Maďarská města

Nejzajímavější místa:BudapešťGyörPannonhalmaOstřihomVisegrádSzentendre
Délka zájezdu 4 dny / 2 noclehy
Ubytování hostel, hotel

1. DEN: GYÖR, PANNONHALMA Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Dopoledne přijedeme do Györu, jednoho z největších maďarských měst. Toto starobylé město, kterým protékají čtyři řeky vytvářející zátoky a ostrůvky, nabízí množství architektonických, přírodních a kulturních památek. Ve Starém městě se nachází krásné barokní stavby, sakrální památky města přibližují tisíciletou historii maďarského křesťanství. Po prohlídce bude následovat krátké osobní volno. Poté přejedeme k jednomu z nejvýznamnějších klášterů Maďarska - Pannonhalma. Toto benediktinské arciopatství bylo založeno již roku 996 uherským knížetem Gejzou a od roku 1996 je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Bazilika pochází ze 13. století, ještě starší je její krypta. V červenci 2011 do krypty uložili schránku se srdcem Otty von Habsburg, nejstaršího syna posledního rakouského císaře a uherského krále Karla. Pannonhalma pamatuje i jeho dávného předchůdce, prvního maďarského krále Štěpána. Ve volném čase, který zde budeme mít, bude možné absolvovat procházku v okolí kláštera. V podvečer přejedeme na ubytování.
2. DEN: OSTŘIHOM, VISEGRÁD, SZENTENDRE Po snídani odjedeme do historického města a dřívějšího královského sídla - Ostřihomi. Projdeme se po městečku a vystoupíme k monumentální bazilice z 19. století. Pěknou krajinou podél řeky Dunaj dojedeme do městečka Visegrád, jež bylo po dvě století sídlem maďarských králů. Je rozloženo mezi kopci a Dunajem a tyčí se nad ním středověký hradní komplex. Dalším zastavením bude malebné městečko Szentendre, jehož krásu a atmosféru umocňuje přítomnost malířů a sochařů, kteří tu již po desetiletí žijí. Večer se opět vrátíme na ubytování.
3. DEN: BUDAPEŠŤ - BUDÍN, PEŠŤ Po snídani odjedeme do centra Budapešti, kde nás bude čekat prohlídka města. Jako první si prohlédneme západní část města - Budín: impozantní kostel sv. Matyáše, orientální Rybářská bašta s působivým výhledem na město, rázovité uličky a náměstí čtvrti Buda, velkolepé paláce Budínského hradu. Poté se přesuneme do východní části města - Pešť: Náměstí hrdinů - monumentální prostranství s Památníkem tisíciletí a několika významnými stavbami, turisticky oblíbená bazilika sv. Štěpána, impozantní budova parlamentu. Odpoledne budeme mít volný čas, který strávíme v okolí živé obchodní třídy Váci utca. Na závěr absolvujeme večerní výjezd na vrch Gellért s krásným výhledem na panorama města. Poté odjedeme zpět do České republiky.
4. DEN: NÁVRAT DO ČR Ke škole se vrátíme v brzkých ranních hodinách.

• doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu nebo hotelu ve vícelůžkových pokojích

• vstupné do navštívených objektů: cca 10 EUR a 1500 HUF pro studenty do 18 let

Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Tereza Wicherková 606 459 011