Švýcarskem k Mont Blancu

Ubytování hotel
Strava snídaně
Cena zájezdu dle regionu 5 600 Kč Rezervovat

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy v pozdních večerních hodinách. Pojedeme autobusem přes Německo a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: ČOKOLÁDOVNA MAISON CAILLER, GRUYÈRES, LAUSANNE Dopoledne přijedeme do malého městečka Broc, kde se nachází čokoládovna Maison Cailler. Během její prohlídky budeme mít možnost čokoládu ochutnat i nakoupit. Poté se krátce zastavíme v jednom z nejhezčích měst Švýcarska - Gruyères, které je proslavené nejen svojí malebností, ale také pěkným zámkem a výrobou sýra. Naší poslední zastávkou bude město Lausanne ležící na severním břehu Ženevského jezera. Zde se projdeme kolem nejvýznamnějších památek, např. katedrály Notre Dame s okolním terasami, odkud si užijeme pěkný výhled na město nebo náměstí Place Le Palud s renesanční radnicí ze 17. století. Na závěr budeme mít chvilku volna na občerstvení nebo nákup suvenýrů. Večer přejedeme na ubytování.
3. DEN: CHILLON, MONTREUX, VEVEY, ŽENEVA Po snídani odjedeme k Ženevskému jezeru, největšímu jezeru v Alpách. Navštívíme středověký hrad Chateau de Chillon ležící na skalním ostrohu na břehu jezera. Poté přejedeme do nedalekého mondénního letoviska Montreux. Krátce se zastavíme i ve Vevey, místě, kde v minulosti pobývali např. Dostojevskij, Sienkiewicz nebo Charlie Chaplin. V odpoledních hodinách se přesuneme do Ženevy. Prohlédneme si historické centrum města, projdeme se podél jezera (zahrada růží, krásné parky) a v případě zájmu vyrazíme na projížďku parníkem po jezeře. Uvidíme také jednu z místních dominant, vodotrysk Jet d´Eau. Večer odjedeme na ubytování jako minulou noc.
4. DEN: CHAMONIX Po snídani odjedeme k úpatí nejvyšší hory Evropy - Mont Blanc do města Chamonix, střediska zimních sportů. Zde budeme moci využít např. lanovku na Aiguille du Midi, odkud lze ve výšce 3 842 m n.m. obdivovat masiv Mont Blancu, město Chamonix a okolí. Můžeme se také těšit na ledovcovou jeskyni Mer de Glace, ke které se dopravíme speciálním vláčkem a lanovkou, případně pěšky. Na závěr nám zbyde volný čas na procházku po Chamonix, nákup suvenýrů nebo třeba ochutnávku savojských specialit fondue a raclette. Večer odjedeme zpět do České republiky.
5. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v časných ranních hodinách.

• doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v hotelu typu Premiere Classe po třech osobách na pokoji s vlastním soc. zařízením
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu

• vstupné do navštívených objektů a lanovky: cca 20 CHF a 65 EUR pro studenty do 18 let