Oblíbené zájezdy

Cornwall - zapomenutá země

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234567
Nejzajímavější místa:Corfe CastleExeterLand´s EndLondýnPlymouthTintagel Castle
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 7 dnů / 4 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostitelské rodiny, hotel
Strava plná penze
Číslo zájezdu 2052
Cena zájezdu 9 600 Kč Rezervovat
Termíny AKCE 30
09.04.2022 - 15.04.2022 Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Odjíždět budeme od budovy školy ve večerních hodinách.
2. DEN: CESTA DO BELGIE, BRUSEL, BRUGGY Ráno přijedeme do Belgie. Dopoledne se zastavíme v Bruselu u Atomia, kde si prohlédneme 102 m vysoký model jádra atomu železa postavený u příležitosti světové výstavy Expo 58. Odpoledne navštívíme půvabné historické město Bruggy, které si díky četným vodním kanálům, křivolakým uličkám a malebným zákoutím získalo přezdívku „Benátky severu“. Projdeme se kolem velkého tržiště, zvonice Belfort a také si prohlédneme krásné Hradní náměstí. V případě zájmu podnikneme úžasnou vyhlídkovou jízdu na lodičkách po kanálech. V podvečer přejedeme do Francie, kde se na jednu noc ubytujeme v hotelu v blízkosti francouzského přístavu Calais.
3. DEN: CORFE CASTLE, EXETER Brzy ráno se přeplavíme trajektem do Velké Británie do přístavu Dover. Po připlutí do Anglie vyrazíme jihozápadním směrem podél pobřeží ke hradu Corfe Castle, jehož romantické ruiny navštívíme. Poté přejedeme do bývalého římského přístaviště, dnes živého univerzitního města Exeter. Projdeme se centrem města a prohlédneme si zdejší gotickou katedrálu, která se holedbá nejdelší spojitou gotickou klenbou na světě. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a odpočineme si.
4. DEN: TINTAGEL CASTLE, PLYMOUTH, DARTMOOR NATIONAL PARK Po snídani navštívíme dramatické útesy severního pobřeží Cornwallu a zříceninu hradu Tintagel Castle, místa spjatého s Artušovskými legendami. Prohlédneme si také rušný přístav Plymouth, odkud odplula slavná loď Mayflower do Ameriky. Podnikneme plavbu lodí po přístavu s vyhlídkou na doky a vojenský přístav. Poté se vydáme do národního parku Dartmoor a prozkoumáme vřesoviště, kde podle legendy žil pes Baskervilský. Zastavíme se u několika megalitických monumentů, například u solárního kalendáře Merrivale. Projedeme městečkem se slavnou věznicí Princetown a podíváme se na nejstarší kamenný most v oblasti, Postbridge. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
5. DEN: MINACK THEATRE, LAND´S END, ST. MICHAEL´S MOUNT Po snídani se vydáme na výlet do nejjihozápadnějšího cípu Británie - do oblasti Land´s End. Cestou se zastavíme na krásném místě na divokém pobřeží, kde bylo podle antických vzorů postaveno divadlo pod širým nebem - Minack Theatre. Dojedeme až k Land´s End, kde se projdeme po útesech nejzazšího bodu na jihozápadě Velké Británie. Při zpáteční cestě prozkoumáme prehistorické monumenty Men an Tol a dolmen Llanyon Quoit a zastavíme v Marazionu u St Michael´s Mount, kláštera na ostrově, přístupného suchou nohou pouze za odlivu. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
6. DEN: LONDÝN Poslední den v Anglii vyrazíme na celý den do hlavního města Anglie, do Londýna. Čeká nás procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Westminster Abbey, vládní třídu Whitehall, náměstí Trafalgar Square, Piccadilly Circus a Leicester Square, čínskou čtvrť Soho aj. Společně navštívíme některou z atrakcí, na které se dopředu domluvíme - např. místo korunovace anglických králů a královen Westminster Abbey, fotbalový stadion Chelsea FC nebo Arsenal FC, Wimbledon Lawn Tennis Museum, muzeum voskových figurín Madame Tussauds, obří vyhlídkové kolo London Eye nebo si můžeme zahrát zábavnou hru v oblasti Westminsteru. Odpoledne si nakoupíme suvenýry, v podvečer se s Londýnem rozloučíme, přejedeme lodí po Temži k našemu autobusu a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt a odplujeme do Francie.
7. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

 • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
 • 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
 • 1x ubytování v hotelu typu F1 ve třílůžkových pokojích
 • 3x ubytování v anglických rodinách, 3x snídaně, 3x večeře, 3x oběd formou balíčku
 • služba průvodce po celou dobu zájezdu
 • pestrý informační materiál pro každého účastníka
 • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

 • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 20,- EUR a 105,- GBP / studenti a 20,- EUR a 80,- GBP / děti do 15 let vč.)

Poznámky

 • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
 • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
 • program návštěvy Londýna lze na přání upravit, výběr atrakcí bude domluven při plánování zájezdu
Cena zájezdu 9 600 Kč Rezervovat
Termíny AKCE 30
09.04.2022 - 15.04.2022 Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 731 474 044
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY