Oblíbené zájezdy

Bitva o Británii

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456
Nejzajímavější místa:Battle of Britain MemorialCambridgeDover CastleChatham Historic DockyardImperial War MuseumIWM Duxford
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 6 dnů / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostitelské rodiny, hotel
Strava plná penze
Číslo zájezdu 2086
Cena zájezdu 7 900 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Odjíždět budeme od školy ve večerních hodinách.
2. DEN: CESTA DO BELGIE, BRUSEL, BRUGGY Ráno přijedeme do Belgie. Dopoledne se zastavíme v Bruselu u Atomia, kde si prohlédneme 102 m vysoký model jádra atomu železa postavený u příležitosti světové výstavy Expo 58. Odpoledne navštívíme půvabné historické město Bruggy, které si díky četným vodním kanálům, křivolakým uličkám a malebným zákoutím získalo přezdívku „Benátky severu“. Projdeme se kolem velkého tržiště, zvonice Belfort a také si prohlédneme krásné Hradní náměstí. V případě zájmu podnikneme úžasnou vyhlídkovou jízdu na lodičkách po kanálech. V podvečer přejedeme do Francie, kde se na jednu noc ubytujeme v hotelu v blízkosti francouzského přístavu Calais.
3. DEN: BATTLE OF BRITAIN MUSEUM AND MEMORIAL, DOVER CASTLE, CHATHAM DOCKYARD Brzy ráno se přeplavíme trajektem do Velké Británie do přístavu Dover. Nejprve navštívíme památník Battle of Britain Memorial a Battle of Britain Museum Kent, kde jsou vystaveny některé ze slavných letadel, účastnících se r. 1940 bitvy o Británii. Přejedeme zpět do Doveru a prohlédneme si mohutný Dover Castle, kde je mj. maják z doby římské, normanský hrad a také tunely, v nichž byla za II. světové války nemocnice a také řídící středisko RAF. Poté se vydáme do Chathamu a navštívíme Chatham Historic Dockyard. Prozkoumáme zajímavé námořní muzeum a některou ze tří lodí - např. HMS Cavalier (1944). Večer se odjedeme ubytovat do hostitelských rodin, navečeříme se a odpočineme si.
4. DEN: DUXFORD, MADINGLEY, CAMBRIDGE Po snídani navštívíme známé letecké muzeum IWM Duxford. Prohlédneme si slavná letadla historie - Spitfire, Concorde aj. Po prohlídce muzea přejedeme do Madingley, kde se zastavíme na americkém vojenském hřbitově Cambridge American Cemetery and Memorial. Odpoledne si strávíme v univerzitním městě Cambridge. Projdeme se mezi kolejemi a některou z nich budeme mít možnost navštívit (např. King´s College). Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
5. DEN: LONDÝN - HMS BELFAST, IWM, WESTMINSTER Poslední den v Anglii vyrazíme do Londýna. Projdeme se kolem královského hradu Tower of London na břehu Temže a přejdeme přes slavný most Tower Bridge. Prohlédneme si bitevní loď z II. světové války HMS Belfast. Poté se přesuneme k nejvýznamnějšímu vojenskému muzeu v Británii, Imperial War Museum, které i navštívíme. V muzeu prozkoumáme nově restaurované okruhy a podíváme se na vystavené exponáty. Metrem se přesuneme do centra, kde si uděláme procházku místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Piccadilly Circus, Trafalgar Square, Whitehall, Westminster Abbey (možnost prohlídky a zastavení u pomníku československých pilotů) aj. Poté budeme mít možnost si nakoupit suvenýry. V podvečer si případní zájemci budou moci prohlédnout Londýn z výšky během jízdy na London Eye. Následně se s Londýnem rozloučíme a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt do Francie.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Belgií a Německo s potřebnými zastávkami na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 1x ubytování v hotelu typu F1 ve Francii v třílůžkových pokojích
  • 2x ubytování v anglických rodinách, 2x snídaně, 2x večeře, 2x oběd formou balíčku
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 20,- EUR a 95,- GBP / studenti a 20,- EUR a 75,- GBP / děti do 15 let vč.)

Poznámky

  • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 7 900 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 731 474 044
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY