Oblíbené zájezdy

Královský Londýn

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12345
Nejzajímavější místa:GreenwichHampton Court PalaceLondýnWindsor
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 5 dnů / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostitelské rodiny
Strava plná penze
Číslo zájezdu 2003
Cena zájezdu 6 500 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: CESTA DO VELKÉ BRITÁNIE Odjíždět budeme od školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: LONDÝN - GREENWICH, CITY Během noci projedeme Belgií a brzy ráno dorazíme do přístavu ve Francii, abychom se trajektem přeplavili do Velké Británie. Po vylodění v Doveru se vydáme do Londýna, kde se nejprve projdeme parkem ve čtvrti Greenwich. V parku společně překročíme nultý poledník, procházející mj. i známou královskou observatoří. Poté se svezeme lodí po řece Temži, poplujeme kolem Isle of Dogs a vystoupíme hned za mostem Tower Bridge. Zde si prohlédneme expozici Tower Bridge Exhibition, včetně procházky po skleněné lávce s výhledem na moderní stavby Londýna. Navštívíme i londýnský hrad Tower of London, který za svou téměř tisíciletou historii sloužil jako královský hrad, pevnost, vězení, místo poprav a nyní je domovem korunovačních klenotů. Poté se vydáme na procházku po finančním centru Londýna - oblasti The City. Podíváme se na památník velkého požáru Londýna a najdeme místo, kde ničivý požár začal. Uvidíme centrální anglickou banku Bank of England i královskou burzu Royal Exchange a po rušných ulicích City dojdeme k druhé největší církevní stavbě Evropy, k monumentální St Paul´s Cathedral. Během prohlídky vystoupáme na kopuli katedrály, odkud se naskýtá překrásný pohled na Londýn, a prohlédneme si i kryptu, ve které jsou pohřbeni mj. admirál Nelson nebo stavitel katedrály Christopher Wren. V podvečer přejdeme Millennium Bridge a podíváme se ke galerii Tate Modern, odkud jsou pěkné výhledy zpět na čtvrť City. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, kde se navečeříme a odpočineme si.
3. DEN: WINDSOR CASTLE, LONDÝN - THE BRITISH MUSEUM Po snídani vyrazíme na výlet do městečka Windsor, kde navštívíme největší hrad ve Velké Británii, sídlo královské rodiny. Prohlédneme si královské místnosti s množstvím úžasných exponátů (kulka, která zabila admirála Nelsona, Podvazkový řád, slavné portréty členů královské rodiny aj.), pomník prince Alberta i kapli sv. Jiří. Společně se podíváme na střídání stráží. Odpoledne přejedeme do čtvrti Bloomsbury a navštívíme jedno z nejvýznamnějších světových muzeí - The British Museum. Zde si prohlédneme cenné archeologické sbírky a umělecké předměty z Egypta, Řecka, Říma, Blízkého i Dálného východu a mnoho dalších zajímavých exponátů. V podvečer si prohlédneme Londýn z výšky během jízdy na obřím vyhlídkovém kole London Eye. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
4. DEN: HAMPTON COURT PALACE, LONDÝN - WESTMINSTER Poslední den v Anglii se po snídani vypravíme na jihozápad Londýna, kde navštívíme perlu mezi královskými paláci - Hampton Court Palace. Tento původně renesanční palác na břehu řeky Temže, byl přestavěn v době baroka, a dnes je obklopen krásnými anglickými i formálními zahradami. Krom několika prohlídkových okruhů můžeme navštívit i starobylou míčovnu nebo venkovní bludiště. Po poledni přejedeme vlakem do centra Londýna, kde nás čeká procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Westminster Abbey, na vládní třídě Whitehall si prohlédneme Banqueting House s freskami od Petra Pavla Rubense, dojdeme na Trafalgar Square i Piccadilly Circus. V podvečer si nakoupíme suvenýry a následně se s Londýnem rozloučíme a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt zpět a odplujeme do Francie.
5. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 2x ubytování v anglických rodinách, 2x snídaně, 2x večeře, 2x oběd formou balíčku
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 115,- GBP / studenti a 85,- GBP / děti do 15 let vč.)

Poznámky

  • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
Cena zájezdu 6 500 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 731 474 044
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY