Normanská Anglie

Nejzajímavější místa:Bodiam CastleTower of LondonCanterburyHastingsDover CastleBattle AbbeyPevensey Castle
Délka zájezdu 7 dnů / 4 noclehy
Ubytování hostitelské rodiny, hotel
Strava plná penze
Číslo zájezdu 2081

1. DEN: ODJEZD Z ČR Od budovy školy odjedeme ve večerních hodinách.
2. DEN: CESTA DO BELGIE, BRUSEL, BRUGGY Ráno přijedeme do Belgie. Dopoledne se zastavíme v Bruselu u Atomia, kde si prohlédneme 102 m vysoký model jádra atomu železa postavený u příležitosti světové výstavy Expo 58. Odpoledne navštívíme půvabné historické město Bruggy, které si díky četným vodním kanálům, křivolakým uličkám a malebným zákoutím získalo přezdívku „Benátky severu“. Projdeme se kolem velkého tržiště, zvonice Belfort a také si prohlédneme krásné Hradní náměstí. V případě zájmu podnikneme úžasnou vyhlídkovou jízdu na lodičkách po kanálech. V podvečer přejedeme do Francie, kde se na jednu noc ubytujeme v hotelu v blízkosti francouzského přístavu Calais.
3. DEN: RYE, BODIAM CASTLE, BATTLE ABBEY, HASTINGS Brzy ráno se přeplavíme trajektem do Velké Británie do přístavu Dover a vyrazíme jihozápadním směrem podél pobřeží do malebného městečka Rye, kde se projdeme křivolakými uličkami a hrázděnými domky. Poté si prohlédneme romantické ruiny vodního hradu z doby stoleté války Bodiam Castle. Po prohlídce odjedeme podél pobřeží k městu Hastings, kde v r. 1066 zvítězil normanský vévoda Vilém Dobyvatel nad anglickým vojskem, navštívíme opatství postavené na místě bitvy - Battle Abbey. Projdeme se mezi ruinami kláštera a v návštěvním centru se dozvíme více informací o slavné bitvě. V podvečer přijedeme do přímořského města Hastings, kde se krátce projdeme po promenádě a po pláži. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, kde se navečeříme a odpočineme si.
4. DEN: PORTCHESTER, CHICHESTER, BEACHY HEAD, PEVENSEY CASTLE Po snídani se vydáme do bývalého římského přístavu Portchester, kde si prohlédneme kdysi pevný normanský hrad, který byl přestavěn v době plantagenetské a během napoleonských válek využívaný jako vězení. Poté se projdeme městem Chichester. Navštívíme románsko-gotickou katedrálu se slavnou zvonicí a sochou sv. Richarda. Odpoledne přejedeme k útesům Beachy Head. Procházka po skalních útesech, které spadají z výšky až 170 metrů do moře, bude určitě zážitkem. V případě pěkného počasí budeme mít možnost projít se po oblázkové pláži v Birling Gap. Po procházce se zastavíme u Pevensey Castle. Prozkoumáme hrad, který je postavený na místě, kde se r. 1066 vylodil Vilém Normanský se svým vojskem. Na hradě se podepsalo 16 století vývoje hradní a pevnostní architektury. Večer se vrátíme do hostitelských rodin a pokusíme se o anglickou konverzaci.
5. DEN: ROCHESTER, CANTERBURY, DOVER CASTLE Po snídani odjedeme do Rochesteru, kde navštívíme nejlépe zachovaný normanský hrad v Británii. Společně vystoupáme na 34 metrů vysokou věž, odkud je pěkný výhled na město, ve kterém strávil část svého života Charles Dickens. Poté se přesuneme do starobylého městečka Canterbury, kde se projdeme křivolakými uličkami s hrázděnými domky. Prohlédneme si gotickou katedrálu, sídlo canterburského arcibiskupa a jednu z nejkrásnějších gotických staveb světa. Canterbury patří k nejdůležitějším místům anglického křesťanství a je známé jako místo mučednické smrti Thomase Becketta. Odpoledne strávíme na normanském hradu Dover Castle, kde je zachován mj. i římský maják. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.
6. DEN: LONDÝN - TOWER, WESTMINSTER Poslední den v Anglii vyrazíme do hlavního města Spojeného království Londýna. Navštívíme londýnský hrad Tower of London, který za svou téměř tisíciletou historii sloužil jako královský hrad, pevnost, vězení, místo poprav a nyní je domovem korunovačních klenotů. Poté se svezeme lodí po řece Temži do čtvrti Westminster, kde si případní zájemci budou moci prohlédnout Londýn z výšky během jízdy na London Eye. Poté se projdeme kolem Westminster Abbey a Buckingham Palace na Trafalgar Square. Odpoledne si nakoupíme suvenýry, v podvečer se s Londýnem rozloučíme, přejedeme lodí po Temži k našemu autobusu a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt a odplujeme do Francie.
7. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Belgií a Německo s potřebnými zastávkami na protažení a toalety. Zpět k budově školy přijedeme v odpoledních hodinách.

• 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 1x ubytování v hotelu v blízkosti Calais v třílůžkových pokojích
  • 3x ubytování v anglických rodinách, 3x snídaně, 3x večeře, 3x oběd formou balíčku
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

• vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 20,- EUR a 140,- GBP / studenti a 20,- EUR a 110,- GBP / děti do 15 let vč.)

• cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Iveta Tesařová 773 973 366