To nejlepší ze Slovinska

Nejzajímavější místa:Bohinjské jezeroTriglavský národní parkRibčev LazBledBledský hradVintgarPostojnska jamaPiranHřebčín LipicaLublaň
Délka zájezdu 5 dnů / 2 noclehy
Ubytování hostel, hotel

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy v pozdních večerních hodinách. Autobusem pojedeme do Slovinska a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: BOHINJSKÉ JEZERO, HORA VOGEL, BLED Ráno přijedeme do Slovinska, kde nás přivítá Bohinjské jezero, které je vstupní bránou pro všechny, kdo chtějí navštívit Triglavský národní park. Po příjezdu do obce Ukanc u západního okraje jezera podnikneme pěší procházku k vodopádu Savica, který je 60 m vysoký a patří mezi hlavní atrakce této oblasti. U Bohinjského jezera vyjedeme také lanovkou na horu Vogel, kde se nachází známé slovinské lyžařské centrum. Odtud se nám naskytnou krásné výhledy na nejvyšší horu Slovinska - Triglav (2 864 m n.m.) a okolní horské vrcholy. Než opustíme půvabné Bohinjské jezero, tak se zastavíme na východním konci jezera v obci Ribčev Laz na občerstvení a procházku v okolí jezera a kolem pěkného kostelíka s freskami ze 16. století. Pak přejedeme do městečka Bled, kde se nad jezerem na skále majestátně vypíná stejnojmenný hrad. Prohlédneme si hrad, u kterého nadchne nejen jeho architektura, ale i překrásné výhledy na jezero a horská pásma (Julské Alpy a Karavanky). V podvečerních hodinách odjedeme na nedaleké ubytování.
3. DEN: VINTGAR, POSTOJNSKA JAMA, PIRAN Ráno se po snídani projdeme romantickou soutěskou Vintgar, kterou vyhloubila říčka Radovna. Pak odjedeme na prohlídku druhých největších zpřístupněných jeskyní v Evropě - Postojnska Jama. Během jízdy podzemním vláčkem a na pěším okruhu dlouhém 1,2 km budeme moci obdivovat barvy a krásu krápníků. Odpoledne budeme nasávat atmosféru jednoho z nejhezčích přímořských letovisek Slovinska - Piranu. Toto „nejitalštější“ letovisko si zachovalo historické jádro s příjemnými uličkami s kavárnami, středověkými hradbami i významnými budovami (Benátský dům, radnice, kostel sv. Jiří). Pak už odjedeme na ubytování.
4. DEN: HŘEBČÍN LIPICA, LUBLAŇ Ráno po snídani navštívíme vyhlášený Hřebčín Lipica, který byl založen již v roce 1580 a ve kterém se základem chovu stali španělští plnokrevníci z Andalusie. Během hodinové exkurze uvidíme klisny s hříbaty, dozvíme se zajímavou historii hřebčína, navštívíme historické centrum hřebčína, stáje lipicánů či místní muzeum. Pak už na nás čeká Lublaň - hlavní město Slovinska, jemuž vtiskl tvář slavný architekt Jože Plečnik, který se zde i narodil. Prohlédneme si staré město, kde se ukrývá např. katedrála sv. Mikuláše, Trojmostí či Lublaňský hrad. Užijeme si atmosféru kavárniček a uliček na nábřeží řeky Lublanice a také volný čas na individuální zájmy. V podvečerních hodinách se vydáme na cestu zpět do ČR.
5. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě domů a vrátíme se v časných ranních hodinách.

• doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v hotelu nebo hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • mobilní aplikace plná praktických informací a zábavy