Oblíbené zájezdy

Skotsko s výletem na Skye

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456789
Nejzajímavější místa:EdinburghGlencoeHadrian´s WallIsle of SkyeRannoch MoorStirling CastleThe Trossachs
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 9 dnů / 7 noclehů
Doprava autobus
Ubytování hostel, hostitelské rodiny
Strava plná penze, snídaně
Číslo zájezdu 2202
Cena zájezdu 14 100 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Odjíždět budeme od budovy školy ve večerních hodinách.
2. DEN: CESTA DO NIZOZEMSKA, AMSTERDAM, TRAJEKT DO VELKÉ BRITÁNIE Autobusem pojedeme přes Německo do Nizozemska. Dopoledne se zastavíme na krátkou procházku v Amsterdamu. Projdeme se centrem města, kolem kostela Oude Kerk a na náměstí Dam. Projedeme se lodičkou po grachtech a odpoledne přejedeme do přístavu Ijmuiden. Nalodíme se na trajekt a přes Severní moře poplujeme do severní Anglie. Noc strávíme ve čtyřlůžkových kajutách.
3. DEN: JEDBURGH, MELROSE ABBEY, FALKIRK WHEEL Dopoledne připlujeme do přístavu Newcastle. Po vylodění vyrazíme severním směrem do Skotska. Krátce se zastavíme ve městečku Jedburgh, kde na útěku ze Skotska přespala Marie Stuartovna. Nedaleko odtud zastavíme u opatství Melrose Abbey, romantické zříceniny kdysi významného kláštera, kde je pochováno srdce skotského krále Roberta Bruce. V podvečer se zastavíme u technické pozoruhodnosti Falkirk Wheel. Jedná se o zdymadlo spojující dva plavební kanály s rozdílnou úrovní hladin. Večer dojedeme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a odpočineme si.
4. DEN: STIRLING CASTLE, THE TROSSACHS Po snídani odjedeme na prohlídku pevného královského hradu Stirling Castle, který střeží bránu do Highlands. Poté přejedeme do malebné oblasti The Trossachs, která je krajinou zbojníka Rob „Roye“ MacGregora a spisovatele Waltera Scotta. Podnikneme hodinový výlet stoletým parníkem Sir Walter Scott po překrásném jezeře Loch Katrine. V podvečer krátce zastavíme u hradu Doune Castle, kde se natáčel film „Hledání svatého grálu“ humoristické skupiny Monty Python. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
5. DEN: RANNOCH MOOR, GLENCOE, EILEAN DONAN CASTLE Po snídani se vydáme severozápadním směrem a přes největší skotské vřesoviště Rannoch Moor přejedeme do oblasti Glencoe. Jedná se o nejslavnější a možná nejkrásnější skotské údolí, které má ovšem temnou a krvavou historii. Krátce se zastavíme ve Fort Williamu u soustavy zdymadel Neptune´s Staircase na Kaledonském kanálu s vyhlídkou na Ben Nevis, nejvyšší horu Skotska. Projedeme krásným údolím Glen Shiel k ostrovu Skye. V podvečer se zastavíme u romantického hradu Eilean Donan Castle. Přejedeme přes Skye Bridge na Isle of Skye, kde se ubytujeme v hostelu ve vícelůžkových pokojích. Každý účastník bude mít možnost využít malou kuchyňku k přípravě vlastní večeře.
6. DEN: OSTROV SKYE Po snídani odjedeme poznávat ostrov Skye. Zastavíme se u říčky Sligachan s vyhlídkou na krásné hory Cuillin Mountains. Poté navštívíme hrad Dunvegan Castle, kde budeme mít možnost výletu na lodičkách k tulením koloniím. Po prohlídce budeme pokračovat v cestě kolem ostrova, v případě pěkného počasí se krátce zastavíme u skalní věže Old Man of Storr a v barevném rybářském městečku Portree. Odpoledne přejedeme zpět přes Skye Bridge a kolem jezera Loch Garry a horským masivem Grampian Mountains se vrátíme zpět na ubytování do stejných hostitelských rodin jako v předešlých dnech, navečeříme se a podělíme se o své zážitky z výletu.
7. DEN: ROSSLYN CHAPEL, EDINBURGH Po snídani přejedeme na předměstí Edinburghu a prohlédneme si bohatě zdobenou a mnoha legendami opředenou Rosslyn Chapel. Poté si prohlédneme hlavní město Skotska Edinburgh, které údajně patří k nejkrásnějším městům světa. Společně navštívíme královský hrad se skotskými korunovačními klenoty a po prohlídce hradu se projdeme po Royal Mile, kde prozkoumáme chrám St. Giles. Projdeme do parku s nádhernými výhledy na hrad i na nákupní třídu Princes Street a budeme mít možnost nakoupit si suvenýry. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a potrénujeme skotský přízvuk, který jsme během pobytu ve Skotsku získali.
8. DEN: GRETNA GREEN, HOUSESTEADS Po snídani odjedeme do Anglie. Nejprve se krátce zastavíme na hranicích ve vesničce Gretna Green, kde se nachází známé kovářství. Projedeme kolem Hadrian´s Wall a prohlédneme si římskou vojenskou pevnost Housesteads. Odpoledne dojedeme do přístavu Newcastle, nalodíme se na trajekt a přeplujeme zpět do Nizozemí. Opět budeme ubytováni v kajutách, kde si odpočineme.
9. DEN: NÁVRAT DO ČR Ráno připlujeme do Amsterdamu a s potřebnými zastávkami na protažení a toalety projedeme přes Německo zpět do České republiky. Zpět ke škole přijedeme ve večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

 • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
 • zpáteční trajekt Ijmuiden - Newcastle
 • 2x ubytování na trajektu ve čtyřlůžkových kajutách s příslušenstvím
 • 4x ubytování v hostitelských rodinách, 4x snídaně, 4x večeře, 4x oběd formou balíčku
 • 1x ubytování ve vícelůžkových pokojích v hostelu se snídaní
 • služba průvodce po celou dobu zájezdu
 • pestrý informační materiál pro každého účastníka
 • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

 • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 15,- EUR a 95,- GBP / studenti a 15,- EUR a 75,- GBP / děti do 15 let vč.)

Poznámky

 • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
 • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 14 100 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 731 474 044
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY