Oblíbené zájezdy

Katalánská mozaika

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12345678
Nejzajímavější místa:BarcelonaBesalúCadaquésCamp NouCosta BravaEmpúriesFigueresGironaL´EstartitLas MedasMontserratPortlligatSagrada Família
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 8 dnů / 5 noclehů
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava polopenze
Číslo zájezdu 9005
Cena zájezdu 10 700 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd odjedeme od budovy školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes SRN, Francii a Španělsko a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: VOLNÝ ČAS U MOŘE Po příjezdu na pobřeží Costa Brava se ubytujeme v hotelu a zbytek dne strávíme odpočinkem na pláži a koupáním v moři. Večer se společně navečeříme v hotelové restauraci.
3. DEN: BESALÚ, GIRONA Po snídani odjedeme do starobylého římského městečka Besalú, jehož dominantou je mohutný most s věží z 11. století a které se pyšní i dalšími památkami, např. klášterem Monestir de Sant Pere, který byl vysvěcen kolem roku 1000. Druhou zastávkou dne bude město Girona, jehož středověké staré město je jedno z nejzachovalejších ve Španělsku. Společně navštívíme katedrálu a eventuálně přilehlé Museo Capitular, kde je uložen nejzachovalejší románský gobelín Stvoření. Po prohlídce budeme mít volný čas na procházku po městě a po městských hradbách s nádherným výhledem na celé město nebo na návštěvu nejzachovalejší židovské čtvrti v západní Evropě. Večer se vrátíme zpět do hotelu na večeři a nocleh.
4. DEN: EMPÚRIES, L´ESTARTIT Po snídani odjedeme severním směrem k ruinám řeckořímského města Empúries, které se nachází na břehu moře v nádherné přírodní scenerii. Projdeme se areálem a prohlédneme si staré město Palaiapolis ze 7. století př. Kristem, nové město Neapolis a římské město založené Juliem Caesarem. Odpoledne přejedeme do lázeňského přímořského letoviska L´Estartit, kde budeme moci strávit volný čas na pláži nebo se projet lodí se skleněným dnem okolo ostrůvků Las Medas. V podvečer se vrátíme zpět do hotelu na večeři a nocleh.
5. DEN: MONTSERRAT, FC BARCELONA Po snídani navštívíme proslulý klášter Montserrat, nejuctívanějšího komplexu Katalánska pocházejícího z 9. století. Odpoledne přejedeme do Barcelony k fotbalovému stadionu Camp Nou, který je domovem jednoho z nejznámějších fotbalových družstev světa - FC Barcelona. Prohlédneme si fotbalový stadion a muzeum. V podvečer se vrátíme zpět do hotelu na večeři a nocleh.
6. DEN: FIGUERES, CADAQUÉS, PORTLLIGAT Po snídani přejedeme do města Figueres, kde jeho slavný rodák Salvador Dalí založil v roce 1974 Teatro-Museo Dalí, druhé nejnavštěvovanější muzeum ve Španělsku. Společně si muzeum prohlédneme. Poté přejedeme do rybářského městečka Cadaqués, které pro svůj půvab přitahovalo mnoho umělců (Picasso, Salvator Dalí a d.). Budeme mít čas na relaxaci u moře. Případní zájemci se projdou do nedaleké rybářské vesničky Portlligat, kde se nachází dům Salvadora Dalího. V podvečer se vrátíme zpět do hotelu na večeři a nocleh.
7. DEN: BARCELONA Po snídani odjedeme do hlavního města Katalánska, do Barcelony. Prohlédneme si exteriéry slavného kostela Sagrada Família, v jehož kryptě je pohřben Gaudí, pro kterého byl tento nejneobvyklejší kostel v Evropě životním dílem, jemuž věnoval dlouhých šestnáct let. Projdeme se kolem nejavantgardnějšího díla Antoni Gaudího, domu Casa Milà, který se naprosto odchýlil od uznávaných architektonických zásad své doby, až k nejslavnější barcelonské ulici La Rambla, kde je rušno po celý den. Ulici lemují hotely, paláce, obchody, kavárny a pozornost budí také mimové, muzikanti nebo kartářky. Odpoledne si prohlédneme Gotickou čtvrť, kde se mimo jiné nachází i starobylý královský palác a Barcelonská katedrála - masivní gotická katedrála s románskou kaplí a krásným ambitem. Poté odjedeme zpět do České republiky.
8. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

 • doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej studených a teplých nápojů
 • 5x ubytování s polopenzí v 3* hotelu na pobřeží Costa Brava po 3-4 osobách na pokoji
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu
 • turistická daň
 • pestrý informační materiál pro každého účastníka
 • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

 • vstupné do navštívených objektů a projížďku lodí: 70-80 EUR pro studenty do 18 let
 • nápoje k večeři

Poznámky

 • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
 • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
 • u zájezdů v termínu po 5.6.2022 Vám cenu upřesníme (možné navýšení ceny z důvodu vyšší sezony)
Cena zájezdu 10 700 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 731 474 044
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY