Oblíbené zájezdy

Řím, Neapol, Capri

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456
Nejzajímavější místa:AnacapriCapriForum RomanumKapitolKoloseumNeapolPantheonPompejeŘímSixtinská kapleVatikánVatikánská muzeaVesuv
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 6 dnů / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava polopenze, snídaně
Číslo zájezdu 4510
Cena zájezdu 7 900 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy kolem poledne. Autobusem pojedeme do Itálie a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: ŘÍM - VATIKÁNSKÁ MUZEA, SIXTÍNSKÁ KAPLE V ranních hodinách přijedeme do hlavního města Itálie, do Říma. Metrem přejedeme do centra města a vydáme se prozkoumat proslulý papežský stát Vatikán. Společně si prohlédneme složitý komplex Vatikánských muzeí včetně Sixtinské kaple. Projdeme se také po světoznámém náměstí Piazza San Pietro připomínajícím svým sloupovím otevřenou náruč Ježíše Krista a navštívíme chrám Basilica di San Pietro in Vaticano, kde vystoupáme na kopuli baziliky a podíváme se na Vatikán a Řím z výšky. Odpoledne nás čeká procházka k řece Tibeře a k pevnosti Castel Sant´Angelo (Andělský hrad), která byla původně vybudovaná římským císařem Hadriánem jako rodinné mauzoleum. V podvečer odjedeme na ubytování do hotelu.
3. DEN: VESUV, POMPEJE, NEAPOL Po snídani přejedeme k vrcholu sopky Vesuv a podnikneme nenáročný výstup ke kráteru do výše 1 270 m n. m., odkud se nabízejí překrásné výhledy na záliv. Pak pojedeme objevovat antické město Pompeje zničené r. 79 výbuchem sopky Vesuv. Během prohlídky s místním průvodcem se seznámíme s římským způsobem života tehdejší doby. V podvečer se krátce projdeme v centru Neapole v okolí Královského paláce. Po procházce se vrátíme do hotelu.
4. DEN: CAPRI Po snídani se lodí přeplavíme na ostrov Capri, jeden z nejhezčích italských ostrovů. Společně se projdeme v městečku Capri a Anacapri. Případní zájemci budou mít možnost podniknout plavbu loďkou kolem ostrova. Užijeme si pohodový den, budeme mít i dostatek volna na prohlídku ostrova a relaxaci u moře. V podvečer odjedeme zpět do hotelu.
5. DEN: ŘÍM - KOLOSEUM, FORUM ROMANUM, FONTANA DI TREVI Po snídani odjedeme do Říma a budeme pokračovat v prohlídce jeho nejvýznamnějších památek - nenápadný kostel San Pietro in Vincoli uchovávající sochu Mojžíše od Michelangela či řetězy, kterými byl údajně spoután svatý Petr v jeruzalémském žaláři, největší amfiteátr Římské říše Koloseum, centrum politického dění Forum Romanum, symbol moci starověkého Říma Kapitol, památník Vittorio Emanuele II, kostel Santa Maria sopra Minerva, jeden z nejvýznamnějších římských svatostánků Pantheon, náměstí Piazza Navona, křišťálovou hladinu kašny Fontana di Trevi, Španělské schody na náměstí Piazza di Spagna a další. V podvečer budeme mít volný čas na nákup suvenýrů. Ve večerních hodinách odjedeme z Říma zpět do České republiky.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 3x ubytování se snídaní v 3*hotelu ve vícelůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • místní průvodce v Pompejích
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů, metro, trajekt na Capri, projížďka loďkou: 80-90 EUR pro studenty do 18-ti let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 7 900 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY