To nejlepší z Katalánska

Nejzajímavější místa:BarcelonaCasa MilàGironaGotická čtvrťLa RamblaMontserratSagrada FamíliaTossa de Mar
Délka zájezdu 6 dnů / 3 noclehy
Ubytování hotel
Strava polopenze
Termíny AKCE 30
16.05.2021 - 21.05.2021 Rezervovat
06.06.2021 - 11.06.2021 Rezervovat

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo, Francii a Španělsko a zastavovat budeme jen na protažení, občerstvení a toalety.
2. DEN: VOLNÝ ČAS U MOŘE Po příjezdu na pobřeží Costa Brava se ubytujeme v hotelu a zbytek dne strávíme odpočinkem na pláži a koupáním v moři. Večer se společně navečeříme v hotelové restauraci.
3. DEN: PARK GÜELL, MONTSERRAT Po snídani odjedeme do Barcelony a navštívíme známý Park Güell - Gaudího projekt přírodního města, kde nás okouzlí zvířecí sochy a také Gaudího muzeum v domě, kde žil až do své smrti. Pak si půjdeme vychutnat prohlídku exteriérů slavného kostela Sagrada Família, v jehož kryptě je Gaudí pohřben. Odpoledne navštívíme proslulý klášter Montserrat, nejvýznamnější poutní místo Katalánska pocházející z 9. století. V podvečer se vrátíme zpět do hotelu na večeři a nocleh.
4. DEN: GIRONA, TOSSA DE MAR Po snídani odjedeme do starého středověkého města Girona, které patří k nejzachovalejším ve Španělsku. Společně navštívíme katedrálu a případně přilehlé Museo Capitular, kde je uložen nejzachovalejší románský gobelín Stvoření. Po prohlídce budeme mít volný čas na procházku po městě a po městských hradbách s nádherným výhledem na celé město nebo na návštěvu nejzachovalejší židovské čtvrti v západní Evropě. Odpoledne se přesuneme na pobřeží, kde si prohlédneme letovisko Tossa de Mar. Projdeme se po dlážděných uličkách starého města zvaného Vila Vella kolem středověkých hradeb a vychutnáme si dostatek volného času na pláž, moře, procházku nebo drobné nákupy. V podvečer podnikneme výlet lodí podél krásného pobřeží Costa Bravy a vrátíme se zpět do hotelu na večeři a nocleh.
5. DEN: BARCELONA Po snídani odjedeme do hlavního města Katalánska, do Barcelony. Začneme u nejavantgardnějšího díla Antoni Gaudího, domu Casa Milà, který se naprosto odchýlil od uznávaných architektonických zásad své doby. Projdeme se po nejslavnější barcelonské ulici La Rambla, kde je rušno po celý den. Ulici lemují hotely, paláce, obchody, kavárny a pozornost budí také mimové, muzikanti nebo kartářky. Odpoledne si prohlédneme Gotickou čtvrť, kde se mimo jiné nachází i starobylý královský palác a Barcelonská katedrála - masivní gotická katedrála s románskou kaplí a krásným ambitem. Poté odjedeme zpět do České republiky.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v odpoledních hodinách.

• doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej studených a teplých nápojů
  • 3x ubytování s polopenzí v 3* hotelu na pobřeží Costa Brava po 3-4 osobách na pokoji
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • turistická daň