Oblíbené zájezdy

Nízké Tatry a okolí

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123
Nejzajímavější místa:Demänovská dolinaDemänovská ledová jeskyněChopokTatralandiaTrenčín
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 3 dny / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel, penzion
Strava snídaně
Číslo zájezdu 8802
Cena zájezdu 3 900 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: TERCHOVÁ, TATRALANDIA Na zájezd vyjedeme po půlnoci od budovy školy. Autobusem pojedeme směrem na Brno a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Ráno přijedeme do obce Terchová, která je známá jako turistické centrum Malé Fatry a rodiště významného slovenského zbojníka 18. století Juraje Jánošíka. Projdeme se po okolní krajině a uvidíme například sochu Juraje Jánošíka v nadživotní velikosti. Kolem poledne odjedeme do městečka Liptovský Mikuláš, kde se nachází Tatralandia - jeden z největších aquaparků ve střední Evropě. Koupáním a zábavou tu strávíme celé odpoledne, na výběr budeme mít několik bazénů, tobogánů a dalších atrakcí. Večer se přesuneme na ubytování.
2. DEN: DEMÄNOVSKÁ DOLINA, CHOPOK, SVÄTÝ KRÍŽ Po snídani odjedeme do Demänovské doliny - 15 kilometrů dlouhého údolí na území Národního parku Nízké Tatry. Naší první zastávkou bude Demänovská ledová jeskyně, jedna z nejstarších popsaných jeskyní v Evropě. Zde nás čeká prohlídka s místním průvodcem. Poté se autobusem přesuneme ke spodní stanici lanovky na Chopok, s 2024 m n.m. druhou nejvyšší horu Nízkých Tater. Lanovkou vyjedeme na Konský grúň do výšky 1828 m n.m. a odtud vystoupáme na Chopok a ke Kamenné chatě, kde se budeme moci občerstvit. Odpoledne sjedeme dolů do údolí lanovkou, případně sestoupáme přes Krúpovo sedlo a Širokou dolinu. Po cestě zpět na ubytování se ještě zastavíme ve vesničce Svätý Kríž u vzácného dřevěného evangelického kostela. Večer se vrátíme na ubytování jako minulou noc.
3. DEN: STREČNO, TRENČÍN Po snídani odjedeme k obci Strečno, kde se na kopci nad řekou Váh nachází stejnojmenný hrad ze 14. století. Společně s místním průvodcem si prohlédneme hrad, na kterém se mimo jiné natáčely některé pasáže amerického filmu Dračí srdce. Po prohlídce se krátce projdeme po městečku pod hradním vrchem. Po poledni přejedeme autobusem do Trenčína, jednoho z nejstarších slovenských měst. Jako první navštívíme místní dominantu - Trenčiansky hrad, který se nachází nad městem. Z Matúšovy věže, která je součástí hradu, budeme moci obdivovat okolní výhledy na krajinu kolem řeky Váh. Odpoledne si společně prohlédneme centrum města a jeho nejvýznamnější památky - např. farní kostel, morový sloup se sochou Svaté Trojice nebo třeba židovskou synagogu z roku 1913. Na závěr budeme mít volný čas na občerstvení. V podvečerních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v hotelu/penzionu ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí: cca 40 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 3 900 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Kontakt Richard Melichar 775 303 008
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY