Oblíbené zájezdy

Památky a moře jižní Francie

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456
Nejzajímavější místa:AgdeBeauneBéziersCarcassonneClermont-FerrandLe Viaduc de MillauMarseilleMontpellierSète
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 6 dnů / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 4051
Cena zájezdu 7 900 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy ve večerních hodinách. Autobusem pojedeme do Francie a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: BEAUNE, CLERMONT-FERRAND Ráno přijedeme do jednoho z vinařských center Burgundska - města Beaune. V městě se nachází unikátní památka ze středověku - Hotel-Dieu, špitál s původním inventářem. Projdeme se městem - palác burgundských vévodů Hotel des Ducs de Bourgogne, románský kostel Collégiale Notre-Dame a další zajímavosti. Odpoledne si prohlédneme hlavní město oblasti Auvergne - Clermont-Ferrand. Příjemné město s typickými černými domy postavenými z vyvřelého tufu nabízí kromě sakrálních staveb (Basilique Notre-Dame du Port a Cathédrale de Notre Dame de l´Assomption) i půvabné uličky s pěknými obchůdky, zajímavou tržnici a fontánu. Večer odjedeme na ubytování.
3. DEN: MILLAU, MONTPELLIER, SÈTE Po snídani odjedeme k městečku Millau a zastavíme u jedinečného technického objektu - nejvyššího dálničního mostu na světě Le Viaduc de Millau, jehož pilíře dosahují výšky 340 metrů. Navštívíme informační centrum, kde se můžete seznámit podrobněji s tímto technickým zázrakem, který byl otevřen koncem roku 2004 prezidentem J. Chiracem. Autobusem pojedeme dále na jih ke Středozemnímu moři. Přijedeme do starobylého univerzitního města Montpellier, které i dnes patří k nejrušnějším městům na jihu. Najdete zde zbytky opevnění, akvadukt, promenádu s výhledem na město a i odvážné moderní architektonické projekty. Poslední zastávkou tohoto dne bude nedaleké rybářské městečko Sète. Projdeme se v rybářském přístavu a podél kanálu Grand Canal, který je lemován pastelovými domy v italizujícím stylu a mnoha restauracemi. Večer odjedeme na ubytování.
4. DEN: CARCASSONNE, BÉZIERS, AGDE Po snídani odjedeme k pohádkovému městu, pevnosti Carcassonne, jehož středověké věže a hradby ční nad řekou Aude. Původně římská osada hrála klíčovou roli ve středověkých válečných konfliktech. Projdeme se půvabným starým městem. Impozantní katedrála Cathedrále St-Nazaire vypínající se nad městečkem Béziers bude dalším cílem. Po procházce městem se zastavíme u kanálu Canal du Midi, který spojuje město Toulouse se Středozemním mořem. Přímo u mořského pobřeží leží starobylé městečko Agde s katedrálou Cathedrále St-Étienne z černého čediče a přilehlé přímořské letovisko. Zde budeme mít volný čas na procházku u moře. Večer odjedeme na ubytování.
5. DEN: MARSEILLE, CHATEAU D´IF Po snídani odjedeme východním směrem do nejvýznamnějšího přístavu Francie - města Marseille. Toto exotické a kosmopolitní město nabízí půvabné úzké stupňovité uličky u starého přístavu, neobyzantskou baziliku Notre-Dame-de-la-Garde vévodící městu, rušný bulvár La Canebiere i některé novátorské architektonické počiny. Po prohlídce města nás čeká výlet lodí na 2 km vzdálený ostrov If, kde byl v pevnosti Chateau d´If vězněn hrabě Monte Christo. Po návratu z ostrova budeme mít volný čas. Ve večerních hodinách odjedeme zpět do České republiky.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 3x ubytování se snídaní v hotelu typu Premiere Classe po třech osobách na pokoji s vlastním soc. zařízením
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a jízda lodí: cca 20 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 7 900 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY