Baskicko

Délka zájezdu 6 dnů / 3 noclehy
Ubytování hotel
Strava snídaně

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy v ranních hodinách. Autobusem pojedeme přes SRN, Francii a Španělsko a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: SAN SEBASTIÁN Dopoledne dorazíme do Španělska a zahájíme jeho poznávání. Celý den strávíme ve městě San Sebastián. Společně si prohlédneme historické centrum letoviska. Projdeme se kolem novogotické katedrály, která je nejvýznamnější sakrální stavbou ve městě. Poté se přesuneme k pěknému náměstí Plaza de la Constitución, které se dříve využívalo jako býčí aréna. Kolem barokního kostela Panny Marie vystoupáme na vyhlídku na kopci Monte Urgull, odkud jsou krásné výhledy na záliv Bahía de la Concha. Zbytek dne strávíme odpočinkem na pláži a koupáním v moři. V podvečer se v případě zájmu projdeme v zahradách paláce Miramar, který byl postaven jako letní sídlo pro královskou rodiny na konci 19. století. Večer se ubytujeme.
3. DEN: VITORIA, GAZTELUGATXE, GUERNICA Po snídani si prohlédneme město Vitoria, ve kterém sídlí jediná veřejná vysoká škola v Baskicku. Společně se projdeme po městě a budeme obdivovat náměstí Plaza de La Virgen Blanca se zasklenými balkony „miradores“, přilehlé náměstí Plaza de España, podloubí Los Arquillos, gotickou katedrálu Santa Maria nebo renesanční paláce. Po prohlídce přejedeme k malému ostrůvku Gaztelugatxe, kde se projdeme až k poustevně Ermita de San Juan de Gaztelugatxe. Odpoledne navštívíme městečko Guernica, které bylo pro Basky posvátné místo. Město se do historie zapsalo smutným prvenstvím - v dubnu 1937 bylo terčem prvního kobercového náletu na světě. Večer se vrátíme na ubytování.
4. DEN: IDIAZABAL, PAMPLONA Po snídani vyrazíme na výlet do městečka Idiazabal, kde si prohlédneme interaktivní centrum zaměřené na ukázku výroby stejnojmenného sýra. Nezapomeneme věhlasný sýr i ochutnat. Po prohlídce přejedeme do Pamplony, hlavního města Navarry, které je známé především díky každoroční fiestě zvané Sanfermines. Společně se projdeme po trase, kterou běží býci, podíváme se ke katedrále i městským hradbám a prohlédneme si i náměstí Plaza Mayor. Večer se vrátíme na ubytování.
5. DEN: BILBAO Po snídani nás čeká návštěva baskické metropole Bilbao. Nejprve se projdeme historickou čtvrtí zvanou Staré město, která byla vybudována ve 14. století. Prohlédneme si náměstí Plaza Nueva s malebnými podloubími a katedrálu Catedral de Santiago. Podél řeky Nervión dojdeme k proslulému Guggenheimovu muzeu, které je dílem architekta Franka O. Gehryho. Metrem se přesuneme do přístavu, kde si prohlédneme kuriózní ocelovou konstrukci Biskajského mostu (Puente de Bizkaia), který je součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Zájemci se mohou projít po chodníku ve výšce 50 m a pokochat se výhledem na Bilbao. Večer se vydáme na zpáteční cestu.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR Během dne budeme pokračovat v jízdě zpět a stavět budeme jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijdeme ve večerních hodinách.

• doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej studených a teplých nápojů
  • 3 x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • turistická daň