Oblíbené zájezdy

Památky a moře jižní Francie

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456
Nejzajímavější místa:AgdeBeauneBéziersCarcassonneClermont-FerrandLe Viaduc de MillauMarseilleMontpellierSète
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 6 dnů / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 4051
Cena zájezdu dle regionu 7 300 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy ve večerních hodinách. Autobusem pojedeme do Francie a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: BEAUNE, CLERMONT-FERRAND Ráno přijedeme do jednoho z vinařských center Burgundska - města Beaune. V městě se nachází unikátní památka ze středověku - Hotel-Dieu, špitál s původním inventářem. Projdeme se městem - palác burgundských vévodů Hotel des Ducs de Bourgogne, románský kostel Collégiale Notre-Dame a další zajímavosti. Odpoledne si prohlédneme hlavní město oblasti Auvergne - Clermont-Ferrand. Příjemné město s typickými černými domy postavenými z vyvřelého tufu nabízí kromě sakrálních staveb (Basilique Notre-Dame du Port a Cathédrale de Notre Dame de l´Assomption) i půvabné uličky s pěknými obchůdky, zajímavou tržnici a fontánu. Večer odjedeme na ubytování.
3. DEN: MILLAU, MONTPELLIER, SÈTE Po snídani odjedeme k městečku Millau a zastavíme u jedinečného technického objektu - nejvyššího dálničního mostu na světě Le Viaduc de Millau, jehož pilíře dosahují výšky 340 metrů. Navštívíme informační centrum, kde se můžete seznámit podrobněji s tímto technickým zázrakem, který byl otevřen koncem roku 2004 prezidentem J. Chiracem. Autobusem pojedeme dále na jih ke Středozemnímu moři. Přijedeme do starobylého univerzitního města Montpellier, které i dnes patří k nejrušnějším městům na jihu. Najdete zde zbytky opevnění, akvadukt, promenádu s výhledem na město a i odvážné moderní architektonické projekty. Poslední zastávkou tohoto dne bude nedaleké rybářské městečko Sète. Projdeme se v rybářském přístavu a podél kanálu Grand Canal, který je lemován pastelovými domy v italizujícím stylu a mnoha restauracemi. Večer odjedeme na ubytování.
4. DEN: CARCASSONNE, BÉZIERS, AGDE Po snídani odjedeme k pohádkovému městu, pevnosti Carcassonne, jehož středověké věže a hradby ční nad řekou Aude. Původně římská osada hrála klíčovou roli ve středověkých válečných konfliktech. Projdeme se půvabným starým městem. Impozantní katedrála Cathedrále St-Nazaire vypínající se nad městečkem Béziers bude dalším cílem. Po procházce městem se zastavíme u kanálu Canal du Midi, který spojuje město Toulouse se Středozemním mořem. Přímo u mořského pobřeží leží starobylé městečko Agde s katedrálou Cathedrále St-Étienne z černého čediče a přilehlé přímořské letovisko. Zde budeme mít volný čas na procházku u moře. Večer odjedeme na ubytování.
5. DEN: MARSEILLE, CHATEAU D´IF Po snídani odjedeme východním směrem do nejvýznamnějšího přístavu Francie - města Marseille. Toto exotické a kosmopolitní město nabízí půvabné úzké stupňovité uličky u starého přístavu, neobyzantskou baziliku Notre-Dame-de-la-Garde vévodící městu, rušný bulvár La Canebiere i některé novátorské architektonické počiny. Po prohlídce města nás čeká výlet lodí na 2 km vzdálený ostrov If, kde byl v pevnosti Chateau d´If vězněn hrabě Monte Christo. Po návratu z ostrova budeme mít volný čas. Ve večerních hodinách odjedeme zpět do České republiky.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 3x ubytování se snídaní v hotelu typu F1 po třech osobách na pokoji. Na pokoji je jedno široké dvoulůžko se společnou přikrývkou, nad dvoulůžkem je napříč jedna úzká postel s přikrývkou. Na pokoji je televize a umyvadlo, WC a sprchy jsou na chodbách, po každém použití WC následuje čistící proces.
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a jízda lodí: cca 20 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
  • možnost zajištění ubytování v hotelu typu Premiere Classe za příplatek cca 150 Kč za osobu a noc
Cena zájezdu dle regionu 7 300 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Jiří Toman 777 584 490 jirka@protravel.cz
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY