Oblíbené zájezdy

Velký okruh Polskem

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456
Nejzajímavější místa:GdańskGdyniaGnieznoMazuryPoznaňSopotToruňWarszawaWilczy Szaniec
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 6 dnů / 4 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 8020
Cena zájezdu dle regionu 5 900 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: POZNAŇ Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Polska a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Kolem poledne přijedeme do Poznaně - hlavního města Velkopolského vojvodství a pátého největšího polského města. Navštívíme interaktivní expozici Brama Poznania zaměřenou na historii města i celého Polska, Ostrow Tumski s katedrálou sv. Petra i Pavla - nejstarší katedrálou v Polsku. Projdeme se po hlavním náměstí Stary Rynek s renesanční radnicí. V podvečer budeme mít volný čas v moderním nákupním centru Stary Browar. Večer přejedeme na ubytování.
2. DEN: HNĚZDNO, TORUŇ Po snídani vyrazíme do Hnězdna - prvního hlavního města Polska. Prohlédneme si katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, uvnitř které se nachází stříbrný relikviář - náhrobek sv. Vojtěcha a tzv. Hnězdenské dveře. Poté se vydáme do města perníku - Toruně. Navštívíme muzeum perníku, kde si zkusíme upéct vlastní perník. Absolvujeme procházku centrem města - pozůstatky městských hradeb, hlavní náměstí Rynek se Staroměstskou radnicí, promenáda kolem řeky Visly a další. Večer odjedeme na ubytování.
3. DEN: GDYNĚ, SOPOTY, GDAŇSK Po snídani se budeme pohybovat na severu Polska v oblasti tzv. Trojmiasta u Baltského moře. Nejdříve navštívíme oceánografické muzeum ve městě Gdynia. Poté přejedeme do Sopot, kde se projdeme po nejdelším dřevěném mole v Evropě (délka přes 500 m). Odpoledne si prohlédneme Gdaňsk - Bazylika Mariacka (největší cihlový kostel na světě), ulica Mariacka, Zlota Brama, Neptunova fontána, promenáda kolem řeky Motlawy a další. Na závěr budeme mít volný čas v nákupním centru. Večer se vrátíme na ubytování jako předešlou noc.
4. DEN: OBLAST MAZURSKÝCH JEZER Po snídani přejedeme do oblasti Mazur, která je pokryta hustými lesy s nesčetným množstvím jezer propojených navzájem řekami a kanály. Nejprve si prohlédneme tzv. Vlčí doupě nedaleko obce Gierloz, které sloužilo jako německý bunkr a hlavní základna vůdce Třetí říše Adolfa Hitlera. Zastavíme se v městečku Gizycko, které je omýváno vodou 12 jezer. Gizycko je známé díky unikátnímu otočnému mostu a nedaleké pevnosti Boyen vystavěné v polovině 19. století na rozkaz krále Fridricha Viléma IV. Na závěr dne se přesuneme do městečka Mikolajki (nazývaného Perla Mazur) nacházejícího se na břehu tzv. Mazurského moře - největšího polského jezera Sniardwy. Projdeme se centrem městečka úzkými uličkami s rybářskými domky s typickými červenými střechami. Večer odjedeme na ubytování.
5. DEN: VARŠAVA Po snídani odjedeme do hlavního města Polska - Varšavy. Projdeme se starým městem - Královský hrad, prezidentský palác, univerzita, královská cesta na Krakovském předměstí. Navštívíme muzeum Centrum Nauki Kopernik - zajímavou interaktivní expozici zaměřenou na techniku a vědu. Odpoledne budeme mít volný čas, který budeme moci využít k občerstvení nebo nákupu suvenýrů. Na závěr dne absolvujeme večerní výjezd rychlovýtahem do 30. patra Paláce Kultury i Nauki, odkud se naskýtá úchvatný výhled na osvětlené město. Poté odjedeme zpět do České republiky.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR Ke škole se vrátíme v ranních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej studených a teplých nápojů
  • 4x ubytování se snídani v mládežnické ubytovně ve vícelůžkových pokojích
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů: cca 100-150 PLN pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu dle regionu 5 900 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Jiří Toman 777 584 490 jirka@protravel.cz
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY