Oblíbené zájezdy

Lake District

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12345678
Nejzajímavější místa:Bowness on WindermereCastle HowardCastlerigg Stone CircleDurhamHadrian´s WallYork
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 8 dnů / 6 noclehů
Doprava autobus
Ubytování hostitelské rodiny
Strava plná penze
Číslo zájezdu 2055
Cena zájezdu 11 700 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Odjíždět budeme od budovy školy ve večerních hodinách.
2. DEN: CESTA DO NIZOZEMSKA, AMSTERDAM, TRAJEKT DO VELKÉ BRITÁNIE Autobusem pojedeme přes Německo do Nizozemska. Dopoledne se zastavíme na krátkou procházku v Amsterdamu. Projdeme se centrem města, kolem kostela Oude Kerk a na náměstí Dam. Projedeme se lodičkou po grachtech a odpoledne přejedeme do přístavu Ijmuiden. Nalodíme se na trajekt a přes Severní moře poplujeme do severní Anglie. Noc strávíme ve čtyřlůžkových kajutách.
3. DEN: HADRIAN´S WALL, LANERCOST PRIORY Dopoledne připlujeme do přístavu Newcastle. Po vylodění přejedeme do oblasti významné římské památky Hadrian´s Wall. Zastavíme se u zachovalých zbytků kdysi mohutného valu a navštívíme nejlépe dochovanou římskou pevnost - Housesteads. Odpoledne si prohlédneme zajímavé ruiny bývalého opatství Lanercost Priory. Večer dojedeme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a odpočineme si.
4. DEN: LAKE DISTRICT Po snídani se vydáme na celodenní výlet do oblasti národního parku Lake District. Projedeme nádhernou krajinou hor a jezer a zastavíme se u některých zajímavých míst, např. u jezera Ullswater. Přesuneme se ke kamennému kruhu z doby cca před 5 000 lety, ke Castlerigg Stone Circle. Poté navštívíme Bowness on Windermere, kde se projedeme výletní lodí po jezeře. V případě pěkného počasí podnikneme kratší pěší procházku s výhledy na kopce a údolí krajiny Lake District. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
5. DEN: YORK Po snídani přejedeme do centra krásného historického města York, které kdysi bývalo hlavním městem Severu. Navštívíme Yorkminster, grandiózní gotickou katedrálu, proslavenou především dochovanými středověkými vitrážemi. Po prohlídce se projdeme historickým centrem s úzkými uličkami (včetně slavné Shambles) a hrázděnými domky. Společně podnikneme procházku po hradbách. Odpoledne prozkoumáme ruiny opatství St Mary´s Abbey a hradu Clifford´s Tower. Nezapomeneme si prohlédnout zajímavé muzeum Vikingů Jorvik Viking Centre. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.
6. DEN: CASTLE HOWARD, FOUNTAINS ABBEY Po snídani odjedeme k jednomu z nejkrásnějších zámků v Anglii - Castle Howard, který si prohlédneme a projdeme se jeho upravenými zahradami. Poté se vydáme do oblasti Yorkshire Dales, kde se v případě pěkného počasí uděláme krátkou procházku. Odpoledne navštívíme rozsáhlé ruiny opatství Fountains Abbey a projdeme se v jeho okolí, které je zasazené do pohádkového údolí říčky Skell. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a potrénujeme severoanglický přízvuk.
7. DEN: DURHAM, ANGEL OF THE NORTH Po snídani přejedeme do starobylého města Durham. Projdeme se kolem řeky a prohlédneme si románsko-gotickou katedrálu proslavenou prvním použitím lomeného oblouku na Britských ostrovech, včetně krásné Galilee Chapel a hrobu Bedy Ctihodného, „otce anglické historie“. Odpoledne se zastavíme u slavné ocelové sochy Angel of the North a pak už jen dojedeme do přístavu Newcastle, nalodíme se na trajekt a přeplujeme zpět do Nizozemí. Opět budeme ubytováni v kajutách, kde si odpočineme.
8. DEN: NÁVRAT DO ČR Ráno připlujeme do Amsterdamu a s potřebnými zastávkami na protažení a toalety projedeme přes Německo zpět do České republiky. Zpět ke škole přijedeme ve večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • zpáteční trajekt Ijmuiden – Newcastle
  • 2x ubytování na trajektu ve čtyřlůžkových kajutách s příslušenstvím
  • 4x ubytování v anglických rodinách, 4x snídaně, 4x večeře, 4x oběd formou balíčku
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 15,- EUR a 80,- GBP / studenti a 15,- EUR a 60,- GBP / děti do 15 let vč.)

Poznámky

  • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 11 700 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 731 474 044
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY