Oblíbené zájezdy

Velký okruh Polskem

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456
Nejzajímavější místa:GdańskGdyniaGnieznoMazuryPoznaňSopotToruňWarszawaWilczy Szaniec
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 6 dnů / 4 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 8020
Cena zájezdu 6 500 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: POZNAŇ Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Polska a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Kolem poledne přijedeme do Poznaně - hlavního města Velkopolského vojvodství a pátého největšího polského města. Navštívíme interaktivní expozici Brama Poznania zaměřenou na historii města i celého Polska, Ostrow Tumski s katedrálou sv. Petra i Pavla - nejstarší katedrálou v Polsku. Projdeme se po hlavním náměstí Stary Rynek s renesanční radnicí. V podvečer budeme mít volný čas v moderním nákupním centru Stary Browar. Večer přejedeme na ubytování.
2. DEN: HNĚZDNO, TORUŇ Po snídani vyrazíme do Hnězdna - prvního hlavního města Polska. Prohlédneme si katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, uvnitř které se nachází stříbrný relikviář - náhrobek sv. Vojtěcha a tzv. Hnězdenské dveře. Poté se vydáme do města perníku - Toruně. Absolvujeme procházku centrem města a cestou uvidíme pozůstatky městských hradeb, hlavní náměstí Rynek se Staroměstskou radnicí, promenádu kolem řeky Visly a další. V případě časové rezervy navštívíme muzeum perníku, kde budeme mít možnost ochutnat nebo si i nakoupit zdejší typický perník. Večer odjedeme na ubytování.
3. DEN: HEL, GDYNĚ, GDAŇSK Po snídani se budeme pohybovat na severu Polska v oblasti tzv. Trojmiasta u Baltského moře. Nejdříve uvidíme Helskou kosu, oblíbené výletní místo polských i zahraničních turistů. Dojedeme až na samotný cíp Helu do stejnojmenného městečka, které je známé místní záchrannou stanicí pro tuleně. Prohlédneme si jejich krmení a poté budeme mít krátkou pauzu na oběd v okolí přístavu nebo hlavní pěší zóny (ulica Wiejska). Odpoledne navštívíme oceánografické muzeum ve městě Gdynia. V podvečer si prohlédneme Gdaňsk - Bazylika Mariacka (největší cihlový kostel na světě), ulica Mariacka, Zlota Brama, Neptunova fontána, promenáda kolem řeky Motlawy a další. Na závěr budeme mít volný čas v nákupním centru. Večer se vrátíme na ubytování jako předešlou noc.
4. DEN: SOPOTY, MALBORK Po snídani přejedeme do Sopot, kde se projdeme po nejdelším dřevěném mole v Evropě (délka přes 500 m). Zbyde nám i chvilka času na relaxaci u moře. Poté se přesuneme do městečka Malbork, kde si prohlédneme stejnojmenný hrad, který byl postaven v gotickém slohu a nachází se na ploše 250 000 m2. Jedná se o největší hrad v Evropě postavený z cihel. Vyšetříme i volný čas na nákup suvenýrů. Večer odjedeme na ubytování.
5. DEN: VARŠAVA Po snídani odjedeme do hlavního města Polska - Varšavy. Projdeme se starým městem - Královský hrad, prezidentský palác, univerzita, královská cesta na Krakovském předměstí. Navštívíme muzeum Centrum Nauki Kopernik - zajímavou interaktivní expozici zaměřenou na techniku a vědu. Odpoledne budeme mít volný čas, který budeme moci využít k občerstvení nebo nákupu suvenýrů. Na závěr dne absolvujeme večerní výjezd rychlovýtahem do 30. patra Paláce Kultury i Nauki, odkud se naskýtá úchvatný výhled na osvětlené město. Poté odjedeme zpět do České republiky.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR Ke škole se vrátíme v ranních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej studených a teplých nápojů
  • 4x ubytování se snídani v mládežnické ubytovně ve vícelůžkových pokojích
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů: cca 100-150 PLN pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 6 500 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Kontakt Richard Melichar 775 303 008
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY