Oblíbené zájezdy

Alžbětinská Anglie

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456
Nejzajímavější místa:Hampton Court PalaceHerstmonceux CastleHever CastleKenilworth CastleLondýnStratford upon Avon
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 6 dnů / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostitelské rodiny, hotel
Strava plná penze
Číslo zájezdu 2082
Cena zájezdu 7 800 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Odjíždět budeme od školy ve večerních hodinách.
2. DEN: CESTA DO BELGIE, BRUSEL, BRUGGY Ráno přijedeme do Belgie. Dopoledne se zastavíme v Bruselu u Atomia, kde si prohlédneme 102 m vysoký model jádra atomu železa postavený u příležitosti světové výstavy Expo 58. Odpoledne navštívíme půvabné historické město Bruggy, které si díky četným vodním kanálům, křivolakým uličkám a malebným zákoutím získalo přezdívku „Benátky severu“. Projdeme se kolem velkého tržiště, zvonice Belfort a také si prohlédneme krásné Hradní náměstí. V případě zájmu podnikneme úžasnou vyhlídkovou jízdu na lodičkách po kanálech. V podvečer přejedeme do Francie, kde se na jednu noc ubytujeme v hotelu v blízkosti francouzského přístavu Calais.
3. DEN: RYE, HERSTMONCEUX CASTLE, HEVER CASTLE Brzy ráno se přeplavíme trajektem do Velké Británie do přístavu Dover. Projedeme jižní Anglií a zastavíme se na krátkou procházku v romantickém městečku Rye. Prohlédneme si uličky s hrázděnými domky, Ypres Tower a nejstarší hospůdku v jihovýchodní Anglii. Poté navštívíme krásný alžbětinský zámek Herstmonceux Castle. Odpoledne přejedeme k tudorovskému hradu Hever Castle, ve kterém strávila své mládí Anna Boleynová, druhá manželka anglického krále Jindřicha VIII. Uvidíme nejen krásně zachovalé středověké místnosti, ale i pečlivě upravované zahrady se třemi bludišti (zvláštností je přístupné vodní bludiště). V podvečer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, kde si dáme večeři a odpočineme si.
4. DEN: KENILWORTH CASTLE, WARWICK CASTLE, STRATFORD UPON AVON Po snídani vyrazíme na výlet do blízkosti města Stratford upon Avon. Zastavíme se u hradu Kenilworth Castle, který byl během renesance přestavěn na rozsáhlé panské sídlo. Dále nás čeká návštěva typického středověkého hradu Warwick Castle, jehož současná podoba pochází ze 14. století. Necháme se unést příběhy několika velmi zajímavě koncipovaných hradních okruhů s voskovými figurínami, podíváme se na střelbu z katapultu a na ukázky sokolnictví a lukostřelby. Odpoledne nás přivítá půvabné a turisty velmi vyhledávané město Stratford upon Avon. V případě zájmu navštívíme rodný dům slavného anglického dramatika Williama Shakespeara a kostelík Holy Trinity, kde je spisovatel pohřben. Krátce se projdeme po městečku a nakoupíme si suvenýry. Poté se zastavíme u rozsáhlé ruiny z červeného pískovce , která je ukázkou vrcholné renesanční architektury. Večer se vrátíme na ubytování do stejných hostitelských rodin, kde se navečeříme a pokusíme se o anglickou konverzaci.
5. DEN: HAMPTON COURT PALACE, LONDÝN Poslední den v Anglii se vydáme do Londýna. Dopoledne si prohlédneme renesanční palác Hampton Court Palace. Prozkoumáme interiér paláce, ale také zdejší krásné anglické i formální zahrady, míčovnu a bludiště. Poté přejedeme vlakem do centra Londýna, kde se projdeme po nábřeží řeky Temže. Navštívíme divadlo Globe, kde působil William Shakespeare. Po prohlídce divadla se projdeme kolem Westminster Abbey a Buckingham Palace na Trafalgar Square, kde budeme mít možnost si nakoupit suvenýry. V podvečer si případní zájemci budou moci prohlédnout Londýn z výšky během jízdy na London Eye. Následně se s Londýnem rozloučíme a přejedeme lodí po Temži k našemu autobusu a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt a odplujeme do Francie.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Belgií a Německo s potřebnými zastávkami na protažení a toalety. Příjezd zpět ke škole předpokládáme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 1x ubytování v hotelu v blízkosti Calais v třílůžkových pokojích
  • 2x ubytování v anglických rodinách, 2x snídaně, 2x večeře, 2x oběd formou balíčku
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 20,- EUR a 115,- GBP / studenti a 20,- EUR a 90,- GBP / děti do 15 let vč.)

Poznámky

  • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 7 800 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 731 474 044
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY