Velký okruh Polskem

Nejzajímavější místa:PoznaňGnieznoToruňGdyniaSopotGdańskMazuryWilczy SzaniecWarszawa
Délka zájezdu 6 dnů / 4 noclehy
Ubytování hostel

1. DEN: POZNAŇ Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Polska a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Kolem poledne přijedeme do Poznaně - hlavního města Velkopolského vojvodství a pátého největšího polského města. Navštívíme interaktivní expozici Brama Poznania zaměřenou na historii města i celého Polska, Ostrow Tumski s katedrálou sv. Petra i Pavla - nejstarší katedrálou v Polsku. Projdeme se po hlavním náměstí Stary Rynek s renesanční radnicí. V podvečer budeme mít volný čas v moderním nákupním centru Stary Browar. Večer přejedeme na ubytování.
2. DEN: HNĚZDNO, TORUŇ Po snídani vyrazíme do Hnězdna - prvního hlavního města Polska. Prohlédneme si katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, uvnitř které se nachází stříbrný relikviář - náhrobek sv. Vojtěcha a tzv. Hnězdenské dveře. Poté se vydáme do města perníku - Toruně. Absolvujeme procházku centrem města a cestou uvidíme pozůstatky městských hradeb, hlavní náměstí Rynek se Staroměstskou radnicí, promenádu kolem řeky Visly a další. V případě časové rezervy navštívíme muzeum perníku, kde budeme mít možnost ochutnat nebo si i nakoupit zdejší typický perník. Večer odjedeme na ubytování.
3. DEN: HEL, GDYNĚ, GDAŇSK Po snídani se budeme pohybovat na severu Polska v oblasti tzv. Trojmiasta u Baltského moře. Nejdříve uvidíme Helskou kosu, oblíbené výletní místo polských i zahraničních turistů. Dojedeme až na samotný cíp Helu do stejnojmenného městečka, které je známé místní záchrannou stanicí pro tuleně. Prohlédneme si jejich krmení a poté budeme mít krátkou pauzu na oběd v okolí přístavu nebo hlavní pěší zóny (ulica Wiejska). Odpoledne navštívíme oceánografické muzeum ve městě Gdynia. V podvečer si prohlédneme Gdaňsk - Bazylika Mariacka (největší cihlový kostel na světě), ulica Mariacka, Zlota Brama, Neptunova fontána, promenáda kolem řeky Motlawy a další. Na závěr budeme mít volný čas v nákupním centru. Večer se vrátíme na ubytování jako předešlou noc.
4. DEN: SOPOTY, MALBORK Po snídani přejedeme do Sopot, kde se projdeme po nejdelším dřevěném mole v Evropě (délka přes 500 m). Zbyde nám i chvilka času na relaxaci u moře. Poté se přesuneme do městečka Malbork, kde si prohlédneme stejnojmenný hrad, který byl postaven v gotickém slohu a nachází se na ploše 250 000 m2. Jedná se o největší hrad v Evropě postavený z cihel. Vyšetříme i volný čas na nákup suvenýrů. Večer odjedeme na ubytování.
5. DEN: VARŠAVA Po snídani odjedeme do hlavního města Polska - Varšavy. Projdeme se starým městem - Královský hrad, prezidentský palác, univerzita, královská cesta na Krakovském předměstí. Navštívíme muzeum Centrum Nauki Kopernik - zajímavou interaktivní expozici zaměřenou na techniku a vědu. Odpoledne budeme mít volný čas, který budeme moci využít k občerstvení nebo nákupu suvenýrů. Na závěr dne absolvujeme večerní výjezd rychlovýtahem do 30. patra Paláce Kultury i Nauki, odkud se naskýtá úchvatný výhled na osvětlené město. Poté odjedeme zpět do České republiky.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR Ke škole se vrátíme v ranních hodinách.

• doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej studených a teplých nápojů
  • 4x ubytování se snídani v mládežnické ubytovně ve vícelůžkových pokojích
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu

• vstupné do navštívených objektů: cca 100-150 PLN pro studenty do 18 let