Toulky jižní Anglií

Délka zájezdu 6 dnů / 3 noclehy
Ubytování hotel
Číslo zájezdu 2041

1. DEN: ODJEZD Z ČR Odjíždět budeme od budovy školy ve večerních hodinách.
2. DEN: CESTA DO BELGIE, BRUSEL, BRUGGY Ráno přijedeme do Belgie. Dopoledne se zastavíme v Bruselu u Atomia, kde si prohlédneme 102 m vysoký model jádra atomu železa postavený u příležitosti světové výstavy Expo 58. Odpoledne navštívíme půvabné historické město Bruggy, které si díky četným vodním kanálům, křivolakým uličkám a malebným zákoutím získalo přezdívku „Benátky severu“. Projdeme se kolem velkého tržiště, zvonice Belfort a také si prohlédneme krásné Hradní náměstí. V případě zájmu podnikneme úžasnou vyhlídkovou jízdu na lodičkách po kanálech. V podvečer přejedeme do Francie, kde se na jednu noc ubytujeme v hotelu v blízkosti francouzského přístavu Calais.
3. DEN: BATTLE ABBEY, BEACHY HEAD, CHICHESTER Brzy ráno se přeplavíme trajektem do Velké Británie do přístavu Dover. Po připlutí do Anglie vyrazíme jihozápadním směrem podél pobřeží. Poblíž města Hastings, kde v r. 1066 zvítězil normanský vévoda Vilém Dobyvatel nad anglickým vojskem, navštívíme opatství postavené na místě bitvy - Battle Abbey. Projdeme se mezi ruinami kláštera a v návštěvním centru se dozvíme zajímavé informace o slavné bitvě. Po prohlídce přejedeme k útesům Beachy Head. Projdeme se po hraně křídových útesů, které spadají do moře z výšky až 170 metrů, a budou se nám otevírat krásné výhledy na moře i na další křídové útvary na pobřeží. Dojdeme do Birling Gap, kde je přístup k moři i malé, ale zajímavé muzeum. Odpoledne zastavíme ve městě Chichester. Projdeme se kolem zdejší katedrály se slavnou zvonicí a sochou sv. Richarda, v případě zájmu románsko-gotickou katedrálu navštívíme. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a odpočineme si.
4. DEN: SALISBURY, STONEHENGE, PORTSMOUTH Po snídani se zastavíme v historickém městě Salisbury, kde navštívíme nádhernou gotickou katedrálu s nejvyšší kostelní věží v Británii a s vystaveným originálem Velké listiny svobod z r. 1215. Poté přejedeme k asi nejslavnějšímu pravěkému megalitickému monumentu v Evropě - Stonehenge. Podíváme se do návštěvnického centra s expozicí k prehistorickému osídlení zdejší krajiny a samozřejmě si prohlédneme i samotný kamenný kruh, starý více než 5 000 let. Odpoledne přejedeme do přístavního města Portsmouth, kde navštívíme areál historických doků. Prohlédneme si několik námořních muzeí a od stěžňů po kýl prozkoumáme válečnou loď HMS Victory, na které zvítězil admirál Nelson v bitvě u mysu Trafalgar. Výtahem se pak necháme vyvézt na vyhlídkovou věž Spinnaker Tower, odkud jsou báječné výhledy na přístav i na ostrov Wight. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.
5. DEN: BRIGHTON Poslední den v Anglii strávíme v přímořském letovisku Brighton. Den zahájíme u i360, velké vyhlídkové věže ve tvaru létajícího talíře. Absolvujeme vyhlídkový let a pokocháme se výhledy z výšky až 138 metrů. Poté se projdeme po pěkné oblázkové pláži, navštívíme zábavní molo, které zasahuje do moře více než 500 metrů, v případě zájmu si prohlédneme mořské akvárium Sea Life nebo královský palác v orientálním stylu Royal Pavilion. Projdeme se městem a budeme si moci nakoupit suvenýry. Večer se s Brightonem rozloučíme a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt a odplujeme do Francie.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

• 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 1x ubytování v hotelu typu F1 ve třílůžkových pokojích
  • 2x ubytování v anglických rodinách, 2x snídaně, 2x večeře, 2x oběd formou balíčku
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

• vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 20,- EUR a 95,- GBP / studenti a 20,- EUR a 80,- GBP / děti do 15 let vč.)

• cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Iveta Tesařová 773 973 366