Oblíbené zájezdy

Londýn pro střední školy

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12345
Nejzajímavější místa:GreenwichLondon EyeLondýnSt Paul´s CathedralThames BarrierTower of LondonWestminster Palace
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 5 dnů / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostitelské rodiny
Strava plná penze
Číslo zájezdu 2002
Cena zájezdu 6 800 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: CESTA DO VELKÉ BRITÁNIE Odjíždět budeme od školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: LONDÝN - GREENWICH, CITY Během noci projedeme Belgií a brzy ráno dorazíme do přístavu ve Francii, abychom se trajektem přeplavili do Velké Británie. Po vylodění v Doveru se vydáme do Londýna, kde se nejprve projdeme parkem ve čtvrti Greenwich. V parku společně překročíme nultý poledník, procházející mj. i známou královskou observatoří. Poté se svezeme lodí po řece Temži, poplujeme kolem Isle of Dogs a vystoupíme hned za mostem Tower Bridge. Zde navštívíme londýnský hrad Tower of London, který za svou téměř tisíciletou historii sloužil jako královský hrad, pevnost, vězení, místo poprav a nyní je domovem korunovačních klenotů. Poté se vydáme na procházku po finančním centru Londýna - oblasti The City. Podíváme se na památník velkého požáru Londýna a najdeme místo, kde ničivý požár vypukl. Uvidíme centrální anglickou banku Bank of England i královskou burzu Royal Exchange a po rušných ulicích City dojdeme k monumentální St Paul´s Cathedral. Během prohlídky vystoupáme na kopuli katedrály, odkud se naskýtá překrásný pohled na Londýn, a prohlédneme si i kryptu, ve které jsou pohřbeni mj. admirál Nelson nebo stavitel katedrály Christopher Wren. V podvečer přejdeme Millennium Bridge a podíváme se ke galerii Tate Modern, odkud jsou pěkné výhledy zpět na čtvrť City. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, kde se navečeříme a odpočineme si.
3. DEN: THAMES BARRIERS, BLOOMSBURY, TRAFALGAR SQUARE Po snídani vyrazíme do oblasti východního Londýna, kde se nacházejí Thames Barrier (bariéry na Temži). Seznámíme se s touto technickou pozoruhodností, která chrání centrum Londýna před záplavami. Odtud přejedeme do čtvrti Bloomsbury a navštívíme jedno z nejvýznamnějších světových muzeí - The British Museum. Zde si prohlédneme cenné archeologické sbírky a umělecké předměty z Egypta, Řecka, Říma, Blízkého i Dálného východu a mnoho dalších zajímavých exponátů. Pěšky přejdeme po Shaftesbury Avenue na náměstí Piccadilly Circus, na náměstí Leicester Square a nakonec i na Trafalgar Square. Podíváme se do National Gallery, kde jsou vystavena slavná umělecká díla např. od Rubense, Rembrandta, Van Gogha, Turnera a dalších. V podvečer se podíváme za pouličními umělci na Covent Garden a poté se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
4. DEN: LONDÝN - WESTMINSTER Po snídani necháme přivézt k řece Temži do čtvrti Southwark. Navštívíme divadlo Globe, postavené jako kopie divadla, ve kterém působil William Shakespeare. Procházkou podél řeky dojdeme do oblasti Westminsteru. Navštívíme Westminster Abbey, kde jsou korunováni angličtí králové a královny a kde je řada památníků slavných osobností. Dále nás čeká procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme vládní třídu Whitehall a přes park sv. Jakuba dojdeme k Buckingham Palace. Po třídě The Mall se vrátíme na Trafalgar Square a necháme si volno na nákup suvenýrů. V podvečer se s Londýnem rozloučíme jízdou na obřím vyhlídkovém kole London Eye. Následně přejedeme lodí po Temži k našemu autobusu a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt a odplujeme do Francie.
5. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 2x ubytování v anglických rodinách, 2x snídaně, 2x večeře, 2x oběd formou balíčku
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 90,- GBP / studenti a 75,- GBP / děti do 15 let vč.)

Poznámky

  • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
Cena zájezdu 6 800 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 731 474 044
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY