Oblíbené zájezdy

Přes francouzské středohoří do Provence

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456
Nejzajímavější místa:Abbaye de SénanqueAigues-MortesArlesAvignonBeauneClermont-FerrandGordesLe Grau du RoiLe Viaduc de MillauLes Baux-de-Provence
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 6 dnů / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 4041
Cena zájezdu 7 700 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy ve večerních hodinách. Autobusem pojedeme do Francie a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: BEAUNE, CLERMONT-FERRAND Dopoledne přijedeme do jednoho z vinařských center Burgundska - města Beaune. Ve městě, o kterém se říká, že září zlatem a rubíny, se nachází unikátní památka ze středověku - Hotel-Dieu, špitál s původním inventářem. Projdeme se městem se specifickou atmosférou - palác burgundských vévodů Hotel des Ducs de Bourgogne, románský kostel Collégiale Notre-Dame a další zajímavosti města. V odpoledních hodinách si prohlédneme hlavní město oblasti Auvergne - Clermont-Ferrand. Příjemné město s typickými černými domy postavenými z vyvřelého tufu nabízí kromě dvou známých sakrálních staveb (Basilique Notre Dame du Port a Cathédrale de Notre Dame de l´Assomption) i půvabné uličky s pěknými obchůdky, zajímavou tržnici a fontánu. Večer odjedeme na ubytování.
3. DEN: MILLAU, ARLES, AVIGNON Po snídani odjedeme k městečku Millau a zastavíme u jedinečného technického objektu - nejvyššího dálničního mostu na světě Le Viaduc de Millau, jehož pilíře dosahují výšky 340 metrů. Navštívíme informační centrum, kde je možné se seznámit podrobněji s tímto technickým zázrakem, který byl otevřen koncem roku 2004. Autobusem pojedeme dále na jih ke Středozemnímu moři do města Arles, jehož dějiny sahají hluboko do období před novým letopočtem a kde žilo mnoho známých umělců, mj. Gounod, Bizet a van Gogh. Prohlédneme si nejzajímavější místa města - Římskou arénu, zbytky Konstantinova paláce, antické divadlo, chrám a klášter St.-Trophime a Espace Van-Gogh (původně nemocnice, kde byl Gogh léčen v r. 1889). Přejedeme do Avignonu, jednoho z nejvýznamnějších a nejkrásnějších měst jižní Francie, kde budeme mít možnost navštívit Papežský palác. Večer odjedeme na ubytování.
4. DEN: LES BAUX DE PROVENCE, GORDES, ABBAYE DE SÉNANQUE, AVIGNON Po snídani navštívíme Les Baux de Provence, impozantní ruiny hradního komplexu umístěné na skalním ostrohu, odkud se nabízejí krásné výhledy na typickou krajinu Provence a vápencové pohoří Chaine des Alpilles. Zde budeme mít možnost nakoupit suvenýry v přilehlé vesničce. Navštívíme kamenné domy ve vesnici Gordes, které dramaticky spadají po úbočí kopce a vytvářejí tak jednu z nejčastěji fotografovaných scenérií v celé Provence. Vesnici si oblíbili filmoví režiséři, hudebníci a malíři. Mezi turistické magnety patří i románský cisterciácký klášter Abbaye de Sénanque půvabně zasazený do krajiny. V podvečer nás čeká dokončení prohlídky města Avignon. Večer odjedeme na ubytování jako minulou noc.
5. DEN: AIGUES MORTES, LE GRAU DU ROI Po snídani si pojedeme prohlédnout opevněné středověké městečko Aigues-Mortes z doby Ludvíka IX. Volný čas využijeme na procházku po hradbách nebo půvabnými uličkami s obchůdky, které nabízí místní produkty. Pak přejedeme vlakem do letoviska Le Grau du Roi, kde strávíme zbytek dne. Prohlédneme si žraloky a lachtany v místním mořském akváriu a budeme mít i dost času na koupání či relax na pláži, případně na procházku po rybářském městečku. Ve večerních hodinách odjedeme zpět do České republiky.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme okolo poledne.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 3x ubytování se snídaní v hotelu typu Premiere Classe po třech osobách na pokoji s vlastním soc. zařízením
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů: 20-25 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 7 700 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY