Oblíbené zájezdy

Tajemná Bretagne

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234567
Nejzajímavější místa:CarnacConcarneauChartresJosselinLocronanPařížPointe de Pen-HirRennesSaint-ThégonnecSt-MaloVitré
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 7 dnů / 4 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 4072
Cena zájezdu 9 400 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy ve večerních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Francii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: CHARTRES, VITRÉ První zastávkou bude Chartres s nejvelkolepější raně gotickou katedrálou v Evropě opředenou mnoha tajemstvími, která se proslavila modří svých vitráží. Krátce zastavíme v městečku Vitré, které si nejlépe zachovalo ráz bretaňských měst 15. století. Projdeme se k hradu půvabnými uličkami s hrázděnými domy. Večer odjedeme na ubytování.
3. DEN: RENNES, ST-MALO, CAP FRÉHEL Po snídani si prohlédneme město Rennes, správní centrum Bretagne. Projdeme se centrem města a uvidíme Palais de Justice, Hotel de Ville, Cathédrale St-Pierre a další zajímavosti. Přejedeme do města St-Malo, kdysi největšího francouzského přístavu, který byl proslulý mimo jiné i korzáry. Projdeme se starým městem a po hradbách, které ho obepínají a nabízejí výhledy na město i blízké ostrůvky. Zastavíme se na pěkném místě na Smaragdovém pobřeží u mysu Cap Fréhel. Večer odjedeme na ubytování.
4. DEN: SAINT-THÉGONNEC, POINTE DE PEN-HIR, LOCRONAN Po snídani přejedeme do městečka Saint-Thégonnec proslulého typickým bretaňským seskupením staveb a soch zvaným „farní ohrady“ (enclos paroissial). Projedeme Armorickým masivem kolem nejvyššího bodu Bretagne, 384 m vysokého Roc´h Trévezel. Přejedeme na malebné bretaňské pobřeží s krásným mysem Pointe de Pen-Hir a budeme mít volný čas na relaxaci u moře. Zastavíme v půvabném městečku Locronan s renesančními domy a kostelem, který byl zasvěcen irskému misionáři sv. Rohanovi. Večer odjedeme na ubytování.
5. DEN: CONCARNEAU, CARNAC, JOSSELIN Po snídani odjedeme do významného rybářského přístavu Concarneau s opevněným městem Ville Close ze 14. století, které bylo vybudováno na ostrově a je zcela obehnáno masivními žulovými hradbami. Navštívíme světoznámou oblast u města Carnac - megalitická pole s největším seskupením menhirů a dolmenů na světě. Poslední zastávkou dne bude půvabné městečko Josselin, jehož dominantou je středověký hrad na břehu řeky Oust. Večer odjedeme na ubytování.
6. DEN: PAŘÍŽ Po snídani nás čeká několikahodinový přejezd do hlavního města Francie Paříže. Během pobytu v Paříži absolvujeme program dle dohody, např.: Montmartre s náměstím malířů (Place du Tertre) a bazilikou Sacré-Coeur, Place de la Concorde, Jardin des Tuileries a okolí, Centre G. Pompidou a okolí, Île de la Cité s katedrálou Notre-Dame. Večer budeme mít možnost vyhlídkové jízdy lodí řece Seině či procházky v oblasti Trocadero a Tour Eiffel. V pozdních večerních hodinách odjedeme zpět do České republiky.
7. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v dopoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 4x ubytování se snídaní v hotelu typu Premiere Classe po třech osobách na pokoji s vlastním soc. zařízením
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů: 10-15 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 9 400 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY