Londýn, Portsmouth

Délka zájezdu 5 dnů / 2 noclehy
Ubytování hotel
Číslo zájezdu 2014

1. DEN: CESTA DO VELKÉ BRITÁNIE Odjíždět budeme od školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: LONDÝN - GREENWICH, CITY Během noci projedeme Belgií a brzy ráno dorazíme do Francie, abychom se přepravili přes kanál La Manche. Po příjezdu do Velké Británie se vydáme severozápadním směrem do Londýna, kde se nejprve projdeme parkem ve čtvrti Greenwich. V parku se nalézá známá královská observatoř a prochází tudy nultý poledník, který společně překročíme. Poté se svezeme lodí po řece Temži kolem Isle of Dogs až k mostu Tower Bridge, do jehož útrob vystoupáme a projdeme se po skleněné lávce s výhledem na moderní stavby Londýna. Navštívíme a prohlédneme si i londýnský hrad Tower of London, který za svou téměř tisíciletou historii sloužil jako královský hrad, pevnost, vězení, místo poprav a nyní je domovem korunovačních klenotů. Poté se vydáme na procházku po finančním centru Londýna - oblasti The City of London. Podíváme se na památník velkého požáru Londýna a najdeme místo, kde ničivý požár vypukl. Uvidíme centrální anglickou banku Bank of England i královskou burzu Royal Exchange a po rušných ulicích City dojdeme na malebné Paternoster Square, kde si při odpočinku vychutnáme výhledy na monumentální St Paul´s Cathedral. Později přejdeme Millennium Bridge a podíváme se ke galerii Tate Modern, odkud jsou pěkné výhledy zpět na čtvrť City. Metrem přejedeme zpět k autobusu a odjedeme na ubytování.
3. DEN: PORTSMOUTH, WINCHESTER Po snídani vyrazíme na výlet do přístavního města Portsmouth, kde navštívíme areál historických doků. Prohlédneme si několik námořních muzeí a od stěžňů po kýl prozkoumáme válečnou loď HMS Victory, na které zvítězil admirál Nelson v bitvě u mysu Trafalgar. Výtahem se necháme vyvézt na vyhlídkovou věž Spinnaker Tower, odkud jsou báječné výhledy na přístav i na ostrov Wight. Odpoledne přejedeme do bývalého hlavního města Anglie, do Winchesteru. Zde si prohlédneme významnou románsko-gotickou katedrálu, která je nejdelší katedrálou v Británii a kde jsou pochováni někteří anglosaští králové. Poté se projdeme pěkným centrem s pěší třídou a budeme mít čas na nákup suvenýrů. Večer se vrátíme na ubytování a odpočineme si.
4. DEN: LONDÝN - WESTMINSTER Po snídani nás čeká celodenní prohlídka Londýna. Metrem se přesuneme do centra a během procházky uvidíme sídlo krále Buckingham Palace, místo královských korunovací Westminster Abbey, vládní třídu Whitehall, náměstí Trafalgar Square s Národní galerií, projdeme se čtvrtí Soho, kde zavítáme na Piccadilly Circus se světelnými reklamami, do čínské čtvrti a na Leicester Square. Odpoledne si nakoupíme suvenýry a společně absolvujeme jízdu na obřím vyhlídkovém kole London Eye. V podvečer se s Londýnem rozloučíme, metrem přejedeme k autobusu a odjedeme jihovýchodním směrem ke kanálu La Manche, přes který se vrátíme zpět do Francie.
5. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

• 2x cesta přes kanál La Manche (dle dostupnosti Eurotunel nebo trajekt)
  • 2x ubytování v hotelu nebo hostelu ve vícelůžkových pokojích, 2x snídaně
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

• vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 120,- GBP / studenti a 100,- GBP / děti do 15 let)
  • ETA (Electronic Travel Authorization - elektronická cestovní registrace) - ETA bude potřebná pro vstup do Velké Británie od r. 2024. Váže se na platný cestovní pas a platí dva roky, cena je 10 GBP. Zařídit si ji musí každý sám, návod bude po zveřejnění podrobností uveden na těchto stránkách.

• cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Kontakt Filip Matyáš 604 966 884