučíme a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt do Francie.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Belgií a Německo s potřebnými zastávkami na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 1x ubytování v hotelu typu F1 ve Francii v třílůžkových pokojích
  • 2x ubytování v anglických rodinách, 2x snídaně, 2x večeře, 2x oběd formou balíčku
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 20,- EUR a 100,- GBP / studenti a 15,- EUR a 80,- GBP / děti do 16 let)

Poznámky

  • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu dle regionu 7 500 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Štěpánka Lorencová 724 557 941 stepanka@protravel.cz
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY