Oblíbené zájezdy

Moře a národní parky Chorvatska

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456
Nejzajímavější místa:Biograd na MoruNárodní park KrkaNárodní park PaklenicaPakoštanePlitvická jezeraStarigradŠibenikVrgadaZadar
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 6 dnů / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava polopenze
Číslo zájezdu 9301
Cena zájezdu 7 200 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy ve večerních hodinách. Autobusem pojedeme do Chorvatska a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: PLITVICKÁ JEZERA, BIOGRAD NA MORU Ráno přijedeme do Národního parku Plitvická jezera. Projdeme se nejhezčími partiemi jednoho z nejkrásnějších národních parků Evropy a čeká nás i plavba lodí po jezeře Kozjak a přesun speciálním vláčkem. Odpoledne odjedeme do historického města a typického chorvatského letoviska Biograd na Moru. Biograd na Moru byl ve 12. st. občasným sídlem chorvatských králů a hlavním městem říše. Toto letovisko nabízí kromě oblázkových pláží a typických vybetonovaných plácků i 50m bazén a písečnou pláž, borovicové háje hned u pláží, pěkné uličky starého města s množstvím obchůdků, restaurací a cukráren. Ubytujeme se a navečeříme v penzionu a večer nás ještě čeká krátká procházka po přímořské promenádě.
3. DEN: ZADAR, NP PAKLENICA Po snídani odjedeme do historického a půvabného města Zadar. Zde absolvujeme starým městem, které učaruje každému návštěvníkovi - Pevninská brána, římské fórum, předrománská rotunda Sveti Donat nebo třeba i trh s bohatou nabídkou zeleniny, ovoce a dalších produktů. Zároveň si prohlédneme interiéry rotundy Sveti Donat. Odpoledne přejedeme k vesničce Starigrad. Ta leží na úpatí horského pásma Velebit, které je dlouhé 145 km a dosahuje výšek až 1 757 m n. m. Zde se do pohoří zařezávají dva kaňony, Velká a Malá Paklenica, které byly prohlášeny pro svou nedotčenou divokou přírodu národním parkem. My se projdeme kaňonem Velká Paklenica, kde bylo filmováno mnoho přírodních záběrů pro filmy o Vinnetouovi a kde je i nejznámější horolezecká stěna v Chorvatsku (Anica kuk), krápníková jeskyně Manita peć a vhodné místo k odpočinku - chata Lugarnica. Po návratu k autobusu odjedeme zpět na ubytování jako minulou noc, kde se navečeříme a budeme mít volný čas.
4. DEN: NP KRKA, ŠIBENIK Po snídani nás čeká Národní park Krka a výlet k vodopádům stejnojmenné řeky, kde se lze po vyznačených stezkách procházet podél 17 kaskád Skradinského vodopádu s bohatou vegetací a pěknými výhledy na řeku. Procházku lze zakončit i koupelí v jezírku pod vodopády. Odpoledne se zastavíme v příjemném městě Šibenik s mnoha památkami (katedrála sv. Jakuba, biskupský palác, pevnost sv. Mikuláše). Poté se vrátíme na ubytování, kde nás opět čeká večeře a volno.
5. DEN: BIOGRAD NA MORU, VÝLET LODÍ Po snídani opustíme hotel, celé dopoledne budeme mít volný čas v Biogradu - možnost procházky městečkem, nebo promenády podél pobřeží, návštěvy muzea nebo písečné pláže Soline. Odpoledne absolvujeme čtyřhodinový výlet lodí kolem okolních ostrůvků se zastávkou na ostrově Vrgada (ostrov, kde se zastavil čas) a v městečku Pakoštane. V případě pěkného počasí budeme mít možnost vykoupat se na pláži ostrova Vrgada. V podvečerních hodinách odjedeme zpět do České republiky.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v dopoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 3x ubytování s polopenzí v hotelu ve dvoulůžkových pokojích se sociálním příslušenstvím
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna
  • pobytová taxa

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů a výlet lodí: cca 400 HRK pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 7 200 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Zuzana Jírová 605 755 749
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY