Oblíbené zájezdy

Tajemství severní Anglie

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234567
Nejzajímavější místa:Castle HowardDurhamHadrian´s WallHousesteadsRievaulx AbbeyWhitbyYork
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 7 dnů / 4 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostitelské rodiny
Strava plná penze
Číslo zájezdu 2056
Cena zájezdu 9 900 Kč Rezervovat
Termíny AKCE 30
28.05.2022 - 03.06.2022 Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Odjíždět budeme od budovy školy ve večerních hodinách.
2. DEN: CESTA DO NIZOZEMSKA, AMSTERDAM, TRAJEKT DO VELKÉ BRITÁNIE Autobusem pojedeme přes Německo do Nizozemska. Dopoledne se zastavíme na krátkou procházku v Amsterdamu. Projdeme se centrem města, kolem kostela Oude Kerk a na náměstí Dam. Projedeme se lodičkou po grachtech a odpoledne přejedeme do přístavu Ijmuiden. Nalodíme se na trajekt a přes Severní moře poplujeme do severní Anglie. Noc strávíme ve čtyřlůžkových kajutách.
3. DEN: HADRIAN´S WALL, DURHAM Dopoledne připlujeme do přístavu Newcastle. Po vylodění přejedeme do oblasti významné římské památky Hadrian´s Wall. Zastavíme se u zachovalých zbytků kdysi mohutného valu a navštívíme nejlépe dochovanou římskou pevnost - Housesteads. Odpoledne přejedeme do starobylého města Durham. Projdeme se kolem řeky a prohlédneme si románsko-gotickou katedrálu proslavenou prvním použitím lomeného oblouku na Britských ostrovech, včetně krásné Galilee Chapel a hrobu Bedy Ctihodného, „otce anglické historie“. Večer dojedeme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a odpočineme si.
4. DEN: CASTLE HOWARD, RIEVAULX ABBEY, NORTH YORKSHIRE MOORS Po snídani odjedeme k jednomu z nejkrásnějších zámků v Anglii - Castle Howard, který si prohlédneme a projdeme se jeho upravenými zahradami. Poté navštívíme bývalý cisterciácký klášter v malebném údolí v oblasti North Yorkshire Moors, Rievaulx Abbey. Odpoledne se projdeme zajímavou krajinou v oblasti North Yorkshire Moors. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
5. DEN: WHITBY, SCARBOROUGH, FLAMBOROUGH HEAD Po snídani se vydáme na výlet do Whitby, města známého z románu Drákula od Brama Stokera. Prozkoumáme zdejší ruiny opatství položeného vysoko nad mořem. Poté přejedeme k městu Scarborough, které je známé svou zříceninou hradu a jako místo, kde se více než 500 let konal slavný trh. V případě zájmu budeme mít možnost si hrad prohlédnout nebo navštívíme mořské akvárium Sea Life Centre. Odpoledne se projdeme po krásné přírodní rezervaci bílých útesů Flamborough Head. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.
6. DEN: YORK Po snídani přejedeme do centra krásného historického města York, které kdysi bývalo hlavním městem Severu. Navštívíme Yorkminster, grandiózní gotickou katedrálu, proslavenou především dochovanými středověkými vitrážemi. Po prohlídce se projdeme historickým centrem s úzkými uličkami (včetně slavné Shambles) a hrázděnými domky. Společně podnikneme procházku po hradbách. Odpoledne prozkoumáme ruiny opatství St Mary´s Abbey a hradu Clifford´s Tower. Nezapomeneme si prohlédnout zajímavé muzeum Vikingů Jorvik Viking Centre. Večer se s Yorkem rozloučíme a pojedeme na jih, směrem k Folkestone, kde najedeme do terminálu Eurotunelu a projedeme zpět na kontinent.
7. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

 • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
 • 1x trajekt Ijmuiden - Newcastle
 • 1x ubytování na trajektu ve čtyřlůžkových kajutách s příslušenstvím
 • 3x ubytování v anglických rodinách, 3x snídaně, 3x večeře, 3x oběd formou balíčku
 • 1x cesta Eurotunelem z Británie do Francie (nebo trajekt v případě nedostupnosti Eurotunelu)
 • služba průvodce po celou dobu zájezdu
 • pestrý informační materiál pro každého účastníka
 • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

 • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 15,- EUR a 80,- GBP / studenti a 15,- EUR a 60,- GBP / děti do 15 let vč.)

Poznámky

 • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
 • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 9 900 Kč Rezervovat
Termíny AKCE 30
28.05.2022 - 03.06.2022 Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 731 474 044
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY