Oblíbené zájezdy

Magické Irsko

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234567891011
Nejzajímavější místa:BurrenCliffs of MoherClonmacnoiseDublinGlendaloughRing of KerryRock of Cashel
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 11 dnů / 7 noclehů
Doprava autobus
Ubytování hostel, noční trajekt
Strava snídaně
Číslo zájezdu 2301
Cena zájezdu 15 600 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Odjíždět budeme od školy ve večerních hodinách.
2. DEN: TRANZIT PŘES EVROPU, BAYEUX Autobusem projedeme Německem do Francie, zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Odpoledne přijedeme do francouzského města Bayeux, kde navštívíme místní katedrálu a prohlédneme si Bayeux tapestry. Poté přejedeme do přístavu Cherbourg, kde se nalodíme na trajekt do irského Dublinu. Přes noc poplujeme trajektem do Irska a cestou si odpočineme v kajutách.
3. DEN: ROCK OF CASHEL, CORK V poledne připlujeme do přístavu a po vylodění odjedeme jihozápadním směrem. Navštívíme významný církevní komplex Rock of Cashel a prohlédneme si jedinečné místo, kde se po staletí střetávala světská moc s mocí církevní. Poté přejedeme do města Cork, kde se projdeme po městě a ubytujeme se v hostelu.
4. DEN: RING OF KERRY, MOLL´S GAP Po snídani odjedeme na celodenní vyhlídkovou jízdu po Ring of Kerry, kde se projdeme v osadách Caherdaniel nebo Sneem. Krátce se také zastavíme u pobřeží s výhledy na rozervané pobřeží a nejvyšší irské pohoří MacGillycuddys Reeks. Projedeme průsmykem Moll´s Gap s výhledy na Killarnský národní park a nejvyšší horu Irska Carrantuohill. Přejedeme do oblasti Burren, kde se ubytujeme v hostelu.
5. DEN: BURREN, KILFENORA, CLIFFS OF MOHER Po snídani vyrazíme na výlet do jedinečného krasového útvaru Burren, kde se mimo jiné nachází velké množství historických památek. Přejedeme k vesničce Kilfenora, kde navštívíme místní návštěvnické centrum a nejmenší irskou katedrálu s cennými zdobenými keltskými kříži. Poté se zastavíme u nejznámějšího dolmenu Poulnabrone. Při zpáteční cestě na ubytování pojedeme podél pobřeží s nádhernými výhledy. Nevynecháme ani Cliffs of Moher, kde si vychutnáme krásné výhledy a v případě pěkného počasí se krátce projdeme. Večer pojedeme do stejného hostelu jako předešlou noc.
6. DEN: CLONMACNOISE, IRISH NATIONAL STUD Po snídani si prohlédneme slavný církevní komplex Clonmacnoise, kde jsou dvě kulaté věže a také vzácně zdobené kamenné keltské kříže. Poté si prohlédneme bývalou palírnu whiskey Kilbeggan. Po prohlídce přejedeme do Kildare, kde společně navštívíme světoznámý hřebčín Irish National Stud. V podvečer přejedeme do Dublinu, kde se ubytujeme v hostelu.
7. DEN: WICKLOW MOUNTAINS, POWERSCOURT Po snídani přejedeme do hornaté oblasti Wicklow Mountains, kde se skrývá klášter Glendalough, domov svatého Kevina a kdysi významné centrum irského křesťanství. Projdeme se kolem jezer a prohlédneme si cenné zbytky kláštera. Poté navštívíme zámek Powerscourt a projdeme se krásnými zámeckými zahradami. V podvečer pojedeme do stejného hostelu jako předešlou noc.
8. DEN: NEWGRANGE, TARA, TRIM CASTLE Po snídani navštívíme nejznámější a největší megalitické hrobky v Irsku - Newgrange / Knowth. Poté přejedeme k mýtickému místu irské historie zvanému Tara, kde se korunovali keltští králové. Společně si prohlédneme jeden z nejmohutnějších irských hradů Trim Castle, který postavili Anglonormané. V podvečer se vrátíme do stejného hostelu jako předešlou noc.
9. DEN: DUBLIN Po snídani se vydáme na celodenní prohlídku Dublinu, hlavního města Irska. Projdeme se centrem a prohlédneme si St Patrick´s Cathedral, pitoreskní čtvrť se spoustou hospůdek Temple Bar, sídlo prezidenta - Dublin Castle a také dublinskou univerzitu Trinity College. Navštívíme expozici o irském písemnictví o jednom z nejvýznamnějších raně středověkých rukopisů Book of Kells. Budeme mít možnost prozkoumat Národní muzeum se sbírkou keltského umění nebo Národní galerii. Odpoledne se projdeme po Grafton Street. Večer odjedeme do přístavu, kde se nalodíme na trajekt do Velké Británie.
10. DEN: CELODENNÍ PROHLÍDKA ANGLICKÉHO MĚSTA DLE VÝBĚRU Po připlutí do přístavu Holyhead budeme pokračovat v cestě přes Velkou Británii. Společně si prohlédneme jedno z anglických měst, které si předem zvolíme, např. Londýn, Oxford, Brighton. V podvečer odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt zpět na kontinent.
11. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. K budově školy přijedeme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • 1x noční trajekt Francie - Irsko s ubytováním v čtyřlůžkových kajutách
  • 1x trajekt Irsko - Velká Británie a 1x trajekt Velká Británie - Francie
  • 6x ubytování v hostelech ve vícelůžkových pokojích, 6x snídaně
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 100,- EUR / studenti a 90,- EUR / děti do 15 let vč.)

Poznámky

  • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
Cena zájezdu 15 600 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Kontakt Richard Melichar 775 303 008
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY