Oblíbené zájezdy

Po stopách Winstona Churchilla

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456
Nejzajímavější místa:BladonBlenheim PalaceChartwellChurchill War RoomsIWM DuxfordOxford
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 6 dnů / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostitelské rodiny, hotel
Strava plná penze
Číslo zájezdu 2085
Cena zájezdu 8 200 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: CESTA DO BELGIE Náš zájezd zahájíme odjezdem od školy ve večerních hodinách. Autobusem přejedeme přes Německo do Belgie a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: BRUSEL, DUNKERQUE Ráno přijedeme do Belgie. Dopoledne se zastavíme v Bruselu u Atomia, kde budeme mít možnost si prohlédnout tento 102 m vysoký model jádra atomu železa postavený u příležitosti světové výstavy Expo 58. Odpoledne navštívíme památník Memorial du Souvenir v Dunkerque, který připomíná operaci Dynamo (evakuaci více než 330 000 britských a francouzských vojáků z německého obklíčení v oblasti u Dunkerque v r. 1940). V podvečer přejedeme do Francie, kde se na jednu noc ubytujeme v hotelu v blízkosti francouzského přístavu Calais.
3. DEN: CHARTWELL, DUXFORD, MADINGLEY Po snídani se přeplavíme trajektem do Velké Británie do přístavu Dover a vyrazíme na návštěvu krásného domu Chartwell, ve kterém Winston Churchill žil od r. 1924 až do své smrti. Prohlédneme si dům, krásné zahrady a memorabilie. Odpoledne navštívíme známé letecké muzeum IWM Duxford, které patří k jedněm z největších a nejslavnějších vojenských muzeí na světě. Podíváme se na slavná letadla historie, např. Spitfire, Concorde aj. Cestou na ubytování se krátce zastavíme na jediném americkém vojenském hřbitově na britské půdě v Madingley - Cambridge American Cemetery and Memorial. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a odpočineme si.
4. DEN: OXFORD, BLENHEIM PALACE, BLADON Po snídani se vydáme na výlet do centra slavného univerzitního města Oxford. Projdeme se ulicí High Street, kolem kostela St. Mary the Virgin, slavné knihovny Bodleian Library, pozoruhodné knihovny Radcliffe Camera, divadla Sheldonian Theatre, kolem mnoha kolejí a jiných zajímavostí. Dojdeme až ke koleji Christ Church College, kterou si prohlédneme a podíváme se do míst, kde se také filmovaly scény pro filmy o Harry Potterovi. Odpoledne přejedeme do rodiště Winstona Churchilla a sídla vévodů z Marlborough, do Blenheim Palace. Navštívíme tento rozsáhlý barokní komplex a anglické zahrady projektované „Capability“ Brownem. V podvečer se krátce zastavíme ve vesničce Bladon, kde je Winston Churchill pochovaný. Večer se vrátíme na ubytování do stejných hostitelských rodin, kde se navečeříme a procvičíme v anglické konverzaci.
5. DEN: LONDÝN - WESTMINSTER Poslední den v Anglii vyrazíme do hlavního města Spojeného království Londýna. Čeká nás procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Westminster Abbey, vládní třídu Whitehall a Downing Street. Poté navštívíme muzeum Churchill War Rooms, které je věnováno životu a práci Winstona Churchilla. Po prohlídce budeme pokračovat v procházce kolem Westminster Abbey a Houses of Parliament. Případní zájemci se budou moci podívat na Londýn z výšky během jízdy na obřím vyhlídkovém kole London Eye. V podvečer si prohlédneme HMS Belfast, plovoucí muzeum kotvící na řece Temži. Nakonec se s Londýnem rozloučíme a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt do Francie.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Belgií a Německa s potřebnými zastávkami na protažení a toalety. Ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 1x ubytování v hotelu v blízkosti Calais v třílůžkových pokojích, 1x snídaně
  • 2x ubytování v anglických rodinách, 2x snídaně, 2x večeře, 2x oběd formou balíčku
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 130,- GBP a 20,- EUR / studenti a 95,- GBP a 20,- EUR / děti do 15 let vč.)

Poznámky

  • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 8 200 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 731 474 044
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY