Oblíbené zájezdy

San Marino, moře a rychlá kola

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12345
Nejzajímavější místa:Bazilika San VitaleBolognaCastelvecchioCesenaticoFerraraModenaMuzeum FerrariPalazzo del ComuneRavennaVerona
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 5 dnů / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 4506
Cena zájezdu 5 300 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy v pozdních večerních hodinách. Autobusem pojedeme do Itálie a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: VERONA, FERRARA, MOŘE V ranních hodinách přijedeme do města Verona s půvabným starobylým centrem, kde se dochovalo mnoho památek z doby starověkého Říma (např. římský amfiteátr z r. 30 po Kr.) i ze středověku. Prohlédneme si město včetně slavného Juliina balkonu, pod kterým jí Romeo vyznával lásku. Po prohlídce přejedeme do města Ferrara, jednoho z největších opevněných měst kraje, kde více než tři století (13.-16. století) vládl šlechtický rod d´Este. Společně se projdeme příjemným městem, uvidíme působivý hrad Castello Estense, středověký palác Palazzo del Comune, katedrálu Cattedrale di San Giorgio z 12. století a další zajímavosti. Pak už odjedeme na ubytování na pobřeží Jaderského moře, kde ještě stihneme krátké volno u moře.
3. DEN: SAN MARINO, CESENATICO, RAVENNA Po snídani odjedeme do San Marina, druhého nejmenšího státu v Evropě ležícího na svazích hory Monte Titano. Projdeme se uličkami města a využijeme volný čas na návštěvu četných obchůdků s místními produkty a suvenýry. Pokračovat budeme do přímořského městečka Cesenatico, které bylo založeno roku 1302 a dodnes si zachovalo ráz staré rybářské vesnice. Posledním zastavením bude město Ravenna, jedno z historicky nejvýznamnějších měst Itálie, které se proslavilo především raně křesťanskými mozaikami. Procházka městem nás povede pěknými starými uličkami a náměstíčky kolem významného chrámu San Vitale nebo baptisteria Battistero degli Ariani. Večer se vrátíme zpět na hotel.
4. DEN: FERRARI, BOLOGNA Po snídani budeme mít volný čas na individuální zájmy nebo krátkou relaxaci u moře. V dopoledních hodinách odjedeme k městu Modena, v jehož blízkosti se nachází automobilové muzeum Enza Ferrariho, jehož odvážnou architekturu navrhnul Jan Kaplický. Dle domluvy si muzeum prohlédneme (je možné i předem objednat prohlídku s místním průvodcem). Krátce se pak zastavíme v tradiční sýrárně, kde se seznámíme s výrobou parmazánu, který ochutnáme a budeme mít možnost si sýr i koupit. V odpoledních hodinách si prohlédneme historické město Bologna. V centru města je množství památek svědčících o bohaté kulturní minulosti města: nejstarší univerzita v Evropě, slavné vysoké věže ze 12. století Torri degli Asinelli e Garisenda, kostel San Petronio - jedna z nejmohutnějších zděných středověkých staveb v Itálii, pěkné uličky s podloubími a paláce v okolí dvou hlavních náměstí - Piazza Maggiore a Piazza del Nettuno. V podvečerních hodinách odjedeme zpět do České republiky.
5. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v ranních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v hotelu ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním příslušenstvím
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • turistická daň
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů: 20-30 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 5 300 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY