Oblíbené zájezdy

Maďarská města

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234
Nejzajímavější místa:BudapešťGyörOstřihomPannonhalmaSzentendreVisegrád
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 4 dny / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostel, hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 8502
Cena zájezdu 4 100 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: GYÖR, PANNONHALMA Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Dopoledne přijedeme do Györu, jednoho z největších maďarských měst. Toto starobylé město, kterým protékají čtyři řeky vytvářející zátoky a ostrůvky, nabízí množství architektonických, přírodních a kulturních památek. Ve Starém městě se nachází krásné barokní stavby, sakrální památky města přibližují tisíciletou historii maďarského křesťanství. Po prohlídce bude následovat krátké osobní volno. Poté přejedeme k jednomu z nejvýznamnějších klášterů Maďarska - Pannonhalma. Toto benediktinské arciopatství bylo založeno již roku 996 uherským knížetem Gejzou a od roku 1996 je zapsáno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Bazilika pochází ze 13. století, ještě starší je její krypta. V červenci 2011 do krypty uložili schránku se srdcem Otty von Habsburg, nejstaršího syna posledního rakouského císaře a uherského krále Karla. Pannonhalma pamatuje i jeho dávného předchůdce, prvního maďarského krále Štěpána. Ve volném čase, který zde budeme mít, bude možné absolvovat procházku v okolí kláštera. V podvečer přejedeme na ubytování.
2. DEN: OSTŘIHOM, VISEGRÁD, SZENTENDRE Po snídani odjedeme do historického města a dřívějšího královského sídla - Ostřihomi. Projdeme se po městečku a vystoupíme k monumentální bazilice z 19. století. Pěknou krajinou podél řeky Dunaj dojedeme do městečka Visegrád, jež bylo po dvě století sídlem maďarských králů. Je rozloženo mezi kopci a Dunajem a tyčí se nad ním středověký hradní komplex. Dalším zastavením bude malebné městečko Szentendre, jehož krásu a atmosféru umocňuje přítomnost malířů a sochařů, kteří tu již po desetiletí žijí. Večer se opět vrátíme na ubytování.
3. DEN: BUDAPEŠŤ - BUDÍN, PEŠŤ Po snídani odjedeme do centra Budapešti, kde nás bude čekat prohlídka města. Jako první si prohlédneme západní část města - Budín: impozantní kostel sv. Matyáše, orientální Rybářská bašta s působivým výhledem na město, rázovité uličky a náměstí čtvrti Buda, velkolepé paláce Budínského hradu. Poté se přesuneme do východní části města - Pešť: Náměstí hrdinů - monumentální prostranství s Památníkem tisíciletí a několika významnými stavbami, turisticky oblíbená bazilika sv. Štěpána, impozantní budova parlamentu. Odpoledne budeme mít volný čas, který strávíme v okolí živé obchodní třídy Váci utca. Na závěr absolvujeme večerní výjezd na vrch Gellért s krásným výhledem na panorama města. Poté odjedeme zpět do České republiky.
4. DEN: NÁVRAT DO ČR Ke škole se vrátíme v brzkých ranních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu nebo hotelu ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů: cca 10 EUR a 1500 HUF pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 4 100 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY