Oblíbené zájezdy

Shakespearův kraj

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456
Nejzajímavější místa:BirminghamCoventryLondýnOxfordStratford upon AvonWorcester
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 6 dnů / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostitelské rodiny
Strava plná penze
Číslo zájezdu 2027
Cena zájezdu 8 500 Kč Rezervovat
Termíny AKCE 30
01.05.2022 - 06.05.2022 Rezervovat
22.05.2022 - 27.05.2022 Rezervovat
19.06.2022 - 24.06.2022 Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: CESTA DO VELKÉ BRITÁNIE Odjíždět budeme od školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: LONDÝN - GREENWICH, WESTMINSTER Během noci projedeme Belgií a brzy ráno dorazíme do Francie, abychom se přeplavili trajektem do Velké Británie. Po vylodění v Doveru se vydáme severozápadním směrem do Londýna, kde se nejprve projdeme parkem ve čtvrti Greenwich. V parku se nalézá známá královská observatoř a prochází tudy nultý poledník, který společně překročíme. Poté se svezeme lodí po řece Temži kolem Isle of Dogs, podplujeme slavný Tower Bridge a doplujeme až do čtvrti Westminster. Společně se projdeme místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Westminster Abbey, Whitehall, Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Leicester Square, čínskou čtvrť Soho aj. Budeme mít možnost prozkoumat Národní galerii nebo se svezeme na vyhlídkovém kole London Eye. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, kde si dáme večeři a odpočineme si.
3. DEN: WORCESTER, BIRMINGHAM, KENILWORTH Po snídani navštívíme město Worcester, kde se projdeme kolem řeky a podíváme se do velké gotické katedrály, ve které je pohřben král Jan Bezzemek. Poté přejedeme do města Birmingham a prohlédneme si okolí Bullring včetně nákupního centra Selfridges, které projektoval český architekt Jan Kaplický. Dále nás čeká prohlídka továrny na výrobu čokolády a všeho čokoládového Cadbury World. Odpoledne se zastavíme v městečku Kenilworth, kde se projdeme rozsáhlými ruinami renesančního paláce Kenilworth Castle. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.
4. DEN: COVENTRY, WARWICK CASTLE, STRATFORD UPON AVON Po snídani se vydáme do města Coventry, kde se projdeme centrem a prohlédneme si bývalou katedrálu zničenou během bombardování za II. světové války. Následně navštívíme typický středověký hrad Warwick Castle, jehož současná podoba pochází převážně ze 14. století. Necháme se unést příběhy několika velmi zajímavě koncipovaných hradních okruhů s voskovými figurínami, podíváme se na střelbu z katapultu a na ukázky sokolnictví a lukostřelby. Odpoledne vyrazíme do půvabného a turisty velmi vyhledávaného města Stratford upon Avon. Projdeme se kolem rodného domu slavného anglického spisovatele Williama Shakespeara a podíváme se do kostelíku Holy Trinity, kde je dramatik pohřben. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
5. DEN: OXFORD Po snídani se vydáme do centra slavného univerzitního města Oxford. Projdeme se ulicí High Street, kolem kostela St. Mary the Virgin, slavné knihovny Bodleian Library, pozoruhodné knihovny Radcliffe Camera, divadla Sheldonian Theatre, kolem mnoha kolejí a jiných zajímavostí. Dojdeme až ke koleji Christ Church College, kterou navštívíme a podíváme se do míst, kde se také filmovaly scény pro filmy o Harry Potterovi. Můžeme navštívit univerzitní muzeum (kostry dinosaurů, vyhynulý pták Dodo aj.) nebo Ashmolean Museum (přezdívané „malé Britské muzeum“). Odpoledne si zahrajeme velkou zábavnou hru na poznání města a budeme mít čas na nákup suvenýrů. V podvečer se s Oxfordem rozloučíme a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt a odplujeme do Francie.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 3x ubytování v anglických rodinách, 3x snídaně, 3x večeře, 3x oběd formou balíčku
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 100,- GBP / studenti a 90,- GBP / děti do 15 let vč.)

Poznámky

  • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 8 500 Kč Rezervovat
Termíny AKCE 30
01.05.2022 - 06.05.2022 Rezervovat
22.05.2022 - 27.05.2022 Rezervovat
19.06.2022 - 24.06.2022 Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 731 474 044
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY